01.01.2012 ТТ: Първи януари
И първото което забелязах,... 02.01.2012 Митко Петров: Балада за лаптоп, пелин и прасе
... 05.01.2012 до ТТ, Генка, Мариан, ВБЛ: Отхвърлих 2-3 битови задачки.... до ТТ: Ти помниш ли, че карах и мотор. До Раднево дори веднъж те возих.... 06.01.2012 до Иван Димов: 1004 Когато в кафенето съм приседнал за отмора... 07.01.2012 до ТТ, Генка, Мариан, ВБЛ: ОЧАКВАЙТЕ "Ти помниш ли, че карах и Трабант..."... до ТТ: * Ти помниш ли, че карах и Трабант. С трабанта, Тошко, май не съм те возил.... Мариан: Веднъж, си спомням, карах даже джип, а два пъти съм карал гонорея.... ТТ: Всеки кара квото хване - бентли, мазда, джип и джет. *... 09.01.2012 ББ: Добре си го написал в рима е емзетът с каска за четирима!... 10.01.2012 Генка: Ази съм, братко, поборник, да не работим във вторник :)...
до ТТ, Генка, Мариан, ВБЛ:
Отхвърлих 2-3 битови задачки.
В това число - и гуми понапомпих.
Понеже нямам нищичко за бачкане,
пък и не ми се пипа нещо компа,
във барчето удобно съм приседнал.
Изпих едно кафе. А есемесът
напредва сам към думите последни.
Минава десет. :)
---
до ТТ:
Ти помниш ли, че карах и мотор.
До Раднево дори веднъж те возих.
Бе лято, надвечер, и оня двор,
и медицинските чертози*...
За пациент** бе нещо притеснен,
но разгеле спокоен ти излезе.
Да те докарам беше чест за мен.
Веднъж да съм полезен. :)
---
* чертог
мн. чертози, (два) чертога, м. Остар. Замък, дворец, палат. (из "kakvo.org") http://www.kakvo.org/tword/%D1%87%D0%B5%D1%80%D1%82%D0%BE%D0%B3
** Дали не беше виетнамец - нещо такова ми се върти. (бел.а.)
до Иван Димов: 1004
Когато в кафенето съм приседнал за отмора
и пийвам кафеникавата течност във захлас
и времето се движи с най-нормалната си скорост,
която е шейсет минути в час... * :)
---
* Тази скорост е наблюдавана от Иван Димов и споделена в романа му ** който чета многократно. (бел.а.)
** Как се казва*** романът ти, бре адаш? Нещо зелено май имаше... (бел.а.)
*** Имам го на файл с име "roman.doc"
до ТТ, Генка, Мариан, ВБЛ:
ОЧАКВАЙТЕ
"Ти помниш ли, че карах и Трабант..."
един SMS от създателя на
"Ти помниш ли, че карах и мотор..."
СКОРО
САМО по GSM-ите
---
до ТТ: *
Ти помниш ли, че карах и Трабант.
С трабанта, Тошко, май не съм те возил.
Та бива ли, кажи, такъв гигант
в такава теснина да се тормози.
Трабантът бе за бедните каляска.
Трабантът бе двутактово возило.
Трабантът бе MZ** със обща каска. ***
Ех, байново трабантче мило, мило!... :)
---
* препратен и до Генка, Мариан, ВБЛ и ББ (бел.а.)
** MZ (чете се ем-зет) марка мотоциклет (бивша ГДР, DDR) (бел.а.)
*** Шеговито фолклорно определение; знам го от Марио Събев - Буги Барабата (ББ). (бел.а.)
Мариан: (12:29)
Веднъж, си спомням, карах даже джип,
а два пъти съм карал гонорея.
Сега пък карам нещо като грип,
но вече съм добре, ще оцелея. :-)
Честит имен ден, мили братко!
Прегръщам те!
...
---
ТТ: (14:11)
Всеки кара квото хване -
бентли, мазда, джип и джет. *
Аз, назад да не остана -
ей ме, карам диабет. :-)
PS: Още веднъж - честит имен ден, мили Ванко! :-)
---
---
* с латиница - "jip i jet"
________________________________________________ 07.01.2012
________________________________________________
09.01.2012
ББ: (09:27)
Добре си го написал в рима
е емзетът с каска за четирима!
