01.01.2007 СНИМКИ: сним: http://us.a2.yahoofs.com/users/45a5120dz34742c44/cec9scd/_sr_/7360scd.jpg?phwFTpFBC0crQll4... Кирил: Радостта всемирна е! Пак запалиха* партийния! :)... Венко Кръстев: Затуй, че и шопа ще влезе в Европа,... Мишо: ЧНГ и за много години, здрав да си ми и да пишеш, ... до Мариан: Мариане, снощи беше супер, супер, че дойде!... Камелия: URA!
Имам извънреден нюз! Влязохме накрай, другари,... 02.01.2007 ТТ: НОВОГОДИШНО
Ех, че строфи съм написал! С точен тон и ясна багра!... 03.01.2007 ТТ: В СОФИЯ
Потопорчен във костюм, сред чиновнически шум,... Мариан: bTV Новините: "Зелената карта се разпознава по характерния зелен цвят!"... 04.01.2007 ТТ: СОФИЯ
Бях из Столичния град, както вече споменах.... 07.01.2007 Къци: Не се сърди, но в този ден за тебе мисля като за рефрен!... Венко Кръстев: Пийни едно винце, Иване, на здраво място да иде... Надя: От сърце те поздравяваме, чуден празник пожелаваме!... Камелия: Ивановден е застрашен! Не бе отдавна, Ванко сподели ни,... Генка: Драголов Иван се казва, туй е малкото му име,... до Генка: 10x, сестрице сладкодумна, сладкодумна, още умна! :)... Мария: Радвам се, че поздравът ми* още действа :)... Венци: Екваториален поздрав, драги ми Иване!... до Камелия: 1948 САШО И ОРЛИН: Тез класици млади -... 08.01.2007 Надя - комшийката: Мъжът ми да се прибира. ... до Надя Груева: 2202 Мила Надя, Илко болен е от мъка, че си в Смолян.... 09.01.2007 Тоня: oh
И превеждам, и превеждам ... Думи в речника подреждам ...... 10.01.2007 Генка: бачкай си тогава с кеф, даже и да мине 5 :)... Генка: В тези времена в които северът пълзи към юга*... до Генка: Как ли е, наистина, милата женица?! :)...
Мариан пее "Излял е Делю хайдутин", другите слушаме
Снимка: Илко Вакарелов, 1.01.2007
Иво, Лили [слушат] и Мариан [продължава да пее "Излял е Делю хайдутин"]
Снимките са от съответния албум на Камелия. http://picasaweb.google.com/kastancheva/NOVA2007GODINA
---
Кирил: (10:56)
Радостта всемирна е!
Пак запалиха* партийния! :)
---
* Има предвид светлинните ефекти на новогодишния концерт предаван от пл. "Батенберг". (бел.к.)
Венко Кръстев: (12:58)
Затуй, че и шопа
ще влезе в Европа,
сърбят ма мадете.
И двете.
.
ЧЕСТИТО И ДУПЕ ДА ВИ Е ЯКО
---
Мишо: (14:17)
ЧНГ и за много години,
здрав да си ми и да пишеш,
музичка и sms-и,
и внимавай с поетеси
до Мариан:
Мариане, снощи беше
супер, супер, че дойде!
С теб по-ясно е небето,
европейското небе :)
ПВ!
Камелия: (16:43) URA!
Имам извънреден нюз!
Влязохме накрай, другари,
в Европейския съюз!
Вярно, гащите ни стари
са и тежко сме препили
срещу първи януари!
Но на втори с нови сили
Ще извикаме ура-то!
После - хващаме гората!
Споко! Не бъди смутен!
Ще се видиме отново
на Ивановден!
---
________________________________________________ 01.01.2007
________________________________________________
02.01.2007
Всичко най-хубаво ти желая! И те поздравявам с тези актуални редове:
НОВОГОДИШНО
Ех, че строфи съм написал!
С точен тон и ясна багра!
Патетични, с евросмисъл!
Свежа мозъчна виагра!
Строфи - огън, звън и мощ!
Посред Празничната* нощ!
Бисер цял измежду плява!
Ето ти една такава:
Има тук промени, значи!
Не са много, но все пак!
Вън из двора важно крачи
тумбест еврокотарак!
Факт промените са вече!
Свита в старото елече,
рони в супичката хляба
дребна, кротка евробаба!"
Ах, Тържествената ода***
тласък дава за онода!
Ванко, здраво курса дръж -
за да бъдеш евромъж!
---
* = става дума за ЕС
** = пак за същото става дума
________________________________________________ 02.01.2007
________________________________________________
03.01.2007
...Помниш ли онази стара дивотия, дето ти бях писал - относно ватмана и релсите? Изобщо, нещата ми изглеждат така:
В СОФИЯ
Потопорчен във костюм,
сред чиновнически шум,
Тошко дреме в коридора.
Псува задух и умора...
Мъкне той проекта спешен.
