01.01.2014 до ТТ, Генка, Мариан, ...: Събуждане. Снежец. Цигара първа.... Яна: да, има специфичен чар в това снощните пържоли да са миналогодишни :)... Иван Димов: Така да се каже, не мога.. Какви ти пържоли над тоя тих огън, ... Петрарка: СМС ос бай ДИМИТЪР (1):
Може да не съм в ТУИТЪР. ... Петрарка: СМС от бай ДИМИТЪР (2):
Ще добави и ПЕТРАРКА, ... 02.01.2014 до ТТ, Генка, Мариан, ...: Патриотичен
България на 3 морета, ... до ТТ, Генка, Мариан, ...: "Не търси и ще намериш най-доброто."... Орлин: За много години, вие, Иван и Лена! Да сте ни живи и здрави и все така свободни, ... до ТТ, Генка, Мариан, ...: Издимя и таз година. Будни ли сме или спим? ... ВБЛ: бравос! - ... Мария Донева: Свърши, избеля, затри се и почти не си личи.... Петрарка: Може и на 3 мезета, с вино,бири, и...Марии!... 03.01.2014 Мария Донева: Вие сте били значи! :) Честита Нова година! :)... до ТТ, Генка, Мариан, ...: Ако си харесвал соца и сега гласуваш за БСП, за да ти го върне, ... до ТТ, Генка, Мариан, twitter: Тоталитарните режими... 04.01.2014 Петрарка: СМС от бай ДИМИТЪР:
Днеска бай ДИМИТЪР ... 06.01.2014 до ТТ, Генка, Мариан, ...: Отшумя и таз година. Отшумя и си замина.... Генка: Где ли бай Иван отлитна, че не туитва:)... до ТТ, Генка, Мариан, ...: Метафизиката, мистката... Генка: То добре, че само ситроена, ако имаше и опел,... Петрарка: Кой прогонва лоша вест със римуван есемес,..... 07.01.2014 Венко Кръстев: Иване - туй да знайш, приятел,... Генка: Няма да допусна срам, да пропусна бай Иван,... Мария Донева: Съвършен поет! От класа! Със поезия на маса,... ТТ: Иххх! Става дума за Пегаса – който не с телесна маса,... Петрарка: ЧЕСТИТ ТИ ИМЕН ДЕН, ИВАНЕ! Каквото искаш, туй да стане.. ... 08.01.2014 до ТТ, Генка, Мариан, twitter, ...: Видимостта ти намалява.... 09.01.2014 ТТ: Мъгла не само в сетивата - дори акълът е в пихтия.... Генка: "Видимостта е вътре в нас и ние сме във нея"* - ... до ТТ, Генка, Мариан, ...: Свръх богати или боси, ... ТТ: Те на топло си висят, ала да се отбележи -... 10.01.2014 Петрарка: ЕСЕ~МЕСТНА ЛИРИКА ;
Едно е да си прост ..сваляч, ...
yana
---
Иван Димов: (14:47)
Така да се каже, не мога..
Какви ти пържоли над тоя тих огън,
Та тука са нужни окови ...
Честит да е, заеби, всеки наш ден.
---
Петрарка: (13:04) СМС ос бай ДИМИТЪР (1):
Може да не съм в ТУИТЪР.
Може да съм бай ДИМИТЪР.
Но ще кажа аз ТуЮ;
ТУК не требе хич АйКю.
Като иде на фризьорка,
в кожено палто от норка,
ТЯ от проста фенка
става яка манекенка...
Петрарка: (13:17) СМС от бай ДИМИТЪР (2):
Ще добави и ПЕТРАРКА,
че жена от сой и марка,
зряла,опитна и ярка,
като седне на ПИПЕРКА,
всеки пич по-перка
ще и вземе терка...
Thu, Jan 2, 2014 at 2:32 PM re: "Не търси и ще намериш най-доброто."
За много години, вие, Иван и Лена!
Да сте ни живи и здрави и все така свободни,
защото свободата е солта на живота.
Не познавам по-свободи хора от вас!
орлин
---
до ТТ, Генка, Мариан, ...:
Реновиран SMS
Издимя и таз година.