________________________________________________ 09.01.2012
________________________________________________
10.01.2012
11.01.2012 до Генка: 0747 Викам, здраво да засядаме да ядем и пием - сряда е! :)... Генка: :) и аз съм съгласна ПД БИС - ... ТТ: А пък днеска чудо стана! Клара купи ми тютюн.... 12.01.2012 до ТТ: Мили брате, Тошко мил, Включвам, значи, GSM-а,... 15.01.2012 ТТ: Той е женен, добър и практичен, и обръгнал в житейската проза. ... ТТ: След войната...
Радиоактивен свят. С мъртва светлина облят –... Митко Петров: Аз също скромен съм, еба си. Със скромна вила в Арбанаси,... 17.01.2012 Иван Димов: 1. Прощавай, мил адаш, че не ти отговарях на смс-ите! Трябваше първом да си платя телефона...... Иван Димов: Студен е паркът. Но и вкъщи е такова.... 18.01.2012 до ТТ и Скелета: 0850 Вън снежецът се усилва. Ситни падащи снежинки.... Иван Димов: Днес пуша цигари. То е кеф на камари!... 19.01.2012 до ТТ, Генка, Мариан и ВБЛ: 0850 Понеже съм тука от 8 без 10,... 20.01.2012 до ТТ, Генка, Мариан: 1448 Ето: имам GSM. И работно време имам.... до ТТ, Генка, Мариан: 1458 Ако пратя SMS, как с колеги пия бира,... Генка: А дано :) ... Генка: На парното* - краката, по нета - дефинишън**,...
до Генка: 0747
Викам, здраво да засядаме
да ядем и пием - сряда е! :)
ДУ, мила Генчице, поборничке яка! :)
---
Генка: (07:49)
:) и аз съм съгласна
ПД БИС
---
ТТ: (19:28)
А пък днеска чудо стана!
Клара купи ми тютюн.
Апокрифен, от Хавана!
От търговеца Мюмюн. :-)
Домашен, ала е много хубав! И евтин!
---
________________________________________________ 11.01.2012
________________________________________________
12.01.2012
до ТТ:
Мили брате, Тошко мил,
Включвам, значи, GSM-а,
гледам - снощи си звънил.
По тютюневата тема
предполагам, че си щял
нещичко да ми хортуваш;
килограм, например, цял
колко [малко] струва. :)
---
Ограденото [в квадратните скоби] може да се чете, може и да не се чете. (бел.а.)
Sun, Jan 15, 2012 at 10:21 AM subject: просто така Мили Ванко, привет! Много ми се прииска да ти напиша писъмце. Впрочем, мен отдавна ми се искаше, ала не похващах. И понеже днес е неделя, и състоянието на духа ми е неделно отвсякъде - ето - писъмцето бликна и се състоя. Всъщност, за себе си нещо особено нямам. ... ...
И за да не е хептен сухо писъмцето, ето ти тук едно нещо за зевзеклък, но и с елементи на размисъл: ...
Той е женен, добър и практичен,
и обръгнал в житейската проза.
И на празник – дори романтичен,
щом се сети, поднася и роза.
Има кръвно и хапчета пие.
Впрочем, пие и доста мастика.
И все още опитва да скрие
греховце, що не са му прилика.
Той във къщи заплатата носи
и от тъмно до тъмно работи.
Не задава излишни въпроси –
като всички подобни роботи.
... Ми, това е, мили мой Ванко... С много голяма обич - твой тошко, дето не може да диша добре без теб
---
ТТ: (10:51)
Sun, Jan 15, 2012 at 10:51 AM subject: ПС: Пък снощи - като се събудих към два часа посред нощ, докато пушех на терасата, виж какво ми се образува: ---
След войната...
Радиоактивен свят.
С мъртва светлина облят –
бивш площад с разтурени
железа и с бурени.
Тихо зумери жужат.
А дечицата берат
в осемпръсти шепички
стронциеви репички...
ПС Тези осем реда дойдоха заради предчувствието, че докато тук се занимаваме с обичам те, пчелички и амурчета, в една паралелна реалност едни паралелни хора мислят лоши неща. И казвам:
Светът настръхнал и се зъби,
и често пишат за война.
Пък аз обичам горски гъби,
не искам ядрена една...
--- Ми, това е... А иначе - пиша си тук една статия за лицева експресия и шизофрения... С много обич - твой тошко :))))))))))))))))))))
---
Митко Петров: (14:10)
По мотиви :
Аз също скромен съм, еба си.
Със скромна вила в Арбанаси,
със замък, цял във морска пяна,
пет-шест къщурки във Бояна,
игрище малко, за крикет,
и малък частен самолет.
Но както трябва, по реда си,
за по-широките народни маси
издигнах паметник на скромността си.