А костюмът твърде смешен
кара го да се поти.
Ванко, виждаш ли ме ти?
Тягостна, мастита сграда.
А бюрата са ограда
на припряни писарушки.
Тъй било в Европа. Чушки!
Сетне - сандвич. Но набърже.
Пак захваща да попържа
уйдурмите европейски.*
И попържа люто, змейски!
Сетне - количка. И ето -
хаква тялото в купето
и замаян от цигари,
бърза. София му пари...
---
* = не съм априорен /идиопатичен /първосигнален
враг на европейските неща. Много читави са даже
- в много отношения. Но в конкретния случай нужда
от проект просто няма. Вместо това,същите средства
можеха да се отпуснат целево за ремонти от това
пусто наше МЗ, дето точно такава му е работата...
Но не би!... Та се наложи трудоемката процедура
(под форма на проект) по доказването на "2 + 2 = 4" (бел.а.)
Мариан: (19:37)
bTV Новините:
"Зелената карта се разпознава по характерния зелен цвят!"
Просто ти казвам, да не стане грешка :-)
Бях из Столичния град,
както вече споменах.
Върнах се - по-малко млад.
Ала опит посъбрах.
Тук е важен ритуала...
Деловито хладна зала.
Образованите ес-ки*
с лица строги, сякаш фрески,
мен, туземеца нищожен
оценяват. Невъзможен
ми се струва диалога
и съзнавам, съм актьор
думащ реплики, без спор.
И с добър контрол над слога.
Поздравиха ме с успеха.
Кимнах в отговор вежливо.
Сложих връхната си дреха.
Свърши! Стилно и красиво.
Слънчево е. На паважа -
анонимни минувачи.
Малко просякинче плаче.
Снажни, леднооки стражи...
Друго? Няма к'во да кажа.
Само мисля го, обаче...
---
* ес-ки = българки, демонстриращи европейски маниери и компетентност. С това си вадят хляба. (бел.а.)
Къци: (10:10)
Не се сърди, но в този ден
за тебе мисля като за рефрен!
Кръстю казва ти НАЗДРАВЕ!
Венко Кръстев: (10:23)
Пийни едно винце, Иване,
на здраво място да иде
и болест да не те хване.
Бъди ни жив и здрав още сто години, Иване!
Венелин К.
Надя: (11:28)
От сърце те поздравяваме,
чуден празник пожелаваме!
Илко и Надя
Камелия: (11:45)
Ивановден
е застрашен!
Не бе отдавна, Ванко сподели ни,
че в офис като този* би живял.
Или почти.
За тебе, Ванко, как сега боли ни,
че сбъдват се, да беше си мълчал,
и тез мечти.
Честит Ивановден!
И продължавай да мечтаеш!
Но умната!
Пост Скриптум:
От нигерийския проект, разбирам
ви е причерняло.
На теб и Илко обещавам договор
за нещо бяло.
Да си жив и здрав, Иване! Само с добро да споменават името ти (както правим досега).
Камелка
---
* офиса на Илко (бел.а.)
Генка: (15:09)
Драголов Иван се казва,
туй е малкото му име,
днес Иванов ден е казват -
ами да го поздравиме
щом е той с такова име! :)
до Генка:
10x, сестрице сладкодумна,
сладкодумна, още умна! :)
Мария: (18:32)
Радвам се, че поздравът ми* още действа :)
доизноси го със здраве, късмет и любов!
---
* от 7.01.2006 (бел.к.)
Венци: (19:12)
Екваториален поздрав, драги ми Иване!
Нека що си пожелаеш - всичкото да стане!
Музи, музика, промяна...
... промяна къмто по-добро!
Европа да зарадваш с мишката-перо!!!
---
до Камелия: 1948
САШО И ОРЛИН:
Тез класици млади -
бардове същински -
"Камъните падат"
пеят на латински :)
Надя - комшийката: (01:51)
Мъжът ми да се прибира.
до Надя Груева: 2202
Мила Надя, Илко болен
е от мъка, че си в Смолян.
Тъжен в Гугъла виси.
Вика: Кво като пари
имам, но я няма Надя?!
Кво като голям го вадя?!
Туй шегички са, разбира се.
В кръчмицата ти не спирай се -
похапни, пийни, хили се,
после във хотелска стая
сладък сън ти понаспи се!
Аз тъй зная :)
---
Тоня: (13:29) oh
И превеждам, и превеждам ...
Думи в речника подреждам ...
Денонощно и безкрай.
Скоро ще ми писне май.:)
.
ТИ как си, братко мой?
---
________________________________________________ 09.01.2007
________________________________________________
10.01.2007
бачкай си тогава с кеф,
даже и да мине 5 :)
аз не ще да прекалявам
в 5 започвам да се стягам
тъй не дразня моят шеф :)
щом минава вече 5 :)
---
Генка: (20:38)
В тези времена в които
северът пълзи към юга*
в дупката се себепитам -
как ли е Стоянка - Плуга**? :)
---
* глобално затопляне (бел.а.)