Будни ли сме или спим?
Ние сме едни комини,
а животът - дим. ;)
Thu, Jan 2, 2014 at 3:26 PM subject: Re: Реновиран SMS
бравос!
---
Мария Донева: (22:26)
Thu, Jan 2, 2014 at 10:26 PM subject: Re: Реновиран SMS
Свърши, избеля, затри се
и почти не си личи.
Косъм от мустак на писе,
смях със сълзи на очи,
мармалади, конфитюри,
и промени, и обрати.
Кой във джоба си я тури?
Кой на кино я изпрати?
---
Петрарка: (22:58)
Thu, Jan 2, 2014 at 10:58 PM subject: Re: Патриотичен
Fri, Jan 3, 2014 at 12:15 AM Re: Часове преди да изпратим годината ние отидохме на кино. В Арена - Младост ;)
Вие сте били значи! :)
Честита Нова година! :)
---
до ТТ, Генка, Мариан, ...:
Ако си харесвал соца и сега гласуваш за БСП, за да ти го върне,
е все едно навремето да потърсиш политическо убежище зад щанда на корекома ;)
бай иван старозагорски :)
---
до ТТ, Генка, Мариан, twitter:
Тоталитарните режими
не тачеха сърдити рими.
Бях никой, мрачен и отритнат.
И пишех по врати в кенефи.
Сега ме FAVват и RETWEETват.
Това ме кефи. ;)
--- https://twitter.com/dragolov/status/419185450465898496
Петрарка: (13:56) СМС от бай ДИМИТЪР:
Днеска бай ДИМИТЪР
пусна четвърт литър.
От ония дамаджани,
де напълни лани.
От най-древната реколта
де сближава хорта..
Цвят по-ярък от рубин.
Вкус по-хубав от пелин.
Като пийнеш глътка
и акъла ти се врътка.
Един лаик е сътворил
вълшебен елексир...
И заседна бай ДИМИТЪР
с четвърт литър,..
във ТУИТЪР.
---
до ТТ, Генка, Мариан, ...:
Отшумя и таз година.
Отшумя и си замина.
Де замина? - днес се питат
учените. Но във крайна
сметка мнение не дават.
Мънкат и въртят и сучат...
Само пловдивските учени
знаят - вече е на майната си. :)
--- https://twitter.com/dragolov/status/420275624456904704
Генка: (19:20)
Где ли бай Иван отлитна,
че не туитва:)
---
до ТТ, Генка, Мариан, ...:
Метафизиката, мистката
и брат'четка им - статистиката
определят деня днес
като ден с най-много стрес.
За да бъде потвърдена
тази истина сурова
паяк вдигнал ситроена
и отнесъл го в Подуяне.
Сурва, Весела и Нова!
Всъщност... бе през уя ми е. ;)
---
Генка: (21:13)
Mon, Jan 6, 2014 at 9:13 PM subject: Re: днес - ден с най-много стрес ;)
То добре, че само ситроена,
ако имаше и опел,
че и двата във Подуяне -
братко,
нямаше да стигнат уйовете:)
---
Петрарка: (21:23)
Mon, Jan 6, 2014 at 9:23 PM subject: Re: днес - ден с най-много стрес ;)
Кой прогонва лоша вест
със римуван есемес,..
даже и за Ситроена,
тази прелест съвършена...
Даже от Подуяне.....
Ти си , бай Иване!
---
________________________________________________ 06.01.2014
________________________________________________
07.01.2014
Венко Кръстев: (09:10)
Иване - туй да знайш, приятел,
животът ти белязан е със знак.
Иван да бъдеш си е показател
обичан да си от другар и враг.
Генка: (10:38)
Tue, Jan 7, 2014 at 10:38 AM subject: Честито:)
Няма да допусна срам,
да пропусна бай Иван,
да не бъде поздравен
днес за имения ден!
Честито!
---
Мария Донева: (17:09)
Tue, Jan 7, 2014 at 5:09 PM subject: Re: СМС от бай Димитър Петров
Съвършен поет! От класа!
Със поезия на маса,
с редове като ей тези -
хич не пий, направо мези.
