01.01.2009 ТТ: Вън - гърмежи! Вън - заря! Вън направо Газа!... до ТТ: 0136 Ти мерси за ченегето! Чуй честитка и за тебе:... Мариан: Я ЧНГ веднага! Аз съм в Плевен при сестра ми.... Манол Къков: Сурва весела година до година до амина... до Манол Къков: Дядо Мразе, дядо Мразе! И на тебе всичко хубаво! :)... Генка: Сурва, сурва година, есемесна година,... до Генка: Генка, Генка, Генка, Генка! ЧНГ на Генка аз... до Мариан: Вино, мръвки, легла, маси!... Яж и спи. И спи и яж, но... 02.01.2009 до Мария: В SMS-а ТИ ЗА СТУД И АБСОЛЮТ*
Подозирам - стих** подмол-... Мария: Вярно, липсва един стих - мисленето си спестих.... до Мария: Липсата е тъй ефектна! Ти си майсторица!... ТТ: Много ми е мързеливо! Кротък съм и ми се спи.... до ТТ: 1446 Тук снежец нощес валял е. Не наужким понатрупало.... ТТ: 6, 6 и пак 6! Супер! Освен това, пратих ти по мейла нещо, ъ-ъ-ъ, леко "ангажирано"*.... ТТ: ЩЕ УСТОИМ
... Цигарите поскъпват пак, братлета!... до ТТ: 2202 Днес е 2-ри януари. Сигурен съм, че си сварил... ТТ: Есемеса ти, Иване! Щото ми хареса. Между нас да си остане -... до ТТ: А и-мейлната ти пратка няма как да прочета.... 03.01.2009 ВБЛ: (Jan 3, 2009 12:57 AM) :)
Отшумя Дедо Кол, отшумя баба Коледа,... ТТ: Филийка с краве масълце. И кротко зимно слънце.... до ТТ: 1240 Хоремагът днес отвори. Щедър, доктор Камен Плочев... ТТ: Пред компютъра във къщи от сабахлен до сега... ТТ: Рошав, чорлав като кукер, гладен като кашалот,... Елеонора: НОВОГОДИШНА
БЕЗ МЪГЛИ, НО ПЪК СЪС СНЯГ... ТТ: Домъчня ми за теб и рекох да ти го кажа. :)... 04.01.2009 ТТ: СУБЛИМАЦИЯ
Ванко! Той, снегът е хубав, но... 05.01.2009 до ТТ: 1005 Днес недей много да юркаш, Тошко, твойте подчинени.... ТТ: Никого не юркам днеска. Карам я яваш. Подир празничната треска... 06.01.2009 ТТ: В кабинета - топло. А отвънка - мраз. Статиите чопля.... до ТТ: Стройно, лаконично, вярно при това! Много ти прилича!... Камелия: Ч-Н-Г
ЧНГ, другари мили. Вам желая крепки сили.... Венци: Приятен и за тебе, драги Ваньо! А също тъй - и хубава година!... ТТ: С чувства първа употреба я подпретнах от гъза.... ТТ: И, в добавка, съм с късмет - без мигрена и със нет. :)... Генка: Двете длани опрени подпират брадата в триъгълник на Архимед*,... до Генка: Помня, тази поза беше описана в книгата "Физиците се шегуват".... до ТТ, Генка, ВБЛ: 2314 И каква сега излиза тя?! Влизаме във кризата* :)... 07.01.2009 до ТТ и Мария*: 0039 Мина 1-ви януари, 2-ри януари мина,... Манол Къков: Иване, Иване... - ... до Манол Къков: Благодаря ти, Маноле! :) Довечера ТЕ ЧАКАМ! В Симеоново!... Камелия: Честит Ивановден!
Ванко, днес бъди честит ти!... Васил Николов: Драголов! Във този ден студен... Елеонора: ЧИД
ВСЕ ТАКА ДА СИ СРЕД НАС - С ИМЕН, С ДЕН РОЖДЕН И... Павката: Честит имен ден! Жив и здрав като стомана -... Генка: Тоз sms от мен е за Ивановден :) ... Венелина Попова: Здрав, обичан и творец остани и таз година ти!... Тоня: Пак Ивановден дойде. Пак е време от сърце... ТТ: Честит имен ден, Ванко! :) ... Тоня: Пак Ивановден дойде. Пак е време от сърце... Мария: Светъл, бял Ивановден, с пресен сняг поръсен... Людмила: Честит бъди, Иване! Здраве, вдъхновение, ... Венци: Безримен, но навременен... Bezrimen, no navremenen...
... Мариан: Мили Ванко, прегръщам те и ти желая много свобода и обич!... до Мариан: Мерси, мили братко! Сори, че не ще си тук.... Надя: Иван е име популярно на хора чудни, туй е вярно!... Венко Кръстев: Иване бре, иху-у! - ... Петко Манчев: Честит Имен Ден!!! Нека здраве, щастие и късмет... Митко Петров: Честит ти имен ден Иване. Да мислиш само за ебане!... до Мария: 2217 Отговор достоен няма начин как да съчиня.... Мария: Наздраве! :) ... ТТ: А ти празнувай, вдигай пълна чаша! Развесели се! Иде дълга нощ!... до ТТ: Иха-а-а! Наздраве! Ние вече раздигаме масата.... ТТ: Ясно! Тя е мама си ебала. Грабвай кашкавала! :)... ТТ: Казват, вече няма газ! * Баш посреди зимата!... 08.01.2009 до ТТ, Мариан и ВБЛ: 1458 Слагай новия пуловер, а отдолу - нова риза!... Мариан: Ванко, скоро ще пишем Вапцаров. :-) ... до Мариан: Тъй зачувам и аз, братко. И не ще да е напусто,... до ТТ, Мария, Мариан, ВБЛ: 2106 Значи*, тука токът спря.... Мария: Хубав сняг! Чудесен сняг! Утре ток ще има пак,... до Мария: Най-фината дама! Най-фината дама! Не е за един мъж тя. Тя е за двама!... Мариан: Токът е привидна светлост. Истинската е във нас. :-)... до Стенли: 2213 ИВАНОВДЕНСКАТА СНИМКА:
Майстор Стенли! Няма празно!... ТТ: щураво майтапче
Чуй сега. Подир вечеря... 09.01.2009 до Стенли: 1009 Знойна камерата щрака. Яко! Стенли, възхити ме!... ТТ: Към Дупката отивам, братко. На нещо като тържество*.... до ТТ: 1905 Да можех като тебе да ги пиша, аз бих ти поздравление изпратил!... Мария там ли е? Или сте само старите : ) - ... до ТТ: Тошко, в пощата ме чакат къде тридесет* писмас!... до Мариан: 2212 Как прекарваш вечерта? Петък вечер е свещена!... Мариан: Пия вино, ям яйца, хубаво живея. И, неженен със деца... до Мариан: 2311 Ето още два-три реда: Светлостта е в нас самите.... ТТ: Ванко, Дупката приключи. Водка пихме. Пихме ром.... до ТТ: Добросъвестен отчет! Благодаря ти, МТ!... 10.01.2009 до ТТ: 1303 Вън - сняг, пък ние - в заведение*. А тук - кафенца... и камина...... до Мария: 2023 Пък коледната сврака в нас, сестрице,... Мария: Тя обича дребни вещи, но желае ги горещо,... ТТ: Рекох да ти се обадя посред ледената вечер.... до ТТ: ЛН, МТ! :) _ 10.01.2009 2009 01 11-20 ЯНУАРИ ...
ТТ: (01:19)
Вън - гърмежи! Вън - заря!
Вън направо Газа!
Боже, как да изразя,
умна, топла фраза
зарад Новата година?
Вярвай, не е от пелина,
дето тази вечер пих,
да не ми дохожда стих!
Канонадата проклета
спъва, плаши ми куплета,
прави мислите препречени
и пишман отваря глътка,
и отново дъвча печено,
или нек'ва птича трътка,
та едвам изфъфлям в срички:
Че Не Ге на всички! :)
---
до ТТ: 0136
Ти мерси за ченегето!
Чуй честитка и за тебе:
Радостите - до небето!
И все първа употреба! :)
С поклон и обич.
---
Мариан: (14:39)
re: ЧНГ, бре ММ! :)
Я ЧНГ веднага!
Аз съм в Плевен при сестра ми.