** предполагам се сещаш за тази героиня (бел.а.)
до Генка:
Как ли е, наистина,
милата женица?! :)
12.01.2007 до Генка: В минутите докато чакам на тръгването ни часа,... Генка: Мерси, благодаря, във таз минута на часа :)... Тоня: Аз пътувам в тъмнината. Кротко зяпам през стъклата... до Тоня: Записах новия ти номер. За стиховете ти благодаря!... Тоня: От Пловдив се връщам по тъмно сега. Научена с купища нови неща,... Тоня: Няма кой да шие, меси. Мама пише SMS-и. :) ... до Тоня: ЖЕСТОКО! Смеем се с глас с Филип :) А сега и Мариан ми говори по bTV-то -... 13.01.2007 до ВБЛ: Щом съботата делници прогони назад, все някой все за нещо черпи... Мариан: Физически не смогнах да довтасам*, но духом, мили хора, духом с вас съм!... 14.01.2007 до Мариан: Далеч от мен - на якето ми в джоба бе GSM-ът, та не съм го чул... до ВБЛ, Мариан, Тоня: На пролет времето избива.... Тоня: То времето ни'й ненормално, а обществото - аморално,... 15.01.2007 Венци: Последни летни дни, за тоз контракт, о, друже мой!... до Венци: А тук е пролет, братко! Следва зима.... Венци: Да, след 22-ри и за мен ще има. _ 15.01.2007... 16.01.2007 ТТ: Вече имам gsm. Май отвикнал съм. Съвсем. ... ТТ: Вече имам gsm. Май отвикнал съм. Съвсем. ... ТТ: Всуе копчета прецъквам. Щури опции измъквам... ТТ: Мили Ванко, привет! Вече имам дисплей - в ново телефонче Нокия монтиран.... Мариан: Английският драматург Б. Шоу мразел американците,... 17.01.2007 до Мариан: Понякога тъй става: Нещата се отдават... до ТТ: Щом с нов GSM богат си, пУсни SMS до брат си :)... ТТ: Още копчетата цъкам с много зор. Засега е само мъка, потрес и позор. :-)... до ТТ: Пак усмихна ме, човече с милата си откровеност.... до ТТ: Котката* умира. С отворени очи в тъмното не мръдва.... ТТ: Човек е добър приятел на котката. Жал ми е за Амадеус. И за теб. И Лена. ;-(... до Тоня: Честит да ти е именият ден! Английския добре да го изучиш!... ТТ: ПРИСПИВНИ ДУМИ:
В тиха вечер морно здрасти... ТТ: ПРИСПИВНИ ДУМИ:
В тиха вечер морно здрасти... до ТТ: Мислите си разходи в отвъд-будните гори.... Тоня: Благодарско, братко мили. Аз за рими нямам сили.... 18.01.2007 Генка: "родиола розеа, левзеа картамоидис, шисандра кинезис"* -... ТТ: Триста глупости накуп ти написах. В едноличния си клуб... до ТТ: Новият ти GMS, предполагам - има камера? Екстра готина е. Хем... ТТ: Камера не съм предвидил. Щото май че ми се свиди.... до ТТ: Ретроградност нам приляга. С туй съгласен съм. Но кът... ТТ: Прав си. Живеем в страна, в която бащите пушат Средец, ... Камелия: Vnimanie!!!! Opasen virus!!!
Внимание!!! Има опасен вирус наоколо. Нарича се "РАБОТА". Ако получите "РАБОТА" от колегите си, шефа или някой друг по електронната поща или по какъвто и да е друг начин, НЕ Я ДОКОСВАЙТЕ! Този вирус ще заличи напълно личния ви живот. Ако влезнете в съприкосновение с "РАБОТА" облечете си якето, вземете няколко добри приятели и отидете право в най-близкия пъб. Поръчайте противоотрова, известна като БИРА (според сезона, може и МЕРЛО да свърши "РАБОТА"...). Повтаряйте поемането на противоотровата, докато "РАБОТА" бъде напълно елиминирана от вашата система.... ТТ: В bTV-то ги видях: Костов с Праматарски. Гледаха се влюбено.... до ТТ: Ех, щастливец ти си, Тошко! Щом любов е - няма лошко.... 19.01.2007 ТТ: тънка работа ще е - не я вдявам сполучливо...... ТТ: АХХХ !!!