Руйни, леят се словата
и замайват ти главата!
---
ТТ: (18:47)
Tue, Jan 7, 2014 at 6:47 PM subject: Re: Re: СМС от бай Димитър Петров
В тази връзка
Иххх! Става дума за Пегаса –
който не с телесна маса,
тоест, примерно със чеп
ще навре нирвана в теб!
Как? Ми, с първокласни рими –
огнени, неустоими
и втечняващи акъл –
само чуйте: къл, къл къл –
и потичат строфи диви,
но по своему правдиви,
та ги помниш чак до гроб
барем с черния си дроб!
Туй хортувам за Пегаса –
силата на бард от класа
и възторжен менестрел,
що по списък е възпел
всичко, що се движи, хвърка,
или в похот ври и хърка,
що пустосва и роптай
с думи дет не знам ги май,
ил с разклатена походка
мъкица си дави с водка,
ала най прехласва в зов
с тръпен вопъл за любов –
нежна пролет и цветенце,
или некво деколтенце...
Не Пегас, а Жана д`Арк!
Иххх! Величествен Петрарк!
:)
---
Петрарка: (22:50)
ЧЕСТИТ ТИ ИМЕН ДЕН, ИВАНЕ!
Каквото искаш, туй да стане..
Със смартфона в панталона
да удариш 20 бона..
Да се кефиш във ТУИТЪР..
Да си фен на бай Димитър..
Thu, Jan 9, 2014 at 8:28 AM subject: Re: SMS (Видимостта ти намалява...)
Мъгла не само в сетивата -
дори акълът е в пихтия.
А пътят е... Ебаси път!
Я, байно, стой си до софрата
с карначе, винце и ракия!
Навънка ли? Ма, никой път!
Петрарка: (21:32) ЕСЕ~МЕСТНА ЛИРИКА ;
Едно е да си прост ..сваляч,
а_друго - птица патлангач...
Едно е да изпратиш вест,
а второ, трето и четвърто,
римуван ЕСЕМЕС...
С ЕСЕМЕС ЗАВЕРКА,
12.01.2014 Петрарка: Имате сигнал, дупкари: На 12 януари, ... до twitter: Днес обществото не ебава героя си да уважава. ... 13.01.2014 Сашо Симов: докато имаше държава, винаги съм бил на държавна работа. и пишех държавни стихотворения... ТТ: ... ъ... това е барк - немско производство, мисля че прототипът се казваше Pommern, един от тях за обучение на матросите е служил, а след войната, като военен трофей го взимат руснаците и се е наричал Седов, друг - Памир - от същия клас, плавал е много и някъде през 50-те години прави зрелищно корабокрушение и потъване в холивудски стил, той си останал при немците... толкова се сещам засега без гугъл, ама не ми се рови... абе, барковете от този клас са били произведени с цел да бъдат товарни кораби за неспешни стоки, щото е евтино... ... 15.01.2014 до ГогоМих, ...: Ако престанеш да обичаш някого, той ще се превърне в човек като всички останали. ... до ГогоМих, ...: Както и: Ако обикнеш някого, той ще се превърне в необикновен, неповторим човек. ... ВБЛ: бравос, ванко, това умният човек ще го определи като близо до гениалното. Каквото всъщност е. ... до ГогоМих, ...: Последно: Всеки е като всички останали - неповторим. ;)... 17.01.2014 до ТТ, Генка, Мариан, twitter: Не е навън днес пролет китна. ... Генка: Чакане от скуката протакано, със 3-те джи превръща се във чакано:)... Генка: () 3G интернета през смартфона:) Исках да кажа, че човек не се чувства никак самотен докато чака някъде:)... 18.01.2014 до ТТ, Генка, Мариан, ...: Най-известната вечеря е Тайната вечеря. ;)... ТТ: Полуспящо-сънен ставаш, крив и кисел, зъл минаваш ... 20.01.2014 Мариан: Аааа, много ми хареса тошковото* стишле. Евалла! :-)... Скелета: Mon, Jan 20, 2014 at 7:18 PM subject: Re: Питагоровата теорема :) *... до Скелета: Бяхме в Дупката. Видяхме фигурката (в някаква реклама ли беше, ... не помня точно) ... Петрарка: Доколкото разбирам, въпросът ти е за повода за "ДИМ ОТ ЧЕРЕШИ". * ...