ПОЗДРАВ от ДУПКАТА!
---
________________________________________________ 15.01.2012
________________________________________________
17.01.2012
Иван Димов: (18:19)
1. Прощавай, мил адаш, че не ти отговарях на смс-ите! Трябваше първом да си платя телефона...
2. Реших да кръстя романа "Граби!", па видя щем по-подир. :)
---
Иван Димов: (18:41)
Студен е паркът.
Но и вкъщи е такова.
Та тази къща не е моят дом.
Над мен преплитат клони нек'ви борове...
Без да съм Майстор си мечтая Маргарити.
---
________________________________________________ 17.01.2012
________________________________________________
18.01.2012
до ТТ и Скелета: 0850
Вън снежецът се усилва.
Ситни падащи снежинки.
Кофти за автомобилите.
Щом си вкъщи, лягай - спинкай. :)
ПД, МТ/МС!
---
Иван Димов: (11:07)
Днес пуша цигари.
То е кеф на камари!
Почти като с Маргаритите,
скритите, мисля, от мен.
Никога не оставяй тютюна, адаш!
Той е на кефа най-баш.
---
до ТТ, Генка, Мариан: 1448
Ето: имам GSM.
И работно време имам.
И работно място. Хем
топличко! Че вън е зима!
до ТТ, Генка, Мариан: 1458
(продължение)
Ако пратя SMS,
как с колеги пия бира,
значи почнал съм процес
и на социализиране. :)
---
Генка: (15:05)
А дано :)
Генка: (16:15)
На парното* - краката,
по нета - дефинишън**,
това ми е съдбата,
сезоните - излишни :)
---
* имам предвид радиатор, който използвам целогодишно да си подпирам краката (бел.а.)
** high definition (бел.а.)
21.01.2012 Иван Димов: Алкохолно-интелигентска:
Гори ми печката,... до ТТ, Генка, Мариан, ВБЛ: ОСКАР: Харесвам истории за напускане. Карат ме да чувствам, че имам контрол над живота си. Дават ми надежда. Някой ден може и аз да имам такава история. Мечтая си.... ТТ: Утро живо като смях, крехко като сън на птиче,... 23.01.2012 до ТТ, Генка, Мариан, ...: 1430 Да можеше - живял бих в стара бъчва... Димитър Кръстев: Благодаря ти, Иване! Някак по диогеновски и едновременно съвременно-тревожно звучи! Благодаря за свежото внимание!... Тоня: Посред превод безконечен, дето е за вчера,... Иван Димов: Отново нощ... Все повече не мога да съм тук.... ТТ: Аз в бъчвата не искам да се крия, защото ще е тясно за корема.... до Иван Димов: Нагарча SMS-ът ти, нагарча. Там нямате ли си централно барче,... Иван Димов: Няма! Ма не страдам, не мисли. Чета в оригинал Булгаков.... Иван Димов: (Туй за Булгаков е от нямане какво да правя,... 24.01.2012 ТТ: Кофти зима. Лед и мраз. И студът е кучи. Затова – накълцай праз. ... 25.01.2012 Яна: напоследък съм обзета от световната мъдрост и бих казала, че отношенията в живота са силно взаимни и ужасно зависят от гледната точка.... Яна: ужасно = неотменно и затова малко плашещо... 26.01.2012 ina: Днес пред моя магазин като малък снегорин... Мария Донева: * Градът е стиснал зъби, и смълчан... Мариан: Мъгла ли? Там? В Подуене ела и питай де живее Мариан.... до ТТ, Генка, Мариан, ina, Мария Донева, Тоня: 1510... Тоня: :) Мрачна снежна и фъртунна вечер пак. И неправилни глаголи за капак.... Тони смело бори се, не се предава. : ) приятно прибиране, мили братко! :)... Мария Донева: Аз във Раднево днес бях. Локви - киша - вятър - лед.... Генка: Със градския транспорт тръгни, и автогрижи заеби,... ina: Вън през снежната пъртина джип невъзмутим отмина.... до ina: Предполагам, че прибрала си се вече. Стопляй бързо и - ПРИЯТНА ВЕЧЕР! :)... Генка: Искаш мъничък комфорт?! - ползвай градският транспорт! :)... Мария Донева: Заедно! Нали знаеш как край Мариан всичко се разхубавява :)... Венци: Надявам се - добре сте, мили Ваньо. Еспаса под снега сега остана.... Иван Димов: Прибра ли се вече из софийския сняг?... Иван Димов: :) Ще считам, че си се прибрал. - ... до Иван Димов: Да. Прибрах се. Манджа ядох. Ринах пред гаража сняг.... 27.01.2012 ТТ: Навсякъде във снежен цвят стрехи и клонки... наваляло...... 29.01.2012 ТТ: Няма ден да няма стрес! Скоквам. Още преди шест.... Иван Димов: Сега разбрах - призван съм да взривявам пламъци.... 30.01.2012 до ТТ, Генка, Мариан: Рекорден е студът - каква година.... ТТ: Рекорден е студът - каква година! Чак патката ми на шушулка стана.... 31.01.2012 Генка: Чувствителни са повече жените, и мисля, че е пур тужур*,... ТТ: Напук на яростния студ доволствувам и виря гребена,... Мария Донева: Веселее студът. Едри преспи блещукат.... ТТ: Бегли локвички кал, като спомен от вчера...