Ям и спя. Ваканция. :-)
---
Манол Къков: (16:17)
Сурва весела година
до година до амина
здраве, щастие и рози,
вино в двойни дози,
бесен секс във всички пози,
пожелаваме на вас
от страна на Дядо мраз !!!
---
до Манол Къков:
Дядо Мразе, дядо Мразе!
И на тебе всичко хубаво! :)
---
Генка: (19:21)
Сурва, сурва година,
есемесна година,
с много шеги и закачки,
с малки и лесни задачки,
да напишеш оратория
с възкръсващата "ВИКТОРИЯ" :)
ЧНГ
---
до Генка:
Генка, Генка, Генка, Генка!
ЧНГ на Генка аз
ще изпратя. С Генка менка-
ме си есемеси. Нас
есемесите ни правят
(без ташак, без ташак!)
дваж по-живи и по-здрави.
И с мерак! :)
ЧНГ, МГ!
---
до Мариан:
re: Аз съм в Плевен при сестра ми.
Вино, мръвки, легла, маси!...
Яж и спи. И спи и яж, но
щом си в Плевен при сестра си,
няма страшно :)
Кефи се, ММ!
---
________________________________________________ 01.01.2009
________________________________________________
02.01.2009
до Мария: В SMS-а ТИ ЗА СТУД И АБСОЛЮТ*
Подозирам - стих** подмол-
ничък скрила си, ебати.
В него един чисто гол
героиня[та си] клати :)
ВЕЛИК SMS!
ЕВАЛЛА, ММ!
И пак: ЧНГ!
---
* от 30.12.2008 (бел.а.)
** 7-ми, предпоследен (бел.а.)
Мария: (11:02)
Вярно, липсва един стих -
мисленето си спестих.
Бях ленива и сънлива.
Липсата е приемлива. :)
до Мария:
Липсата е тъй ефектна!
Ти си майсторица!
Само как си го намекнала!
Намек за шестица! :)
Сериозно: последният ти стих направо ме трепе!
Пак ЕВАЛЛА!
---
ТТ: (12:35)
Много ми е мързеливо!
Кротък съм и ми се спи.
Вън небето - тихо, сиво.
Ето, и снежец вали! :)
до ТТ: 1446
Тук снежец нощес валял е.
Не наужким понатрупало.
Та пейзажът ни пак бял е.
Кефим му се групово :)
ПД, МТ!
---
ТТ: (15:45)
6, 6 и пак 6! Супер!
Освен това, пратих ти по мейла нещо, ъ-ъ-ъ, леко "ангажирано"*.
И на Генка то е също тиражирано. :)
---
* този термин го използваш ти, нали? ;-) (бел.а.)
ТТ: (15:11) ЩЕ УСТОИМ
Мили Ванко, привет! Поизтрезнял от новогодишния пелин и втрещен от последвалите мрачни реалности, като свободно практикуващ член на гражданското общество, не мога да не заявя своята позиция относно следното:
...
Цигарите поскъпват пак, братлета!
Тъй казаха сега по bTV!
Със близо левче натежа пакета.
Да пушим ли? Я, байно, забрави!
Да пушим шума, кравешка фъшкия
или в саксии да садим тютюн?
Или напук, в семейната кесия
да ровим със нахалния си клюн?
Или - покорни зомби и кастрати,
да скъсаме с цигарите съвсем?
Та белким да спестим до две заплати.
Които ще изхарчим за Транксен! *
Пушачо мой! Аз знам, че си угрижен -
по нашенски дръглив и гологъз!
Но тази мярка тебе ще хариже
един по-снажен европейски ръст! **
...
* Транксен (Tranxene, Chlorazepate) - седиращ медикамент
от групата на бензодиазепините. Използва се при тревога,
напрежение, безсъние, изобщо - при всякакви състояния
на кахърност, например като оставяне на цигарите.
** Увеличаването на цените на цигарите и тютюневите изделия
има многоизмерни цели. Преди всичко, следва да се намали
честотата на злокачествените тумори на белия дроб и горните
дихателни пътища. Същевременно, цели се оптимизиране на
средата на живот на непушачите и ограничаване на вредния
пример над подрастващите. Не е за пренебрегване и ползата
за икономиката и прираста на националния брутен продукт.
Но най-важната, основна цел е да се повиши самочувствието
на българина - като пълноправен член на Европейския съюз!
Защото ще пуши родни цигари по цени, неотстъпващи на най-
престижните вносни марки и ще се чувства баровец!
В тази връзка, изкушавам се да отбележа следното:
...
Аз помня, че обсъждайки цената,
си беше шик да пуша марка "Кент".
И ето, днес такива са нещата
със "Мелника" в кварталния Аскент!
...
Такива работи... С обич - тошко
---
до ТТ: 2202
Днес е 2-ри януари.
Сигурен съм, че си сварил
статията да напишеш.
Може би и две-три свише! :)
П.П.
Извинявай за въпроса,
ма шестиците за кво са?
---
ТТ: (22:18)
Есемеса ти, Иване!
Щото ми хареса.
Между нас да си остане -
кефи ме финеса! :)
до ТТ:
А и-мейлната ти пратка
няма как да прочета.
Тука Интернет на практика
нямам. Ще търпя :)
________________________________________________ 02.01.2009
________________________________________________
03.01.2009
ВБЛ: (Jan 3, 2009 12:57 AM) :)
Отшумя Дедо Кол, отшумя баба Коледа,
а шуми с вечен шум глупостта!
Аз си пийвам с чашето и само се моля да
и се смея с мерак - до смъртта.
ТТ: (12:29)
Филийка с краве масълце.
И кротко зимно слънце.
Денят е с весело лице.
А аз - доволно зрънце. :)
до ТТ: 1240
Хоремагът днес отвори.
Щедър, доктор Камен Плочев
чак шампанско бе донесъл.
А шампанското - не лошо! *
Чукнахме се, стана весело...
Та, направихме сефтето
за две хиляди'й девета :)
П.П.
А сега пък тук наминахме
в друга кръчмица. С камина! :)
ПД, МТ/ММ!
---
* Това е поклон пред Мария Донева и нейното финално "Не е лоша водка." (бел.а.)
Виж: #30.12.2008_3
ТТ: (12:43)
Пред компютъра във къщи
от сабахлен до сега
бръчках си челото.
Стига! С бръмнала глава
скокнах във леглото.
Свърших! :)
ТТ: (17:29)
Рошав, чорлав като кукер,
гладен като кашалот,
преди малко сърбах супа
прав до кухненския плот.* :)
---
* шото Аврам учи за изпити и цялата маса е покрита с учебници (бел.а.)
Елеонора: (19:30) НОВОГОДИШНА
БЕЗ МЪГЛИ, НО ПЪК СЪС СНЯГ
ПОРЕДНАТА НОВА Е ВЕЧЕ ФАКТ.
БЪДИ ЖИВ И ЗДРАВ, ЗА ДА
ИМА НА КОГО ДА СПИСВАМ
ПАК.
С ПОЗДРАВ ЛЕКА СЛЕДНОВОГОДИШЕН: ЕЛЕОНОРА
---
ТТ: (21:52)
Домъчня ми за теб и рекох да ти го кажа. :)
---
________________________________________________ 03.01.2009
________________________________________________
04.01.2009
Mili Vanko, privet! Sphodi me edno sybitie, poradi koeto se naloji da ti pratia sledvashtite redove. Eto za kakvo ide rech:
Ванко!
Той, снегът е хубав, но
виж сега какво лайно
ми се случи!
Дали щото сняг валя,
интернетът ми умря
и изключи.
Като поразен Атлант, *
също както Мариант **
преди време,
съм безгугълен и сляп,
страдам, вие ми се свят,
вкъщи дремя.
В общофилософски срез,
съществуването без
интернета
ме изгражда – просветлен,
всепосочно възвисен,
чрез диета.
Щом технически талант
за подобен вариант
не намирам,
размишления и пост,
и живот реален, прост
прокламирам!
Нека, нека няма нет!
Аз – отшелник и аскет,
ще кротувам!
Тихи мантри ще мълвя,
тези рими ще редя – ***
да не псувам!
---
* Атлант – митически субект,
имал сериозни неприятности с боговете.
** Мариант – нашият Мариан,
който така картинно и сочно описа себе си
в мрачно, безгугълно живеене.