Петрарка: (10:53)
Имате сигнал, дупкари:
На 12 януари,
точно днеска, е родена
една дама съвършена.
Обожатели поети
посвещават й куплети.
Подаряват й бонбони,
и букети, и смартфони.
Един стилист безгрешен
и дава стил и фешън..
Може да е бабка,
но е пак със нова шапка,
палто от визон,
и със кожен панталон..
Нека бъде поздравена
ДАМА СЪВЪРШЕНА!
Ч.Р.Д.
---
до twitter:
Днес обществото не ебава
героя си да уважава.
Да бях поет, та да захвана
да славя с гиздави стишета
на Сидеров край аероплана
онази случка с аташето... ;)
--- https://twitter.com/dragolov/status/422348200922460160
Mon, Jan 13, 2014 at 5:58 PM subject: Re: Платноход *
... ъ... това е барк - немско производство,
мисля че прототипът се казваше Pommern, един от тях за обучение на матросите е служил, а след войната, като военен трофей го взимат руснаците и се е наричал Седов, друг - Памир - от същия клас, плавал е много и някъде през 50-те години прави зрелищно корабокрушение и потъване в холивудски стил, той си останал при немците... толкова се сещам засега без гугъл, ама не ми се рови... абе, барковете от този клас са били произведени с цел да бъдат товарни кораби за неспешни стоки, щото е евтино...
последните ветроходни товарни кораби са били, да го еба...
ПС
Пък виж Мария Донева какво ми изпрати:
Вчера в дома ми е влизал крадец... Нищо не е взел, но оставил на масата 20 лева и бележка: "Не е хубаво да се живее така."
бравос, ванко,
това умният човек ще го определи като близо до гениалното. Каквото всъщност е.
А неумният ще го сметне за обикновено философствуване. Каквото всъщност е.
--- https://twitter.com/dragolov/status/423473494777942016
Това е едно от известните над 2000 доказателства :)
И е от най-често използваните ...
Поздрави, Скелета
---
* https://twitter.com/dragolov/status/425207782112243712
до Скелета:
Бяхме в Дупката. Видяхме фигурката (в някаква реклама ли беше, ... не помня точно)
И ТИ ми каза, че това е доказателство на Питагоровата теорема.
И за 2-те хиляди доказателства. :)
---
Петрарка: (21:04)
Доколкото разбирам, въпросът ти е за повода за "ДИМ ОТ ЧЕРЕШИ". *
Ако е така:
-----
Четвъртък, 16 януари, 18 часа,
поетесата Мария ДОНЕВА представи в Стара Загора, в книжарницата с точното име "ПРИЯТЕЛИ"
новата си стихосбирка "ШЕПА ЛЪСКАВИ ЧЕРЕШИ".
-----
(надявам се, че е пестеливо) ПОЗДРАВИ !
---
* в блога на Петрарка: http://petrarkabg.blogspot.com/2014/01/blog-post_18.html
21.01.2014 до ТТ, Генка, Мариан, ...: Изключително високо ценя този туит на Митко Петров (Петрарка):... ТТ: верно е! иххх, много находчиво е! - _ 21.01.2014... 22.01.2014 ВБЛ: мноо убав! А тоя виц знаеш ли го? Една жена говори на друга:... Мариан: Ето я снимката. Само не разбрах защо я искаш за Туитър. Аз там познавам само теб. И самият Туитър въобще не ме познава.... 24.01.2014 до ТТ, Генка, Мариан, ...: Зимата в болнични беше. ... ТТ: Времето изтича през пръстите, и на капки се стича, ... 25.01.2014 до ТТ, Генка, Мариан, Илко: ! ПРОДУКТОВО ПОЗИЦИОНИРАНЕ... Илко: лекувай се бай Иване, че и аз го карам тоя грип от седмица с температури и не е лек.... ТТ: в този дух, пак с продуктово позициониране... Петрарка: ЛОГИСТИЧЕН СМС:
От храма на Захари ... Петрарка: При НАДЯ, вече шеф на ЗАХАРИ КНЯЖЕВСКИ*,... до ТТ, Генка, ВБЛ: Това, че съм единственият си враг, обяснява склонността ми към бездействие. ... 26.01.2014 Петрарка: САГА ЗА БАЙ ДИМИТЪР
... Петрарка: За всеки вирус има чистка. За всяка болка има лек.... 28.01.2014 ТТ: 1. Иде втори Комсомол, хем с младежка сила дръзка –... 29.01.2014 до twitter: Май най-много музика има точно в тези неща, ... 31.01.2014 до ТТ, ... twitter: Казваме за нещо, че е изчезнало, когато не го намираме на мястото му. ... Илко: В клозета се чувствам като българин -...