Гори ми печката,
душата ми гори,
а хич не ми е топло.
Пия дърт пелин...
И той не ме гори.
Да можех да мина на водка!
Ама нямам пари.
Заеби!
---
до ТТ, Генка, Мариан, ВБЛ:
subject: Реплика от "Офисът" ... Изпращам ви една реплика. Това са думи на Оскар ("Офисът", сезон 5, еп. 19, точно преди шапката). Думи казани пред камерата. В предишната сцена Майкъл разказава как е напуснал.
ОСКАР: Харесвам истории за напускане. Карат ме да чувствам, че имам контрол над живота си. Дават ми надежда. Някой ден може и аз да имам такава история. Мечтая си.
Превод: Master
---
ТТ: (21:03)
subject: Re: Реплика от "Офисът" Много е хубаво казано, Ванко! Особено - "Карат ме да чувствам, че имам контрол над живота си." Пък ми дойде да ти пратя едно бравурно - та чак екзалтирано. Не че ми е баш така, ама то е нещо като техника за себеубеждаване. Така го приеми. Ето го: ...
Утро живо като смях,
крехко като сън на птиче,
улицата ми избра
и във светло я облича.
Въздухът е много свеж.
Въздухът – направо песен!
Възхитителен кипеж
в ден красив, голям и лесен.
Слънчице ще дойде тук,
може и да ми намигне.
И не искам да съм друг!
Знам, че всичко ще ми стигне!
... Ми, това е... С много обич - твой тошко :))))))
до ТТ, Генка, Мариан, ...: 1430
Да можеше - живял бих в стара бъчва
и нямаше изобщо да излизам.
Вън слънцето безмилостно облъчва
с най-яркия безпочвен оптимизъм.
Във бъчвата ще чакам. Мой другар
ще бъде, ако искате да знаете,
претенциозен, древен календар -
[една] продукция на маите. :)
ПД, МТ/...!
---
Димитър Кръстев: (15:05)
Благодаря ти, Иване! Някак по диогеновски и едновременно съвременно-тревожно звучи! Благодаря за свежото внимание!
Тоня: (15:27)
Посред превод безконечен,
дето е за вчера,
ти разсмя ме с кеф, човече.
Супер далавера. :)
Иван Димов: (18:56)
Отново нощ...
Все повече не мога да съм тук.
Изпитвам телешки възторг
при мисълта, че ще си ида...
Но няма ни къде, ни как.
Ни при кого...
При себе си, разбира се,
но кой съм аз?
ТТ: (19:48)
Аз в бъчвата не искам да се крия,
защото ще е тясно за корема.
От бъчва май приляга ми да пия,
но то е неприлично друга тема.
Бих искал в пущинака на палатка...
Туй вярваш ли го? Глупости говоря!
Живея си с ракийка и салатка,
а падне ли - посягам и да шпоря! :-)
---
до Иван Димов:
Нагарча SMS-ът ти, нагарча.
Там нямате ли си централно барче,
па да му седнеш с вафли, с лимонада,
със селянка айляк и хем по-млада,
па да усетиш, брате, на живота
по-веселата, по-такава нота. :)
Иван Димов: (20:01)
Няма! Ма не страдам, не мисли.
Чета в оригинал Булгаков.
Световно си живея тук, нали?
Иван Димов: (20:16)
(Туй за Булгаков е от нямане какво да правя,
а не от нек'ва снобария и... таквоз.
Там главният герой в началото е Берлиоз,
ма аз съм в края.) :)
________________________________________________ 23.01.2012
________________________________________________
24.01.2012
Яна: (09:48)
напоследък съм обзета от световната мъдрост и бих казала, че отношенията в живота са силно взаимни и ужасно зависят от гледната точка.