*** От психоаналитичната литература
е известно понятието сублимация,
явяващо се форма на психологическа защита,
преобразяваща първичната грозна ярост
поради неосъществен копнеж и разочарование
в продукти с художествена или научна стойност,
или в пречистващ религиозен патос,
или в общественическо месианство,
или в безсмислени и самоцелни лаически тенезми.
По този начин, липсата на интернет
довежда индивида вместо до мрачен, разяждащ гняв
и пориви на домашно насилие,
до състояние на хрисима съзерцателност
и безобиден стихоплетски унес.
takiva raboti.... s obich - toshko PS pisha ti ot edno drugo miasto... ehhh... orisia! :))))
до ТТ: 1005
Днес недей много да юркаш,
Тошко, твойте подчинени.
Бавно, като костенурки
нека, значи, да поемат
те по пътя в своя делник.
Туй е мярка анти стреса.
Аз ще си запаля Мелник
и ще свършвам есемеса :)
ПД, МТ!
---
ТТ: (14:56)
Никого не юркам днеска.
Карам я яваш.
Подир празничната треска
сипе се талаш
и това изисква време.
Дотогава? Ми, ще дремя... :)
---
________________________________________________ 05.01.2009
________________________________________________
06.01.2009
ТТ: (09:28)
В кабинета - топло.
А отвънка - мраз.
Статиите чопля.
Тук съм си у нас. :)
до ТТ:
Стройно, лаконично,
вярно при това!
Много ти прилича!
Много! Евалла! :)
Камелия: (10:10) Ч-Н-Г
ЧНГ, другари мили.
Вам желая крепки сили.
Нека в новата година
гине всякоя гадина,
за да бъдем ний честити,
мирни, весели и сити.
Вам желая, драги, още
светли дни и жарки нощи -
много музи за куплети!
Сурвакарски вам привети!
С позамръзнал алаброс,
мокър крак и леден нос:
Камелия
---
Венци: (11:47)
Приятен и за тебе, драги Ваньо!
А също тъй - и хубава година!
Не преработвай се, полягай на диваня!
Тук спирам. Утре поздрав друг ще има:)
---
ТТ: (13:57)
С чувства първа употреба
я подпретнах от гъза.
Еба, еба, еба, еба...
Чувствата да изразя! :)
PS:
инспирирано от твоя новогодишен sms от 01.01.2009 :)
---
ТТ: (14:19)
И, в добавка, съм с късмет -
без мигрена и със нет. :)
---
Генка: (17:29)
Двете длани опрени подпират брадата в триъгълник на Архимед*,
на работата в средата спим но не клюмаме - главата е като с корсет :)
---
* Мендев го спомена като стабилна конфигурация за заспиване в работно време :) (бел.а.)
до Генка:
Помня,
тази поза беше описана в книгата "Физиците се шегуват".
до ТТ, Генка, ВБЛ: 2314
И каква сега излиза тя?!
Влизаме във кризата* :)
до ТТ и Мария*: 0039
Мина 1-ви януари,
2-ри януари мина,
мина 3-ти... Но другари,
7-ми януари има! :)
---
* защото тя [Мария] на 07.01.2006 г. есемесна:
"Имаме сигнал, другари, че на седми януари..."
#07.01.2006.Marija_Doneva__imame_signal_drugari
Манол Къков: (01:30)
Иване, Иване...
---
до Манол Къков:
Благодаря ти, Маноле! :)
Довечера ТЕ ЧАКАМ! В Симеоново!
Камелия: (07:17) Честит Ивановден!
Ванко,
днес бъди честит ти!
Ха, честит ти имен ден!
Будь духовно окрилен,
творческий и плодовитий!
Руский студ, сибирский глад -
формула за крепко здраве!
Казвай с водката „Наздраве!",
за да бъдеш вечно млад!
Ясно е – от студ ще мрем.
Но спокойни, укротени.
Стига стачки и промени.
Хем че криза, студ че хем.
Но не зря да се тревожим:
Този студ ще ни фиксира,
временно мумифицира.
чак април ще се разложим.
Будь могло и друг сюжет:
Жива музика – частушки,
по рубашка и ботушки,
с чаша вдигната напред
да прекараш в празник лют
от Ивановден до пролет.
Хумор, страсти, секс и полет -
и надвиваш този студ!
Ванко, жив и здрав бъди!
---
Васил Николов: (07:19)
Драголов!
Във този ден студен
не мога просто да напиша
честит ти имен ден.
Да бъдеш здрав и да твориш,
и с нещо всеки да дариш!
---
Елеонора: (07:45) ЧИД
ВСЕ ТАКА ДА СИ СРЕД НАС -
С ИМЕН, С ДЕН РОЖДЕН И
БЕЗБРОЙНИ ДРЕБНИ БЛА-
ГИНКИ ,РАДВАЩИ ТЕ
ЧАС ПО ЧАС!
С ПОЗДРАВ И ПОЖЕЛАНИЯ ЗА ПРИЯТНО ПРЕКАРВАНЕ НА ПРАЗНИКА: Елеонора
---
Павката: (09:36)
Честит имен ден!
Жив и здрав като стомана -
руйно вино пълна кана!
Всичко да върви по ноти -
джоба пълен със банкноти!
---
Генка: (10:07)
Тоз sms от мен
е за Ивановден :)
Венелина Попова: (10:24)
Здрав, обичан и творец
остани и таз година ти!
Венелина
---
Тоня: (10:45)
Пак Ивановден дойде.
Пак е време от сърце
да ти кажа: здрав да си
и се здраво весели! :)
---
ТТ: (11:20)
Честит имен ден, Ванко! :)
Тоня: (12:03)
Пак Ивановден дойде.
Пак е време от сърце
да ти кажа: здрав бъди
и се здраво весели! :)
Аз съм Тоня, ала този
номер не помни. :)
---
Мария: (13:38)
Светъл, бял Ивановден,
с пресен сняг поръсен
и от слънце осветен,
радостен и вкусен.
И с приятели посрещнат,
и щастлив, и замечтан,
с много поздрави горещи
за Иван! :)
---
Людмила: (14:52)
Честит бъди, Иване!
Здраве, вдъхновение,
имане
да ти се даде!!!
Мила
---
Венци: (15:35) Безримен, но навременен... Bezrimen, no navremenen...
...Поздрав ти пращам, Иване!
Със здраве да си носиш името!
Да се радваш на внуци и правнуци, ползващи го!
Почерпката - кат се вдигне снега!
---
Мариан: (19:05)
Мили Ванко, прегръщам те и ти желая много свобода и обич!
Здрав бъди и ведър!
Честит да си с името си!
Мариан
---
до Мариан:
Мерси, мили братко!
Сори, че не ще си тук.
ПВ, ММ! :)
Надя: (17:44)
Иван е име популярно
на хора чудни, туй е вярно!
Наздраве и за наш Иван любим,
понеже той е и неповторим!
Обичаме те!
---
Венко Кръстев: (19:28)
Иване бре, иху-у!
---
Петко Манчев: (20:41)
Честит Имен Ден!!!
Нека здраве, щастие и късмет
да те съспътстват занапред.
Рали и Петко Манчеви
---
Митко Петров: (21:24)
Честит ти имен ден Иване.
Да мислиш само за ебане!
Каквото мислиш, туй да стане!
от М.-П.
---
до Мария: 2217
Отговор достоен няма
начин как да съчиня.
Та ти пращам 200 грама
бистричко благодаря! :)
П.П.
Твърде често аз се сещам
за две хиляди и шеста,
седми януари.
И онез' другари
със сигнала.*
ХвАла! :)
НАЗДРАВЕ, ММ!
---
* Марииния SMS от 07.01.2006 г.:
Мария: (22:20)
Наздраве! :)
ТТ: (22:40)
А ти празнувай, вдигай пълна чаша!
Развесели се! Иде дълга нощ!
От вечерта, доколкото е наша,
посрещай свойте късчета разкош!
А името, наречено за твое -
обичай го и позволи му път!
Та някога, когато питат: "кой е?",
да кимнат тихо и го почетат! :)
ЧИДМВ!
---
до ТТ:
Иха-а-а!
Наздраве!
Ние вече раздигаме масата.
Празненството мина (ако може така да се каже)
в анти-бохемски стил.
Но сега съм насаме с една чиния кашкавал и я ям :)
---
ТТ: (22:50)
Ясно! Тя е мама си ебала.