Късно е за мене вече. Безнадеждно даже.... до Генка: Как запомни ги пък тия* думи - пълна олелия?!... Генка: Таз реклама аз нарочно на касета я записах... ТТ: Бре! Английският ти може да се счита читав тоже -... ТТ: ЕРЕТИЧНИ ДУМИ :
Чуй: Човешката природа крие жажда за онода.... до ТТ: 1852 Брех че хубав репортаж за деня на Тошко наш!... ТТ: Ванко, ти на DVD-то поразръчкай му шасито! Па подире с халба бира... до ТТ: 1907 Щом си с GSM в ръка по е хубав, ех, света!... ТТ: Ванко мил, недей ме хвали! Срам ушите ми запали!... до ТТ: 1937 Тази вечер "Панорама" погледни, па позадрямай :)... ТТ: Тръгвай си, недей се май! Работата няма край!... ТТ: МЕДИЦИНСКИ :
Вън е хладно, а аз - в жар. С главобол и хрема.... до ТТ: 2215 Е, честито, мили Тошко! Грип - това е привилегия!... ТТ: Мили Ванко, лека нощ! И пийни си мляко! Все пак имам още мощ.... до ТТ: 2233 Спазих предния съвет и си пийнах бира.... 20.01.2007 ТТ: ДОБРО УТРО !
Оставих грипа си във къщи - и ето, в Раднево съм пак.... до ТТ: 1033 Идеята за грипа е велика! Идея нова виждам си избистрил.... ТТ: Докато успея - те ще го сменят. Жалко - идеята е изцяло по вкуса и възможностите му.... до ТТ: 1059 С Лена сме във хоремага - седмичната ми мечта.... ТТ: ОБРАЗ :
Гичо* е голям човек. С полова култура.... до Камелия: Имам си прекрасна чанта*. Радвам й се ден след ден.... Камелия: Радваме се, че се радваш, батко. С чантата разделяй се за кратко,... до Камелия: Чантата не ще фитишизирам. За раздяла* поводи намирам.... Мариан: re: ОБРАЗ
Ами! - полова култура. Полова надежда!... ТТ: ВЕЧЕРНИ СЦЕНИ :
Мили Ванко, май е време кротичко да се задреме... до ТТ: Браво! Утре полежи си! Че неделя е, спомни си :)... ТТ: ВЪПРОСИТЕЛНО
Ванко, според Мариан, бръснат, хуят е голям.... до ТТ: На Мариан препратих въпросчето ти, бате :)...
до Генка:
В минутите докато чакам
на тръгването ни часа,
прецъквам станциите - сякаш
са мисли - мисли ги светът :)
.
ЧРД, мила Генке!
---
Генка: (08:16)
Мерси, благодаря,
във таз минута на часа :)
Тоня: (21:12)
Това е новият номер на Тоня. Изтрий стария.
Аз пътувам в тъмнината.
Кротко зяпам през стъклата
светлинките на селацата -
бягат вън в далечината
и ми кефят сетивата. :)
П и О :)
до Тоня:
Записах новия ти номер.
За стиховете ти благодаря!
Къде пътуваш, мила Тоня?
Къде са тези светнали села? :)
Тоня: (21:40)
От Пловдив се връщам по тъмно сега.
Научена с купища нови неща,
с бучаща от слово английско глава
и с римно настроена някак душа
(рядкост напоследък :)
Тоня: (21:44)
Вариант на Тошковия култов SMS:
Няма кой да шие, меси.
Мама пише SMS-и. :)
до Тоня:
ЖЕСТОКО!
Смеем се с глас с Филип :)
А сега и Мариан ми говори по bTV-то -
I'm so lucky :)
________________________________________________ 12.01.2007
________________________________________________
13.01.2007
до ВБЛ:
Щом съботата делници прогони
назад, все някой все за нещо черпи
във хоремага - кви да е бонбони,
бутилка вино... Кеф пенсионерски :)
Мариан: (21:50)
Физически не смогнах да довтасам*,
но духом, мили хора, духом с вас съм!
Благодаря за вашето "Ела!"!
Подушвате ли моята лула? :-)
---
* на сбирката у Камелия и Илко (второ издание на Ивановден) (бел.к.)
________________________________________________ 13.01.2007
________________________________________________
14.01.2007
до Мариан:
Далеч от мен - на якето ми в джоба
бе GSM-ът, та не съм го чул
кога бибипнал е. Но в ранна доба
подуших аромат от твоя лул :)
до ВБЛ, Мариан, Тоня:
На пролет времето избива.
А чакаме тепърва зимата.
Така не мой! Така не бива!
Измята ни се нещо климата :)
П.П. (до ВБЛ)
Мерси за снощното посрещане. ЛН, ВБЛ!
Тоня: (22:02)
Много яко! :)
То времето ни'й ненормално,
а обществото - аморално,
поезията - копролална,
а политиката - глобална.
Сме кат сред локва кална. :)
Венци: (17:01)
Последни летни дни, за тоз контракт, о, друже мой!
до Венци:
А тук е пролет, братко! Следва зима.
Обърна се, ебати, хептен климата :)
Венци: (17:01)
Да,
след 22-ри и за мен ще има.
ТТ: (15:55)
Вече имам gsm.
Май отвикнал съм. Съвсем.
ТТ: (16:28)
Вече имам gsm.
Май отвикнал съм. Съвсем.