добро утро!
---
Яна: (09:53)
re: Напълно съм съгласен. Единствено не бих казал "ужасно" пред "зависят" :)
ina: (11:28)
Днес пред моя магазин
като малък снегорин
неуморно се въртя
ръся сол, перваз мета
чистя, мускули развивам
две купчини сняг изривам
и приличам много вече
на мръднало снежно човече
ПД, МВ!
---
Мария Донева: (11:57)
*
Градът е стиснал зъби, и смълчан
се взира в локвите по тротоара.
Мирише на препечен патладжан,
на мокър въглен, на вода, на гара.
Сивее всичко. Лепкава мъгла
безцелно и унило се разхожда.
И да пробие слънчева игла,
в ревера си мъглата я забожда.
Безвкусен въздухът, студен и гъст,
и безпричинна хладната тревога.
Ох, слава богу, че денят е къс.
Но, за беда, такива дни са много.
---
* Това стихотворение, в "mdoneva.wordpress.com" (там под заглавието "Мъгла"); има малки разлики (бел.к.) http://mdoneva.wordpress.com/2012/01/24/mygla/
Мариан: (14:26)
re: Мария Донева, "Мъгла"
Мъгла ли? Там? В Подуене ела
и питай де живее Мариан.
Ако това, в Загора, е мъгла,
подуенското значи е айрян. :)
---
до ТТ, Генка, Мариан, ina, Мария Донева, Тоня: 1510
Тази сутрин - с автобуса.
После, Тошко* - и с трамвая**.
Че колата се намуси
щом хавата вън видя я.
Сняг. Натрупал. И вали.
Пука му как ще се движа.
Но с тез рейсови коли
нямах ама ни'ква грижа.
Поработих. И на мира
вече тук*** седя си, значи.
Питаш, как ще се прибирам?
По същия начин. :)
---
* Обръщенията варират от Тошко, Генке, ina, Тоня до братко и сестро. (бел.а.)
** Автобус 67, трамвай 18 (бел.а.)
*** Пушалнята в БНР (до Студио 1) (бел.а.)
приятно прибиране, мили братко! :)
---
Мария Донева: (15:43)
Аз във Раднево днес бях.
Локви - киша - вятър - лед.
Вятърът почти отвя
микробуса. И отпред
пъплеха едва колички.
Сиви преспи отстрани.
Сняг, и още сняг, над всичко,
на откоси, на вълни.
Поработих, и обратно.
Вън си е студено, но
вкъщи съм и е приятно.
Сняг вали ли? Все едно. :)
---
Генка: (15:52)
Със градския транспорт тръгни,
и автогрижи заеби,
та ядове от този сорт,
спести си с градския транспорт :)
ina: (16:04)
Вън през снежната пъртина
джип невъзмутим отмина.
Аз ще чакам автобуса
до дома да ме додруса :)
до ina:
Предполагам, че прибрала си се вече.
Стопляй бързо и - ПРИЯТНА ВЕЧЕР! :)
Генка: (16:28)
Искаш мъничък комфорт?! -
ползвай градският транспорт! :)
---
* Не е правилно "градският" да бъде с пълен член, но с пълен член е по-така! (бел.к.)
Мария Донева: (17:21)
re: Твоята "Мъгла" и Мариановия отговор заедно ли да ги сложа (като диалог) или поотделно?
Заедно!
Нали знаеш как край Мариан всичко се разхубавява :)
---
Венци: (19:14)
Надявам се - добре сте, мили Ваньо.
Еспаса под снега сега остана.
За кръчмата пътувам със трамвая.
И аз кат ДУПЕ - две и двеста зная.
ПВ, М В и Л!
---
Иван Димов: (20:27)
Прибра ли се вече из софийския сняг?
Аз успях.
Студена шунка
следва хляб студен...
Две глътки водка - като гориво за душата.
---
Иван Димов: (20:31)
re: Топла вечер, мил адаш! :)
:)
Ще считам, че си се прибрал.
---
до Иван Димов:
Да. Прибрах се. Манджа ядох.
Ринах пред гаража сняг.
Аз, адаш, съм едно дядо.
Ще ти пиша пак. :)
subject: :) Мили Ванко, привет! Ей тъй, за каузата на общуването, пок* и щото днес не съм особено много на кеф, понеже коремчето, шибаното коремче, не ще да заздравява, да го еба, виж какво скопосах: ...