Грабвай кашкавала! :)
ТТ:
Написано направо в сайта
Казват, вече няма газ! *
Баш посреди зимата!
Значи, вече и у нас
завърлува кризата!
Тръпне целият народ.
Хем, уплашен истински!
Търси, сякаш е Кивот,
енергиен източник.
Казват – нека пуснем пак
в Козлодуй реактора!
Отговарям – няма как,
друг е тука факторът!
Ний на Драголов Иван
нека включим Мозъка!
Той е с мозък на Титан.
Ще се сгреят хората!
И тогаз ще има ток,
ще работят фабрики,
ще е топъл всеки блок,
ще кротуват бабите.
Тоз реактор с марка ВИД **
на Ивана Драголов,
с кодовата фраза ЧИД ***
е за нас, за благото!
---
* Става дума за печално нашумялата
газова криза, с която стряскат
премръзналото ни ежедневие.
до ТТ, Мариан и ВБЛ: 1458
Слагай новия пуловер,
а отдолу - нова риза!
Цял АЕЦ е в теб затворен!
ЗАйби газовата криза! :)
ПД, МТ/ММ/ВБЛ!
---
Мариан: (15:03)
Ванко, скоро ще пишем Вапцаров. :-)
до Мариан:
Тъй зачувам и аз, братко.
И не ще да е напусто,
щото ти четеш ги гладко
и със чувство :)
до ТТ, Мария, Мариан, ВБЛ: 2106
Значи*, тука токът спря.
Тъмно е, но пак се вижда
как белее вън снегът.
Даже и да мижам :)
ПВ, МТ/ММ/ВБЛ!
---
* вариантите:
Тошко, тука токът спря. Мариане, токът спря.
Мария: (21:11)
Хубав сняг! Чудесен сняг!
Утре ток ще има пак,
ще го има и когато
дойде лято, и когато
няма даже знак за сняг.
Хайде, погледни го пак.
---
до Мария:
Най-фината дама! Най-фината дама!
Не е за един мъж тя. Тя е за двама!
Най-малко за двама!
Дама за двама!
Чудно!
Жива и здрава!*
---
* Като края на "Ако ти си..." от Б. Ламбовски
Ако ти си "братко мой", значи аз съм "братко твой". Ала братко чий е той? Просто той е братко свой! Чудно! Да е жив и здрав!
Мили Ванко, привет! Понеже днес цялата ми бедна главица се омота в какви ли не психиатрични мътилки, като в противовес, ама съвсем отведнъж ми избликна следното щураво майтапче: ...
Чуй сега. Подир вечеря
иска ми се да намеря
две-три рими за десерт.
Да са сочни, малко серт,
по възможност пиперливи,
но със мярка, не съвсем,
щото някои гнусливи,
претенциозни индивиди
думички като „ебем"
ги потискат. Тям се види,
че фриволните слова
са вулгарни. Затова,
спазвайки добрите нрави,
но и нуждата от смях,
пък и тръпката от секса,
най-добре е да направя
строфичка за „Калорекса",
та спокойно и без страх
да опиша копулация
между конуса и призма.
С тези хапчета за грация
чрез липидния блокаж,
взрив заслужени овации
ще получа. И с кураж,
и обстойно ще опиша
силата на магнетизма,
и страстта, с която диша,
без наднормено тегло,
тази призма – със тело
закопняло за сечение...
Стройни, ласкави катети,
ръбове в кристал излети,
всичките ъгли са жуст,
островърх и точен бюст,
пламенна хипотенуза...
Божичко, коя ли муза
би описала в екзакт
как с възпламеняващ тонус,
тоз щастливец, този конус,
в нежен, много нежен акт,
влага ъглополовяща
в призмата трептяща...
...
PS: Имам усещането, че някои
тригонометрични и геометрични понятия
са употребени тук в доста произволен смисъл.
Но понеже математиката никога не е била моя сила,
пък и защото в съвременната литература,
каквато за нещастие съм чел,
има къде по-смущаващи недоразумения,
позволявам си да се надявам, че тези малки неточности
ще бъдат простени от снизходителния читател.
...
И без да ми е ясно има ли смисъл в това, пък и някак неучтиво ангажирайки твоето внимание, ми дойде на акъл са ти го пратя. Това е. С обич - тошко
до Стенли: 1009
Знойна камерата щрака.
Яко! Стенли, възхити ме!
Нека вечен е меракът [ти]!
И сюжети все да има :)
ТТ: (18:04)
Към Дупката отивам, братко.
На нещо като тържество*.
Ще пием, казано накратко.
Общуване, по същество. :)
---
* Връчването на наградата от коледната игра, на победителя - ТТ. + предполагаемото й изпиване. (бел.к.)
до ТТ: 1905
Да можех като тебе да ги пиша,
аз бих ти поздравление изпратил!
Но ти си уникален! Бах та в пича!
Разбираш ме. Добре, че си приятел! :)
П.П.
Поздрави на яките дупкари!
Мария там ли е? Или сте само старите :)
---
до ТТ:
Тошко, в пощата ме чакат
къде тридесет* писмас!
Ала нямам, нямам начин**
да ги зърна даже аз. :(
Тошко, аз съм педерас*** :)
ПВ на ПЕЧЕЛИВШИЯ [ТТ]!
---
* още от преди Коледа (бел.а.)
** в студиото най-много да кача актуализирания януари (SMS-ите) (бел.а.)
*** небрежното произнасяне на "педераст" (бел.а.)
до Мариан: 2212
Как прекарваш вечерта?
Петък вечер е свещена!
Вино, пури... Тъй е тя...
Поздрав приеми от мене :)
Обичам те, ММ :)
---
Мариан: (22:28)
Пия вино, ям яйца,
хубаво живея.
И, неженен със деца
блея. :-)
Обич пращам, МВ!
---
до Мариан: 2311
"- Хора - виках ви аз - няма нищо отвъд и отгоре, но у вас има всичко, у вас има всичко, у вас!" Б. Ламбовски * "Токът е привидна светлост. Истинската е във нас. :-)" М. Маринов (SMS от вчера)
Ето още два-три реда:
Светлостта е в нас самите.
Свети този, който гледа.
И си свети през очите :)
PS:
Бяхме :
Генка,
Скелета,
Мария,
Серго,
М. Петров
и аз.
Пихме всичко без ракия.
И Миленка беше с нас.
---
до ТТ:
Добросъвестен отчет!
Благодаря ти, МТ!
Спи спокоен! :)
до ТТ: 1303
Вън - сняг, пък ние - в заведение*.
А тук - кафенца... и камина...
Списание разлиства Лена.
Романтика и половина :)
---
* не хоремага, другото заведение (на Исти) (бел.а.)
до Мария: 2023
Пък коледната сврака в нас, сестрице,
таз Коледа остави ни на мира
по простата причина, че парици
ний нямахме, за да я финансираме :)
ПВ, ММ!
---
Мария: (20:30)
Тя обича дребни вещи,
но желае ги горещо,
тя достъпното харесва
и се утолява лесно,
бързо се опитомява
и завинаги остава. :)
ТТ: (22:39)
Рекох да ти се обадя
посред ледената вечер.
Нека да се наковладя:
писах, но ми писна вече. :)
до ТТ:
ЛН, МТ! :)
________________________________________________ 10.01.2009
11.01.2009 ТТ: Бахти зимната пораза! Зарад кризата със газа... ТТ: Пак от грижици обсебен в този ден искрящо леден,... до ТТ: 2215 Пак изпратил си ми, ах, SMS разкошен, SMS със стил, с размах,... ТТ: Ти за мене си приятел най-любим. Есемесът от това е... 12.01.2009 до ТТ: 0910 В хоремага - минус два. Но сме тук. Корави... ТТ: Пак се пъна, братко мили, щур като бизон. За да троша, пряко сили,... ТТ: ЗООШЕГИЧКА
ЗООШЕГИЧКА
Пак се пъна, братко мили,... ТТ: Лека нощ ти казвам, братко! Па заспи, наспи се сладко! :)... до ТТ: Тъкмо се прибирах вече, ключ в ключалката нагласях,... 13.01.2009 Венци: Липсата на Интернет, Ваньо, означава -... до Венци: Их, ама си задобрял! Няма друг кат тебе!... до Надя: 2011 Чак сега чета стишето*, ме зарадва ти с което :)... ТТ: Позахладня с 15 - 20 градуса. Навсякъде говори се за газ.... до ТТ: В ракийката. И върлите й градуси! Прочетох аз. Ти носиш кеф и радости! :)... 14.01.2009 ТТ: ЗООШЕГИЧКА 2
ЗООШЕГИЧКА 2
Няма смисъл да желая... ТТ: Във поледицата* падат, псуват, мачкат си ребрата.... до ТТ: То и тук по лед вървим, но си ти неповторим!... Венци: Ще го* уговорим телефонно. Свиренето моето, изконно,... до ТТ: 2352 Хем работя на 100-200 метра, братко, от протеста*,... 15.01.2009 до Мариан: 0718 Той с енергия пропит е. Топли неговият глас*.... до Мариан: 2020 Али-бали портокали - ден за запис* ти избра ли? :)... ТТ: Мъглата навън е реална и плътна. По мокрите клони сълзи.... до ТТ: 2244 Настроението, кефът - те тревога ще утрепат :)... 17.01.2009 ТТ: НА ГЕНКА – ЗА РОЖДЕНИЯ ДЕН!