ТТ: (17:41)
Всуе копчета прецъквам.
Щури опции измъквам
от пространните менюта.
Битка, братко! Битка люта!
ТТ: (21:20)
Не си ли сдобил вече дисплей? :)
Мили Ванко, привет!
Вече имам дисплей -
в ново телефонче Нокия монтиран.
И ето:
ДИСПЛЕЯДА*
В дълбините на дисплея
(няма нищо чудно)
пак се пуля и немея,
вдъхновен налудно.
Стъкълцето на дисплея -
казвам го направо -
ода** кара ме да пея.
Май съм шашнат здраво.
В багри къпе се дисплеят -
багри магнетични.
В транс се смеят, рими пеят
музи неприлични.
В тъмното искри дисплеят
с бисерно сияние.
Май съвсем ще се олея
с тези излияния!
---
* = не мога до го преведа точно, но някак сериозно ми звучи. (бел.а.)
** = не онази, а друга - истинска и хубава. (бел.а.)
Мариан: (21:36)
Английският драматург Б. Шоу мразел американците,
но баш на него отдали честта да проведе първия презокеански тел. разговор.
И той казал: "Ало, Америка! Как сте бе, тъпанари?"
Понякога тъй става:
Нещата се отдават
на този, дето най ги,
ех, не заслужава :)
до ТТ:
re: Вече имам gsm...
Щом с нов GSM богат си,
пУсни SMS до брат си :)
ЧЕСТИТО!
ТТ: (10:40)
Още копчетата цъкам с много зор.
Засега е само мъка, потрес и позор. :-)
до ТТ:
Пак усмихна ме, човече
с милата си откровеност.
Скоро пак ще станеш печен -
ще му свикнеш с интерфейса :)
до ТТ: (16:47)
Котката* умира.
С отворени очи
в тъмното не мръдва.
Не иска да заспи.
---
* Амадеус (бел.а.)
(Докато пишех този SMS Лена ми се обади, че умрял.)
ТТ: (16:52)
Човек е добър приятел на котката.
Жал ми е за Амадеус. И за теб. И Лена. ;-(
до Тоня:
Честит да ти е именият ден!
Английския добре да го изучиш!
Да не останеш проста като мен!
Учи! А после гледай и да случиш :)
ТТ: (21:45) ПРИСПИВНИ ДУМИ:
В тиха вечер морно здрасти
тебе изпровождам.
Подир делничните страсти
сенките на сетивата
сънено разхождам
и
ТТ: (21:51) ПРИСПИВНИ ДУМИ:
В тиха вечер морно здрасти
тебе изпровождам.
Подир делничните страсти
сенките на сетивата
сънено разхождам
и унася тишината...
до ТТ:
Мислите си разходи
в отвъд-будните гори.
Странности им покажи -
ги за утре зареди :)
ЛН, МТ!
Тоня: (23:03)
Благодарско, братко мили.
Аз за рими нямам сили.
Но се хубаво посмях.
Лека нощ, че май заспах. :)
Генка: (16:05)
"родиола розеа,
левзеа картамоидис,
шисандра кинезис"* -
включва ер-ел-енерджи -
туй е хапче за серсеми
с тежки мозъчни проблеми -
зная го от би-ти-ви :))
---
* от някаква реклама по тв-то - не знам дали правилно съм чула и записла (бел.а.)
ТТ: (16:33)
... А писането ми прилича на следите по пясъка, които рибата прави с перките. А водата ги отмива, отмива... За да има място за други следи - от същата рибка - или от други. Което е без значение. И така, в резюме:
Триста глупости накуп
ти написах.
В едноличния си клуб
пак улисан, вцепенен,
не усетих този ден
как отписах...
Но понеже сме двамина,
докато денят отмине,
нека тоз привет от мен
да го има ...
Ако и тук намериш схема - направо
ма'ата сий 'бало!!!
с обич - тошко
---
до ТТ:
Новият ти GMS,
предполагам - има камера?
Екстра готина е. Хем
си по екстрите не падам :)
П.П.
Към SMS-ните си репортажи
пейзажи веч ще можеш да покажеш :)
ПВ, МТ!
---
ТТ: (17:47)
Камера не съм предвидил.
Щото май че ми се свиди.
Ретрограден GSM -
туй приляга ми на мен. :-)
до ТТ:
Ретроградност нам приляга.
С туй съгласен съм. Но кът
ретроградностите стават.
Че избутва ги светът :)
ТТ: (18:06)
Прав си.
Живеем в страна, в която
бащите пушат Средец,
а синовете - Davidoff. :-)
Камелия: (18:25) Vnimanie!!!! Opasen virus!!!
Внимание!!!