Wed, Jan 22, 2014 at 12:01 PM subject: Re: Много ми харесва този туит *
мноо убав! А тоя виц знаеш ли го?
Една жена говори на друга:
- Абе вчера както си бях у офиса, дойде един Тошко, бърза един такъв, запъхтян, докато да си кажем две думи, ме наеба и замина...
Така и не разбрах какво искаше тоя човек, голям чудак...
---
* https://twitter.com/PolomskiCvetpol/status/424971684978782208
Мариан: (12:44)
Wed, Jan 22, 2014 at 12:44 PM subject: Photo Marian
Fri, Jan 24, 2014 at 8:13 PM subject: Re: SMS Их че нежно! Особено с добродушното нашенско финалче - сий ебало мамата!... Пък аз виж тук какво нещо се престраших и наканих да ти пратя - ръбесто, префърцунено, с кисел вкус и зъбоболно, ама айде, и по-лоши съм пращал ...
Времето изтича през пръстите,
и на капки се стича,
да свърши дори преди да започне –
и ето ви пример – как абсурди изрича
времето, но всъщност е точно
така – река, която тече
и всичко влече
съвсем ненарочно,
напосоки, през пръсти, а пръските –
те ми отмиват мъртвата кожа,
излишна и вече не-моя,
а това е добре –
да не би да я сложа
от нарцистична себичност
в тоя
особен шкаф с табелката „личност”..
... ПС Тук зима няма, ако дойде - тогава ще му мислим. Има зеле със свински мръвчици - ситни и мазнички, всичко това препечено лично от Клара и с тъмночервено вино придружено, дето в една дамаджанка добри хора ми го дадоха, и с люти чушчици от бурканче - оххх, да продължавам ли... Ми, това е, мили Ванко! с много обич - твой тошко
лекувай се бай Иване,
че и аз го карам тоя грип от седмица с температури и не е лек.
---
ТТ: (13:44)
в този дух, пак с продуктово позициониране
Инак е избаран, фин,
много готин, честно!
Щот пикае с Prostatin,
за да му е лесно.
---
Петрарка: (14:44) ЛОГИСТИЧЕН СМС:
От храма на Захари
вест като гръм удари.
Без съмнение
случило се е явление..
Явил се нов месия -
ТРЕТИЯ ИЛИЯ.
Пророк се появил,
ни трезвен, нито пил..
Да бяха само двама,
за двама страшно няма.
Когато дойде трети
са нужни от ТеТе съвети...
---
Петрарка: (18:53)
При НАДЯ, вече шеф на ЗАХАРИ КНЯЖЕВСКИ*,
се появил индивид, представил се за "ТРЕТИЯ ИЛИЯ".
След което направил доста, най-вече културни предсказания...
ПОЗДРАВИ!
---
* правилното е Княжески (без "в") (бел.к.)
до ТТ, Генка, ВБЛ:
Това, че съм единственият си враг, обяснява склонността ми към бездействие.
Когато миролюбивостта ми преобладава. ;)
--- https://twitter.com/dragolov/status/427030739394514944
За всеки вирус има чистка.
За всяка болка има лек.
Със ром във чая, . и уиски
човека е по-здрав човек.
---
________________________________________________ 26.01.2014
________________________________________________
28.01.2014