НА ГЕНКА – ЗА РОЖДЕНИЯ ДЕН!
... до Мариан: 1541 Те записаха Вапцаров вчера. Мариан Маринов... Мариан: Той дали би бил съгласен те да го запишат?... ТТ: Слънцето се измори. И отива май да спинка.... 19.01.2009 до ТТ: 0955 SMS регистрационен: Вчера срещата се счупи.... 20.01.2009 до ББ: 0916 Тази сутрин bTV-то ме събуди с твоя глас,... до Мария: 1401 Какво да ти напиша май не знам. Но знам, че искам да ти пиша.... до ТТ: 1406 Какво да ти напиша май не знам. Но знам, че искам да ти пиша.... ТТ: По шосенцето полечка, очилата буболечка,... ТТ: Не ми отказвай и недей отлага това, което моля да направиш.... до ТТ: ЕВАЛЛА! ... до ТТ: 2301 ЗАКЪСНЯЛА ПРЕПОРЪКА:
Препоръчвам на колите,...
Мили Ванко, привет! Не че ти е първа грижа, ама рекох да ти пратя едно нещо, което няма особена стойност - защото не е весело, не е остро и скандално-щекотливо, и изобщо няма мръсни думи - абе, едно нещо, дето е отчайващо безсолно отвсякъде и не става хич, ама понеже вече е написано, и то - оше снощи, под влиянието на силния студ - (трябва да пуша на терасата) ето го: ...
Бахти зимната пораза!
Зарад кризата със газа
новините за заети
с апокалиптичен вой
и арктически сюжети!
А навънка, Боже мой –
сняг и лед, и мрак, и студ!
Дори уличните котки
спряха своите разходки.
Секва всякой смислен труд.
Няма даже и клошари!
Студ, ви казвам! Реже! Пари!
Нищо, като няма газ,
със салатка – зеле, праз
и червени люти камби,
във пуловерче навлечен,
уважих суджука печен,
с гарнитура – варен боб.
Кел файда от дитирамби
с общи думи! Айде, хоп! –
срещу влага, мраз и лед,
посред таз полярна зима,
полза най-градивна има
от ракийка топла, с мед!
Няма смисъл от поука –
ако някой дири тука.
Искам ясните неща –
че добре е да е топло,
че е важно да си сит
и с любимата наоколо
да изпращате нощта,
или под одеяло свит
и в пулсираща умора
от деня, света и хората,
да размисляш за пейзажа.
Друго нямам кво да кажа.
... Такива работи... С обич - тошко
---
ТТ: (15:06)
Пак от грижици обсебен
в този ден искрящо леден,
пак провождам ти хабер -
че съм жив и че шулоля,
значи, съществувам, зер,
и сегиз-тогиз се моля
да съм работоспособен.
Ванко, много съм особен!
То за мен е знак за хъс,
средство да пришпорвам гъз,
да се пробвам във контакти,
та теша главата с факти.
То прониква даже и до
механизма за либидо! :)
---
до ТТ: 2215
Пак изпратил си ми, ах,
SMS разкошен,
SMS със стил, с размах,
мили Тошко! :)
ЛН!
---
ТТ: (22:24)
Ти за мене си приятел
най-любим.
Есемесът от това е
изводим. :)
до ТТ: 0910
В хоремага - минус два.
Но сме тук. Корави
ний сме, да го'йба!
И с корави нрави :)
ДУ, МТ!
---
ТТ: (18:48)
Пак се пъна, братко мили,
щур като бизон.
За да троша, пряко сили,
със глава бетон. :)
PS:
останалото - по мейла, щото не става за телефонче
---
ТТ: (19:31) ЗООШЕГИЧКА
Мили Ванко, привет! Дали щото е студено, или щото съм нарастващо на зор (а тази връзка вече съм я забелязал), все ме избива да се зевзеча напоследък. Та, мине - не мине време, взема, че ти пратя по някоя щуротийка. Но ако ти губя времето, а в днешно време времето се измерва в евро, или ти досаждам - което не е невероятно, обади се - спирам веднага! Та, ето го майтапчето: ...
ЗООШЕГИЧКА
Пак се пъна, братко мили,
щур като бизон.
За да троша, пряко сили,
със глава бетон.
Или мигам, стъпвам бавно,
с кротост на тапир.
И не споря, дишам равно,
за да има мир.
Все се шушкам, все събирам,
също мравояд.
Пипкаво е, но не спирам,
та ме хваща яд.
Настояват да се трудя,
сякаш че съм вол.
Инак щял съм да се чудя
що съм бос и гол.
Вече взех да придобивам
навици на сом.
Да се гмурна, да почивам
в безметежен дом.
Иска ми се рев да ревна
със гласа на лъв,
реплика да кажа гневна.
Но не съм такъв.
А мечтаех да постигна
полет на орел!
Ала как да се издигна,
като съм дебел?
Най-добре да се превърна
във крайпътен трън.
Хем ветреца ще прегърна,
хем ще съм навън.
... PS: Това е закъсняла илюстрация, доказваща размаха, силата и правдивостта на фундаменталното изследване " Животинският свят в света на есемесната поезия" от Мария Донева ... Такива работи... С обич - тошко
---
ТТ: (22:13)
Лека нощ ти казвам, братко!
Па заспи, наспи се сладко! :)
---
до ТТ:
Тъкмо се прибирах вече,
ключ в ключалката нагласях,
и си спомних "ЗИМНА ВЕЧЕР".
Класика от класа! :)
"Ванко, много е студено!
Слисано е в унес тих..."
Богатство!
ИмАне!
Охолство!
Поздрави и от Лена, МТ!
---
________________________________________________ 12.01.2009
________________________________________________
13.01.2009
Венци: (20:01)
Липсата на Интернет, Ваньо, означава -
имаш готин мухабет, гдето си, тъдява.
Аз надевам се, че дека, скоро да се видим -
македонски томпоет с комп-режисьор виден.
до Венци:
Их, ама си задобрял!
Няма друг кат тебе!
Става точно туй, което
требе :)
Поздрави на майка ти и брат ти!
СПЕЦИАЛНИ поздрави!
---
до Надя: 2011
re: Иван е име популярно...
Чак сега чета стишето*,
ме зарадва ти с което :)
Благодаря ти, мила Надя!
---
* честитка от Надя за Ивановден (бел.а.)
ТТ: (22:36)
Позахладня с 15 - 20 градуса.
Навсякъде говори се за газ.
И щото притеснителен е казуса,
в ракийката подирих изход аз. :)
до ТТ:
В ракийката. И върлите й градуси!
Прочетох аз. Ти носиш кеф и радости! :)
Мили Ванко, привет! Днес, поради поледицата, не успях да се добера до Раднево. Е развълнуван от случилото се, взех, че съчиних нещо като продължение на предходната шегичка. Не знам дали това е най-уместното, ама направих дума за нея с Генка и ето - пращам я. ...
ЗООШЕГИЧКА 2
Няма смисъл да желая
яростта на бик.
Свикна ли, ще се замая,
ще ми стане тик.
Също, тъпо е да точа
зъби на чакал.
Не обичам кръв да лоча
и ми става жал.
Нито пък да се кокоря
в поза на шебек.
Да се хиля, да бърборя,
сякаш съм човек.
Не ща дажбата да чакам
като хрисим пес.
Да ме учат да приклякам
с повод или без.
И живота да прекарам –
прост като метил.