Има опасен вирус наоколо. Нарича се "РАБОТА". Ако получите "РАБОТА" от колегите си, шефа или някой друг по електронната поща или по какъвто и да е друг начин, НЕ Я ДОКОСВАЙТЕ! Този вирус ще заличи напълно личния ви живот. Ако влезнете в съприкосновение с "РАБОТА" облечете си якето, вземете няколко добри приятели и отидете право в най-близкия пъб. Поръчайте противоотрова, известна като БИРА (според сезона, може и МЕРЛО да свърши "РАБОТА"...). Повтаряйте поемането на противоотровата, докато "РАБОТА" бъде напълно елиминирана от вашата система.
Препредайте това съобщение незабавно на поне 5 приятели. Трябва да осъзнаете, че ако нямате 5 приятели, това означава, че вече сте инфектирани и че "РАБОТА" вече контролира вашия живот. Помнете, този вирус е смъртоносен!
---
ТТ: (21:27)
В bTV-то ги видях:
Костов с Праматарски.
Гледаха се влюбено.
Спореха другарски. ;-)
до ТТ:
Ех, щастливец ти си, Тошко!
Щом любов е - няма лошко.
Нека гледката* красива
те опива, те приспива...
сякаш дума: "Лека нощ!"
Лягай си успокоен.
"Лека нощ!" чуй и от мен! :)
---
* коя видял си по bTV-то (бел.а.)
________________________________________________ 18.01.2007
________________________________________________
19.01.2007
тънка работа ще е - не я вдявам сполучливо...
обаче добре е, че кодошът минава и за реклама ...
реципрочно - рекламата я считат за кодош ...
симетричен е светът (ВИД)
---
ТТ: (10:56)
Браво на Камелия*! А аз - в ответ -
АХХХ !!!
Късно е за мене вече.
Безнадеждно даже.
Друго к'вото и да кажа -
късно е, човече ...
Този вирус ме събори
още в крехка младост.
Няма сладост и отмора.
Само труд и гадост.
Вирусът е много силен.
Удря ме в главата.
Все съм някому разсилен.
Тъй вървят нещата.
Зная - вирусът е страшен.
Даже - смъртоносен.
Но вървя по пътя прашен.
Парий недоносен.
Знам че се лекува с бира.
Бирата помага.
С бира радостта извира.
И усмивка блага.
Но допълвам тук куплета -
все по тази тема -
още трябват и мезета -
да крепим корема!
Бира, мръвчици в натура -
вируса ще смажат.
Иначе ми е през кура -
к'вото и да кажат ...
---
* за "Vnimanie!!!! Opasen virus!!!" (бел.к.)
до Генка:
Как запомни ги пък тия*
думи - пълна олелия?!
Ти си просто уникална
лилия във локва кална :)
ЕВАЛЛА!
---
* "родиола розеа, левзеа картамоидис, шисандра кинезис" - из предния Генкин SMS. (бел.а.)
Генка: (11:01)
Таз реклама аз нарочно
на касета я записах
и на листче я преписах,
в мозъка ми (пак нарочно)
няма я изобщо :)
ТТ: (17:56)
Бре! Английският ти може
да се счита читав тоже -
с разностранните си дарби
пак събираш всички лаври.
Аз пък рано* се прибрах.
Хапнах, малко поседнях
на tv-то пред екрана,
но голям съклет ме хвана,
та прилегнах отегчен.
Тъй приключи този ден. :-)
---
* = в 17:15
ТТ: (18:41) ЕРЕТИЧНИ ДУМИ :
Чуй: Човешката природа
крие жажда за онода.
А подире - за покой.
Тук възкликвам: Боже мой!
Ти защо със тез скрижали
нам душите натежали
с махмурлук и лакомия
не пожали? Погледни я!
Пъчи се, едрей снагата
само щом докопа блажно!
Ти ни учиш че е важно
да не бъдем зли поганци.
Но телата искат танци!
А езическата радост
да се къпем в плътска сладост
как да заменим с псалтири?
Ти ли в рая ни натири -
да се зобим с хабни думи?
Даже ти ги считаш глуми*!
Боже, дай ми таз награда -
моля те, прати ме в Ада! :-)
---
* плоски майтапи (бел.а.)
до ТТ: 1852
Брех че хубав репортаж
за деня на Тошко наш!
Щом до скука се опира,
значи Тошко има мира.
И това ми тъй хареса!
Долу стреса! Долу стреса! :)
Тука бързанка голяма
иска дА'йбе нашта мама.
Ала вижда й се края.
Винаги той идва - зная :)
.
DVD пека сега
с GSM-а във ръка.
---
ТТ: (19:03)
Ванко, ти на DVD-то
поразръчкай му шасито!
Па подире с халба бира
кротко съзерцай всемира!
Тъй постига се нирвана -
поизлегнат на дивана! :-)
до ТТ: 1907
Щом си с GSM в ръка
по е хубав, ех, света!
Майстор си на SMS-а!
Хем творец си на прогреса :)
ТТ: (19:13)
Ванко мил, недей ме хвали!
Срам ушите ми запали!
GSM-а се стоплИ!