Навсякъде във снежен цвят
стрехи и клонки... наваляло...
Минутите... те вече спят.
Защото времето е спряло.
Съвсем притихнало навред.
И неусетно ще замръзва.
И кал, и звук, и сън – наред
ледът смирява и обвързва.
Небе от сив метал излят
и с облаци за одеяло.
Над моя тих и равен свят.
Във бяло.
... Ми, такива работи... Пък сега се каня да скосна връз възглавницата! С много обич - твой тошко
---
* Най-вероятно - "пък", но при големите дори и в грешките може да се открие хубост. Затова го оставих така, както Тошковата ръка го е написала. (бел.к.)
subject: :) Мили Ванко, привет! Макар да съм в междучасие в контекста на рутинната си активност, навиците са здраво просмукани в мен и ето какво дойде: ...
Няма ден да няма стрес!
Скоквам. Още преди шест.
И преди това понякога.
Ох, къде оставих млякото!
Вдигам гащи, вдигам кръвно,
времето връхлита стръвно,
със цигарата кафе,
бързо бръсна се до две
и отлитам със колата.
Трябва пустата заплата!
Такси, данъци във срок,
и храница, и жената...
Знам житейския урок,
нямам нужда от подсказване.
Всъщност, няма и за казване –
всеки ден от тъмна доба
за тютюна и за боба –
в двадесет и първи век
ей ме!
Ни машина, ни човек!
... ПС Като рекох междучасие, все пак да има час сетне ми се ще. С много обич - твой тошко
---
Иван Димов: (15:13)
Сега разбрах - призван съм да взривявам пламъци.
И после да се чудя как да ги гася...
Да бях един разумен кон,
бих любил цяло хергеле кобили - а не една.
Но на', не даде Господ.
И в есента потъвам с чернокосата,
която нищо никога не ми е обещавала.
Или почти...
---
________________________________________________ 29.01.2012
________________________________________________
30.01.2012
до ТТ, Генка, Мариан:
Рекорден е студът - каква година.
Екстремно ниски са температурите.
Но топлинка щом имаме в сърцата,
и в стаите край печките... през кура ми е. :)
ТТ: (20:48)
Рекорден е студът - каква година!
Чак патката ми на шушулка стана.
Ей туй ти пиша. И като замине,
на топличко ще бегам под юргана.
Чувствителни са повече жените,
и мисля, че е пур тужур*,
а доказателствата не липсват, братко -
те просто нямат кур:)
---
* за винаги - на френски (бел.а.)
ТТ: (11:42)
subject: :) Мили Ванко, привет! Понеже днес писането ми потръгна, виж какво наперено и оптимистично нещо извъдих: ...
Напук на яростния студ
доволствувам и виря гребена,
и хич не съм умряло пиле!
Какво че вън било е ледено!
Снабден съм със вълшебно биле –
записвай! Едри буци труд
стабилно киснати в кафетата,
та чак докле прокапе в черно
и почнат да изпускат пара!
И бачкаш, мамата му стара!
Ала внимавай – тя по вкус
да бъде работата трябва,
че инак няма да те грабва.
Недей се блъска наизуст –
насила работа не става!
А свършиш ли – охоо, тогава
пържолки две от свински бут,
със мъка би отказал третата,
и в настроение вечерно –
добро количество мавруд!
... Ми, това е... Сега отивам да ям, а сетне пак ще пиша. Следва фитнес със възглавницата. И пак ще пиша. С много обич - твой тошко
---
Мария Донева: (12:54)
Веселее студът.
Едри преспи блещукат.
Няма брод, няма път.
Аз съм първата тука.
Кадифе и брокат,
ей така по земята.
Някой много богат
е пилял, без да смята,
скреж от чисто сребро,
и с разкошни завивки
като в меко гнездо
всички нежни извивки
на града е завил.
Освежил е небето.
И света подредил,
и му казал да свети.
Сън безукорно тих,
утро кротко смълчано.
Този път не сгреших,
че съм станала рано.
---
ТТ: (20:52)
Ето ти тук едно лигаво, то е коментарче към стехче на Мария в нейния блог. ...
Бегли локвички кал,
като спомен от вчера
и кора портокал
от небрежна вечеря –
всичко то е било,
а студът днес е весел,
в бяло снежно легло
вечерта е донесъл.
Предпазлив минувач,
виж, през преспите шава
и в беззвучния здрач
все по-синкаво става.
И снегът заблестя,
чак задмина звездите.
И не искам да спя –
ще пропусна искрите!