И на всеки да повтарям,
че съм ял и пил.
Или пък да имитирам
мек и лигав глист.
Всеки ден да се завирам
в задника нечист.
Вярно, можеше да стана
полов каракуд.
И да коткам непрестанно
хищния си уд.
Ще ми се да се науча
как да бъда глог.
Или шипка. В краен случай –
некой аналог.
... Такива работи... С обич - тошко
---
ТТ: (14:58)
Във поледицата* падат,
псуват, мачкат си ребрата.
Тошко наш, и той пострада -
хлъзна, бутна се в кревата.** :)
---
* днес в С.З. - страшна поледица (бел.а.)
** не успях да се добера до деребе-то,
върнах се и по едно време - хоп, в легълцето (бел.а.)
до ТТ:
То и тук по лед вървим,
но си ти неповторим!
Инак, друго кво да кажа -
почваме дублажа :)
ПД, МТ!
---
Венци: (22:45)
Ще го* уговорим телефонно.
Свиренето моето, изконно,
не полулегално, а - законно,
ти отново ще вековечиш.
Чак за Сидни. Туй не ти е Ниш:)
---
* преписката преди това:
Венци - Искам нещо да запиша. Приятел от австралия ми прати два файла. Ако имаш 1-2 часа, нявга,... до Венци - Имам часове насипно. :) Ти кажи само кога :) ---
до ТТ: 2352
Хем работя на 100-200
метра, братко, от протеста*,
но затънал бях в дублажи.
Та ги гледам, що ще кажат
в новините
по TV-то :)
ЛН, МТ!
---
* пред Народното събрание (бел.а.)
________________________________________________ 14.01.2009
________________________________________________
15.01.2009
до Мариан: 0718
Той с енергия пропит е.
Топли неговият глас*.
Слушам го по битиви-то -
ПОВЕЧЕ ОТ ГАЗ :)
ДУ, ММ!
---
* ТОВА Е ТВОЯТ ГЛАС :)
до Мариан: 2020
Али-бали портокали -
ден за запис* ти избра ли? :)
---
* Ще чете стихотворения от Вапцаров за CD. (бел.а.)
ТТ: (22:19)
Мъглата навън е реална и плътна.
По мокрите клони сълзи.
Мъглата е вън, а тревогата смътна
отвътре отнейде пълзи. :)
---
до ТТ: 2244
Настроението, кефът -
те тревога ще утрепат :)
А в добавка - може сън.
Тъкмо с тази мъгла вън!... :)
Мили Ванко, привет! Ето ти едно нещо за Генка, с цел поздрав за рожденния ден. По данни на Скелета, рожденният ден бил на 12 януари, ама аз не съм разбрал и гледай сега - закъснение. Абе, тошкови работи... Та, ето го: ...
НА ГЕНКА – ЗА РОЖДЕНИЯ ДЕН!
Дойде ми на сърце да ти напиша
в деня за специално тържество,
и нека с обич поздравът ми диша
във думите, съвсем по същество:
Да имаш непрекъснати успехи –
на зимата и кризата напук!
Да сещаш кеф, доволство и утехи
на принципа „вземи сега и тук"!
Бъди ни здрава, сто пъти честита!
Бъди все тъй чаровна и добра!
Празнувай днес, и ако някой пита –
бъди това, което си избра!
В усмивката на палав Януари
приижда радост, грее топлина!
Повярвайте, другарки и другари,
те, хора – много, Генка е една!
... Това беще. С обич - тошко
---
до Мариан: 1541
Те записаха Вапцаров
вчера. Мариан Маринов
заедно със Ангелина
Славова :)
ПД, ММ!
---
Мариан: (15:45)
Той дали би бил съгласен
те да го запишат?
Но нали е днес безгласен...
и не диша.....
---
ТТ: (16:07)
Слънцето се измори.
И отива май да спинка.
Слънцето не спря дори
във кварталната градинка.
Май е по-добре така.
Стана даже автентично.
Все пак, зима е сега.
А със слънце - неприлично! :)
---
________________________________________________ 17.01.2009
________________________________________________
19.01.2009
до ББ: 0916
Тази сутрин bTV-то
ме събуди с твоя глас,
с мъдростите ти*, които
топлят дните и душите
повече от руски газ** :)
---
* ББ (Буги Барабата = мистър Зи) каза, че задръствания така или иначе ще има - поне да се кефим, докато сме в тях (бел.а.)
** днес в 9:00 пускат газа от Русия към Украйна; след 36 часа ще излезе от Украйна (бел.а.)
до Мария: 1401
Какво да ти напиша май не знам.
Но знам, че искам да ти пиша.
Познаваш ме - аз казвам се Иван.
Мария ти си :)
ПД, ММ!
---
до ТТ: 1406
Какво да ти напиша май не знам.
Но знам, че искам да ти пиша.
При мен - какво - все същият Иван.
Но все по-титаничен ти си :)
ПД, МТ!
---
ТТ: (18:56)
По шосенцето полечка,
очилата буболечка,
се прибирам.
А насреща ми тъмница,
а колите - броеница.
Но не спирам. :)
ТТ: (21:09)
Не ми отказвай и недей отлага
това, което моля да направиш.
Бъди добра - ти толкова си млада,
ще имаш време всичко да забравиш.
до ТТ:
ЕВАЛЛА!
до ТТ: 2301 ЗАКЪСНЯЛА ПРЕПОРЪКА:
Препоръчвам на колите,
там, по радневския път,
срещнат ли те, те очите
си вежливо да сведат :)
21.01.2009 до Мариан: Как са границите днес? Ти поразшири ли... Мариан: Сто и тридесет на сто. Докторите - шарко-парко. ;-)... до Венци: На добър час!* Ти няма ли да кажеш някой SMS?... Венци: Мое - не, но с чайника ще свиря. Във маркуч мундщука ще навиря.... 22.01.2009 Венци: Шипка 6, в кафето, на коняк. Идвай ако искаш да си як!... 23.01.2009 до ТТ и Мариан: ТИХО И РАДОСТНО:
Снеговете се топят.... Мариан: Пътищата състаряват, но не щем да сме безпътни.... ВБЛ: Четиво за отбрани: турски пословици в България.
... до ТТ: 5 поредни есемеса - празни! Буквите им де са?! :)... ТТ: Щях да пращам есемес, но забравих, замаЕн... до ТТ: Мили Тошко, точно вчера мислих за таквоз римуване*.... ТТ: Тъмна нощ е. Тъмна бира пия. А разговорът - плътно вдъхновен.... до ТТ: 2055 Ти щастливец си, от тия, дето плътно до Мария... ТТ: КОРЕКЦИЙКА: На бирата бълбукащата песен... Мариан: Дни без обич и покой - работа ме дебне само,... до Мариан: Бива ли таквиз неща да ти шават из главата?!... до Мариан и ТТ: Ти блъсна се днес в мен, но не видя ме.... 24.01.2009 ТТ: Стене овчият й вкус за чешит нахакан, рус... до ТТ: Ех, какво ми стана харно от тоз знак на солидарност :)... ТТ: МАРИАНУ:
Когато срещнеш себе си на края, отвъд посления крайпътен знак,... до ТТ и Генка: 1149 Все за нещо ще намери да удари 200 грама*.... Мариан: Така де, и аз като пътник се чувствам.... до Мариан: 1210 Високи са, братко, май твойте критерии,... Мариан: Туй значи, че твойте успехи високи са,... ТТ: ПАК МАРИАНУ:
С наличните данни какво е на края... ТТ: В ОБОБЩЕНИЕ:
Темите кахърни днес яко задълбахме.... Генка: И за неговата мама - нови 200 грама :) - ... Мариан: СИРНИЦА
Шум и дрънкане, думкане, врява и вредом - лица - ... 25.01.2009 ТТ: Толкова е сиво и уютно в тихата прегръдка на неделята.... до ТТ: Радва ме неделята ти пивка. Радва ме това, че си почиваш.... ТТ: Ще призная този грях! Туй мечта бе*, но от страх... ТТ: Де да бях такъв, ебати, а то - само топки клатя. :) ... 26.01.2009 до Мариан: На 5-тия стих*, ако му пъхнеш още 3 срички? Има място ;)... ВБЛ: Ванко, Добре го е докарал Мариан, поздрави го. ... ТТ: Казвам с развълнуван глас : радост ме споходи!... 27.01.2009 до ТТ: Мрачновати морски съдове в скици и рисунки. Но:... Мария: Старата циганка, зимата, с мръсното бяло палто,... до Мария: Дами и господа, МАРИЯ ДОНЕВА! Към теб: ЕВАЛЛА, ММ!... Мария: Ураа! :) ... ТТ: За 21-ви път фестивал ще правя и се чудя всеки път -... ТТ: Стискай палци! :) ... до ТТ: Палци ще стискам. Ти стискай зъби, пресмятай рискове...... 28.01.2009 Елеонора: ЗАТЛАЧЕНА
ВЕЧЕ МИ СЕ НЕ УДАВА В РИМИ ДА СЕ ИЗРАЗЯВАМ.... до Елеонора: А когато поотмине, пак прати ми 2-3 рими :)... до ТТ: 1534 В джоба GSM-че нося. То е външната проява... до ТТ: 1654 Днеска смяната си свърших. В Драгалевци сме на доктор -... ТТ: Аман от амориозната екзотика с измислени високоволтни трели.... Тоня: Нова работа - нов стрес. Тук поне не псуват.... 29.01.2009 ТТ: Какво е тъгата? Две капки роса под сянка на лист от изсъхнало цвете...... до ТТ: Изискано, фино... Тънка работа! ЕВАЛЛА, МТ!... до Мариан: След Сирница* май поизчезна пичът.... Мариан: Добре съм, да, сполай ти, брате мили. Животът ме върти във кръг харманен,... 30.01.2009 Венци: Заменям звуци от тром5, не-синтезирано менте,... до Венци: ОК :) ... ТТ: Шантав, щурав таласъм в Радневските нощи.... до ТТ и Мариан: Нека ти призная: аз ти бях захванал есемесче -... 31.01.2009 ТТ: Приемай, Ванко, поздрав отдалече! Наред се хваля, тебе най-напред!... до ТТ: Браво! Уррааа! ... ТТ: И наметнал съм, доволен, интернетния халат!...