Ванко, що направи ти?! :-)
до ТТ: 1937
Тази вечер "Панорама"
погледни, па позадрямай :)
Преди туй си похапни
разни готини храни :)
"Writing copy 4 of 5"* -
ще си тръгвам след час май :)
---
* така показва "Easy CD-DVD Creator" (бел.а.)
ТТ: (19:45)
Тръгвай си, недей се май!
Работата няма край!
А пък сетне, с Панорама -
във или пък без пижама
да задремеш неусетно -
с* одеалото наметнат... :-)
---
* в оригинала "със" (бел.к.)
ТТ: (21:56) МЕДИЦИНСКИ :
Вън е хладно, а аз - в жар.
С главобол и хрема.
На плещите ми товар.
Болки във корема.
Може би съм пипнал грип.
Не по разписание.
'Ба си ненадежден тип!
С нулево съзнание!
Да не пуша. Да лежа.
Може би - компреси.
Боже, ще ли издържа!
"Стига SMS-и!"
Да не шавам! Още чай!
Параходи - стига!
"Двеста пъти казах май!"
Мен ми се повдига.
Ставам ли за пациент?
Доста е незнайно.
Хоп! Изчезнах за момент.
За да пуша тайно.
Поука:
Ванко, ти избягвай грипа!
Да вземи си шал!
Инак трудничко се рипа.
Много кофти хал! :-)
---
до ТТ: 2215
Е, честито, мили Тошко!
Грип - това е привилегия!
Полежи си - не е лошо!
И-ху! Грипна епидения :)
ЛН, МТ!
ТТ: (22:22)
Мили Ванко, лека нощ!
И пийни си мляко!
Все пак имам още мощ.
Щом попуших яко! :-)
до ТТ: 2233
Спазих предния съвет
и си пийнах бира.
Лека нощ! Че виж напред -
дълъг е баира :)
________________________________________________ 19.01.2007
________________________________________________
20.01.2007
ТТ: (09:24) ДОБРО УТРО !
Оставих грипа си във къщи -
и ето, в Раднево съм пак.
Съзнавам - Клара ще се мръщи.
Но в късния следобед чак. :-)
до ТТ: 1033
Идеята за грипа е велика!
Идея нова виждам си избистрил.
С идеята, която ти избликна,
я запознай ти здравния министър! :)
ТТ: (10:38)
Докато успея - те ще го сменят.
Жалко - идеята е изцяло по вкуса и възможностите му.
---
до ТТ: 1059
С Лена сме във хоремага -
седмичната ми мечта.
Седмичната ни награда
за участие в света :)
Тази сутрин станах в 10.
Легнах си преди 12.
Сън некратък спах, човече.
А сънят е ценен, знай се :)
.
УСПЕХИ!
---
ТТ: (11:07) ОБРАЗ :
Гичо* е голям човек.
С полова култура.
Още в ХХ век
си обръсна кура. :-)
---
* = името е променено, останалото е истина, с която се хвали. (бел.а.)
Нека тази шегичка подслади кафенцето ви. Поздрави Лена :-)
до Камелия:
Имам си прекрасна чанта*.
Радвам й се ден след ден.
Тя за мен е като мантра.
Комплимент е тя за мен :)
---
* вашия подарък за ивановден (бел.а.)
Камелия: (13:01)
Радваме се, че се радваш, батко.
С чантата разделяй се за кратко,
иначе превръща се в фетиш.
Пък и вънка слънце грее, виж!
до Камелия:
Чантата не ще фитишизирам.
За раздяла* поводи намирам.
И се появява ново нещо -
с чантата отново да се срещам :)
---
* временна (бел.а.)
Мариан: (18:52) re: ОБРАЗ
Ами! - полова култура.
Полова надежда!
Просто тъй, обръснат, кура
по-голям изглежда.
ТТ: (20:04) ВЕЧЕРНИ СЦЕНИ :
Мили Ванко, май е време
кротичко да се задреме
пред Discovery с роботи.
Всъщност, слушах Павароти.
А подир, със страшна сила -
както Клара е решила -
ще се бухна във леглото.
То да стане под теглото
на снагата в стил барок.
Ванко, снощният урок
ме изпълни с послушание.
Затова без възклицания
пия чай и Amopen.
Утре имам полов ден*.
Туй бе остро повелено.
Утре в Раднево без мен.
Само ще лежа смирено. :-)
---
* = заебавам работа
до ТТ:
Браво! Утре полежи си!
Че неделя е, спомни си :)
ЛН, МТ!
ТТ: (20:19) ВЪПРОСИТЕЛНО
Ванко, според Мариан,
бръснат, хуят е голям.