до Мариан:
Как са границите днес?
Ти поразшири ли
ги? Пиши ми SMS,
братко мили :)
А СНОЩИ:
Звънна ми по GSM-а,
а говорихме* по тема
не една - по много теми!
Все засмени :)
А пък ти си според мене
Супермен! Да, Супермене! :)
---
* над 28 минути (бел.а.)
Мариан: (16:52)
Сто и тридесет на сто.
Докторите - шарко-парко. ;-)
А краката - от тесто.
И боли шишарката. :-)
до Венци:
На добър час!*
Ти няма ли да кажеш някой SMS?
Да запомнят нещо хората!
Примерно "Като се отчая..."
Това ти е ХИТ!
Кажи го!
Успех, МВ!
---
* рецитал-концерт с Тома Марков (бел.а.)
Венци: (17:13)
Мое - не, но с чайника ще свиря.
Във маркуч мундщука ще навиря.
Пред Томата, ВБЛ и Донева,
ний сме кат Бедечка* пред река Нева.
---
* малка речица, която минава през Стара Загора, включително и край бирената фабрика "Загорка" (бел.к.)
________________________________________________ 21.01.2009
________________________________________________
22.01.2009
Венци: (13:43)
Шипка 6, в кафето, на коняк.
Идвай ако искаш да си як!
________________________________________________ 22.01.2009
________________________________________________
23.01.2009
до ТТ и Мариан: ТИХО И РАДОСТНО:
Снеговете се топят.
Вятър нов довя появата си.
По симеоновския път
аз безследно остарявам :)
ДУ, МТ/ММ!
---
Мариан: (09:36)
Пътищата състаряват,
но не щем да сме безпътни.
Много вземат, малко дават,
да ги вземат мътните! ;-)
ВБЛ: (12:00) Четиво за отбрани: турски пословици в България.
Гйонул бу я: ата да конар, бока да конар.
(Нали е сърце (любов) - и на кон кацва, и на лайно кацва.)
Кйор тутани сикер.
(Слепият, когото хване, ебе)
Душман гьотю парайлан сикилир.
(Дупе душманско с пари се ебе)
Вчети се в звуците! Уахахаааа, турчоля-великани! :))
---
до ТТ:
5 поредни есемеса -
празни! Буквите им де са?! :)
ТТ: (12:42)
Щях да пращам есемес,
но забравих, замаЕн
от служебни обороти.
Да не бъдеш впечатлен -
знай, че GSM-ът днес
и без мен работи. :)
---
до ТТ:
Мили Тошко, точно вчера
мислих за таквоз римуване*.
Зная, че не си го мерил.
Но да споделя си струва** :)
---
* 6 стиха, римувани така: ABCBAC. Готиното е, че до 5-тия стих е огледално (ABCBA), а единственият неримуван стих [от тези пет] се римува с последния [6-ти]. (бел.а.)
** в рубриката "СИНХРОНИЧНОСТИ" (бел.а.)
ТТ: (19:06)
Тъмна нощ е. Тъмна бира пия.
А разговорът - плътно вдъхновен.
Бих могъл да пия и ракия.
Но не върви. Мария е със мен. :)
до ТТ: 2055
Ти щастливец си, от тия,
дето плътно до Мария
вечер тъмно пиво пият -
не ракия :)
П.П.
Да те информирам искам -
тук, на уличката "Искър",
на запивка сме във чест на
свъшена* сапунка** днеска :)
---
* 221 епизода (бел.а.)
** (жаргонно) сериал; в случая - сериала "Завинаги твоя"; ролите озвучаваха артистите Милена Живкова, Радосвета Василева, Виктория Буреш, Емил Емилов и Стефан Младенов; режисьор на дублажа - Михаела Минева (бел.а.)
ТТ: (22:39)
КОРЕКЦИЙКА:
На бирата бълбукащата песен
обзе душа, хранопровода тесен
и в нежния лирически екстаз
трепти сърце и малкият ми таз*.
В копнежни звуци лее се дуета -
зер, бирата е майка на куплета! :)
---
* малкият таз е зона от човешкото тяло (бел.а.)
Мариан: (23:12)
Дни без обич и покой -
работа ме дебне само,
ала сили, братко мой,
няма...
Бачкам в студ и бачкам в зной,
друга песен аз не зная.
Но ще дойде, братко мой,
Края.
И, спокоен, мене той
от живота ще поиска.
Аз го чакам, братко мой.
Стискам.
---
до Мариан:
Бива ли таквиз неща
да ти шават из главата?!
Винце си сипни! Нощта
е за туй, ебати :)
П.П.
Наблегни на питието,
пак пиши ми след което :)
ПВ, ММ!
---
до Мариан и ТТ:
Малко ала твоето "Не ми отказвай..."
Ти блъсна се днес в мен, но не видя ме.
Така било е не с една'й две дами.
Не щя да бъдеш, значи, по-различна,
[във смисъл - по-специална*, ексцентрична]
па да възкликнеш: "Бах ти пича!" :)
---
* това е намигане към всички, които знаят непоносимостта ми към такава употреба на тази дума; има специални клещи за еди-каква си работа, но "ти си много специален"... За този случай бих препоръчал "необикновен"/"особен". :) (бел.а.)
________________________________________________ 23.01.2009
________________________________________________
24.01.2009
ТТ: (00:01)
Стене овчият й вкус
за чешит нахакан, рус
и лелее мисъл птича
за бухалката на пича* :)
---
* написах го в знак на солидарност (бел.а.)
до ТТ:
Ех, какво ми стана харно
от тоз знак на солидарност :)
П.П.
Случката е 100% измислица.
Сам я измислих! :)
---
ТТ: (11:18) МАРИАНУ:
Когато срещнеш себе си на края,
отвъд посления крайпътен знак,
все пак, добре е ако разпознаеш,
че иде пътник, а не просто враг. :)
PS:
Да го поздравиш!!!
---
до ТТ и Генка: 1149
Все за нещо ще намери
да удари 200 грама*.
Ха, наздраве! За Амери-
ка и нейния Обама!
ПД, МТ/МГ!
---
* Митко Петров писа:
Днес Америка голяма си избра Барак Обама. За успеха на Обама аз ударих 200 грама...
Мариан: (11:48)
Така де, и аз като пътник се чувствам.
Затуй и говоря за края.
А жив и доволен - това е изкуство!
Но как се постига не зная. :-)
МВ, Обич и на теб, и на Тошко! :-)
---
до Мариан: 1210
Високи са, братко, май твойте критерии,
защото високи са твойте успехи.
Такъв като мен, едно нищо намери
и пак му се кефи :)
Мариан: (12:23)
Туй значи, че твойте успехи високи са,
а в мойте* заблуда е скрита.
Защото поставил си друго във фокуса,
ТО дава доволство и ситост.
---
* Моля "tvoite" и "moite" да се чете с и кратко! :) (бел.а.)
ТТ: (13:27) ПАК МАРИАНУ:
С наличните данни какво е на края
не знам и не искам да зная.
Аз само внимавам в отделните стъпки,
аз само усещам разтърсващи тръпки
умора и глад, и щастлива омая.
Аз просто вървя и мечтая. :)
PS: и пак да го поздравиш!
---
ТТ: (14:15) В ОБОБЩЕНИЕ:
Темите кахърни днес
яко задълбахме.
Есемес след есемес -
мама им ебахме.
Питам - има ли файда
в безадресна лепта?
И сега ще изразя
своята рецепта.
Като лекар казвам аз:
двеста грама водка!
На кахърностите - пас!
С мацка сладка, кротка,
в съботния халтав ден -
бегом към леглото!
А подире, разведрен -
пусни си и ТОТО! :)
---
Генка: (15:32)
re: Все за нещо ще намери...
И за неговата мама -
нови 200 грама :)
---
Мариан: СИРНИЦА
Шум и дрънкане, думкане, врява и вредом - лица -
демонични и грозни, зловещи, зъбати икони.
Бясно скачат мъже и се клатят, в гърдите сърца
блъскат лудо. Върти се уплашено конят.
С кожи, с хлопки, с тояги, с огромни очи
обикалят във кръг и звънят, и се зъбят на злото,
и се правят на страшни и лоши, но някак личи,
че страхът им е цар, а корона - хомотът.
Дълго удрях звънците, подскачах и думках и аз
по площадите, пълни със хора, додето усетих,
че със хлопките гаргите гоним, а вътре, във нас
бият тъпана страховете ни.
---
ТТ: (12:05)
Толкова е сиво и уютно
в тихата прегръдка на неделята.
Чувството за кеф е абсолютно :
книжките, кафето и постелята. :)
до ТТ:
Радва ме неделята ти пивка.
Радва ме това, че си почиваш.
Има смисъл в твоята почивка,
о, хилядоръки Шива! :)
ТТ: (14:39)
Ще призная този грях!
Туй мечта бе*, но от страх
да не си помислиш лошо,
бързо отбелязвам : Тошо
в целия въпросен ден,
пред компютъра заседнал
(подчертавам : в стол, не легнал!),
от бумаги обсаден,
шушкаше се със цитати и
дейности по статии. :)
---
* онова за книжките и постелята, само за кафето е вярно (бел.а.)
ТТ: (21:37)
Re: Шива
Де да бях такъв, ебати,
а то - само топки клатя. :)
На 5-тия стих*, ако му пъхнеш още 3 срички? Има място ;)
Ама ти моите препоръки ги не слушай! :)
Пак: ЕВАЛЛА, Мариане!
---
* "С кожи, с хлопки, с тояги, с огромни очи" (бел.а.)
ВБЛ: (18:37)
re: "СИРНИЦА"
Ванко,
Добре го е докарал Мариан, поздрави го.
И все пак аз не бих го завършил така преди години.*
Защото така би го завършил един кадърен автор.
А аз съм искал да съм надкадърен или подкадърен, или разнокадърен,
с все рисковете, които това носи - да не те разберат.
---
* Казах на ВБЛ, че това стихотворение на Мариан ми напомня за ранния Бойко Ламбовски. (бел.а.)
ТТ: (20:44)
Казвам с развълнуван глас :
радост ме споходи!
Имам придобивки аз -
книги с параходи! :)
________________________________________________ 26.01.2009
________________________________________________
27.01.2009
до ТТ:
Мрачновати морски съдове
в скици и рисунки. Но:
те в главата ти набъбват
до мащаб 1:1 :)
П.П.
Има и ефект страничен -
кеф отделя се. И пичът
съобщава ми с усмивка
радостната придобивка :)
ПД, МТ!
---
Мария: (17:41)
Старата циганка, зимата,
с мръсното бяло палто,
зъзне на пътя,
пушеци тежки издиша,
и вместо фасове
хвърля студени кокичета.
до Мария:
Дами и господа,
МАРИЯ
ДОНЕВА!
Към теб: ЕВАЛЛА, ММ!
---
Мария: (19:17)
Ураа! :)
ТТ: (19:08)
За 21-ви път
фестивал ще правя
и се чудя всеки път -
ще ли да се справя
ТТ: (19:10)
Стискай палци! :)
до ТТ:
Палци ще стискам.
Ти стискай зъби,
пресмятай рискове...
Ще дойде събота!* :)
---
* Представям си, че фестивалът ще свърши в петък вечер. (бел.а.)
Елеонора: (07:48) ЗАТЛАЧЕНА
ВЕЧЕ МИ СЕ НЕ УДАВА
В РИМИ ДА СЕ ИЗРАЗЯВАМ.
КРИЗАТА МЕ МАЙ УДАВЯ-
И ВЪВ ДЖОБА,И ВЪВ СТИХА.
"И ТОВА ЩЕ МИНЕ" - ЗНАМ.
КАЗАЛ МИ ГО Е ИВАН.
С ПОЗДРАВ: ЕЛЕОНОРА
---
до Елеонора:
А когато поотмине,
пак прати ми 2-3 рими :)
до ТТ: 1534
В джоба GSM-че нося.
То е външната проява
на това, че с теб едно сме.
Едно билокално. Става ли? :)
ПД, МТ!
Успехи и задоволство!
---
до ТТ: 1654
Днеска смяната си свърших.
В Драгалевци сме на доктор -
котарака* да превърже.
А навън е кал, и мокро... :)
Пак: ПД, МТ!
---
* Себастиан (бел.а.)
ТТ: (17:18)
Аман от амориозната екзотика
с измислени високоволтни трели.
За мен това са врели-некипели
и аз затуй
предлагам, чуй:
Ура за кулинарната еротика! :)
---
Тоня: (17:49)
Нова работа - нов стрес.
Тук поне не псуват.
Само кротко, със финес,
тихо си хортуват*
---
* приказват (бел.а.)
________________________________________________ 28.01.2009
________________________________________________
29.01.2009
ТТ: (17:40)
Какво е тъгата? Две капки роса
под сянка на лист от изсъхнало цвете...
Какво са цветята? И колко да са?
За нея? За теб? Или може за двете ... :)
до ТТ:
Изискано, фино... Тънка работа!
ЕВАЛЛА, МТ!
---
до Мариан:
След Сирница* май поизчезна пичът.
Къде ли се потули, Мариане?!
Дано да си добре. Дано. Обичам те.
И да се храниш! :)
ПВ, ММ!
---
* стихотворение от Мариан (24.01.2009) #24.01.2009_11
Мариан: (21:35)
Добре съм, да, сполай ти, брате мили.
Животът ме върти във кръг харманен,
но да живея пак намерих сили.
На топло съм и съм нахранен. :-)
________________________________________________ 29.01.2009
________________________________________________
30.01.2009
Венци: (15:55)
Заменям звуци от тром5,
не-синтезирано менте,
срещу нощувка. Плюс бутилка мента
и мен там.
Trum567.
---
до Венци:
ОК :)
ТТ: (20:09)
Шантав, щурав таласъм
в Радневските нощи.
Нямам мира, няма сън.
И върлувам още. :)
В деребето съм.
Фестивалът иска шътане, братле!
---
до ТТ и Мариан:
Нека ти призная: аз ти
бях захванал есемесче -
за хавата, за ФАНТАСТИ-
КО, ама не стана нещо :)
ТТ: (21:50)
Приемай, Ванко, поздрав отдалече!
Наред се хваля, тебе най-напред!
Ти представи си, мили ми човече,
че имам персонален нет! :)
PS:
Минахме вкъщи към БТК и имам безжичен нет до лаптопа,
и вече не съм зависим от Авраама!
Уррааа!!!
---
до ТТ:
Браво! Уррааа!
ТТ: (22:20)
И наметнал съм, доволен,
интернетния халат!
Ето ме - кат' бей охолен,
същ везир в алтън палат! :)