Що тогава ученичките
драпат да си бръснат пичките? :-)
до ТТ:
На Мариан препратих
въпросчето ти, бате :)
21.01.2007 ВБЛ: Щом така е зиме, лятос как, бре Миме?! ду, вид!... до ВБЛ: Лятоска с палтата топлички, ебати :) ДУ, ВБЛ!... до ВБЛ: На пролет времето избива. А чакаме тепърва зимата.... до Мариан: ... Как ще живееш днес? Неделя е - да ти напомня. :)... Мариан: Днес ще поработя доста, нямам време да се бавя,... Тоня: Аз ще поработя също, пък макар и да се мръщя.... до Мариан, Тоня: Схващането за НЕДЕЛЯ, гледам - нещо се проваля :(... Мариан: Все тъй става, бачкам много във неделя баш.... до Надя: Надя, За рождения ти ден - поздрави от Лена и от мен!... ТТ: НЕДЕЛНА ИДИЛИЯ
Хапнах постнички сърми. Баба Донка ги направи.... ТТ: ПРОБЛЕМ ИМАМ
Смятат ме перверзен тип: gsm-yt е с вибратор.... 22.01.2007 ТТ: ПО МАГИСТРАЛАТА
Гълта ме асфалтът сив. А пейзажът е красив,... до ТТ: Ти нагде си запрашил с твоя бърз автомобил? :)... ТТ: На проекта договора. Те това е отговора. :-)... ТТ: ПОЯСНЕНИЕ
Най-тържествен ритуал. Договорите ще връчват.... до ТТ: Тоз тържествен ритуал, зная, че не ще те смачка.... ТТ: СЦЕНКА ОТ МИТИНГ
Буни се, бучи тълпата. Тези, с малката заплата... до ТТ: "СЦЕНКА ОТ МИТИНГ" - Бисер, ама бисер! ЕВАЛЛА!... до ТТ: 2202 Вдигаш ръст в нечут възход! Творчество от теб прелива!... ТТ: МИЛИ ВАНКО :
Стихоплетец sms-ен теб, будителю чудесен,... ТТ: ИЗНЕНАДА :
Снажен, мускулест и курест. На живота в апогей.... ТТ: Мили Ванко, лека нощ! Утре ще ти пратя йощ! :-)... 23.01.2007 ТТ: САМОИРОНИЯ :
Време е по късна доба в къщи да напрадна боба.... до ТТ: Таз стратегия със боба вечер, в следработна доба,... ТТ: ДНЕС... :
Постна супа. Постен ден. Мислите са постни.... ТТ: Значи, мигом подир боба, хоп! - нахлузвам нощна роба!... 24.01.2007 до Генка: Ооо, Генка! ... Генка, сръчната и ненаситна програмистка! : ) ... Генка: :) цикли да зациклям, братко, туй за мене е тъй сладко:)... до Генка: цикли да се циклят вечно е жестоко, безчовечно :)... Генка: но животът - няма спор, ...... без for :) аз отивам на обяд,... Венци: Ето ни вече в Родината - ти май си пак в планината...... до Венци: Добре дошъл, мили Венци! Къде си? ... Венци: zidam-znae6 moia dom no kapitalizma s vzlom pru4ka v koleloto slaga... до Венци: Станчо те чака с голямо нетърпение.... Венци: znaia - toz entusiast, tozi jazz-eklesiast 6to e leki4ko strahliv i poniavga - malko div... ТТ: ЗИМНА ШЕГА:
Ванко, евалла на птичките - че са им на топло пичките.... до ТТ: Към природата, се вижда - имаш отношение.... 25.01.2007 до ВБЛ: Добро утро, Велики Бойко Ламбовски! . Писателството здраво дръж!... до ТТ: Добро утро, мили Тошко! . С блестящите си наблюдения... ТТ: МАЛКА РЕПЛИКА :
Ванко, казваш - "наблюдения" ... ТТ: ПАК ЗА БОБА :
Тази вечер, покрай боба, сам в опушената соба,... Мариан: - Как си, мили Мариане? - Бачкам, слушам своя глас,... ТТ: Да нарежем лук връз дроба и добавим люто!... до ТТ, Мариан: 1945 В ХОРЕМАГА
Тука влиза кой как иска.... ТТ: ПАК ЗА БОБА 2:
Тази вечер, покрай боба, сам в опушената соба,... до Мариан: Е, как е [записът]? ОК ли е? Купуваш ли [се*]?... Мариан: Добър е записът, прекрасен! Си майстор на добрия звук -... ТТ: ЯВНО Е :
Лувър наш квартален днеска май е хоремага.... 26.01.2007 Генка: :) величествено - ... ТТ: Мили Ванко, Чуй привета ми далечен - то, макар и да е ранко,... до Мариан: Где се губиш, бре човече?! 7 и двайс'5 е вече!... Мариан: Млада още вечерта е, с работа се пак мотае,... до Мариан: С бързане се не мъчи! Хич те не припирам.... ТТ: ПИСМО:
Мили Ванко, що се губиш? Да не ти е лошо?... 27.01.2007 ТТ: МВ Ти събуди ли се вече? Гледай, слънцето напече!* :-)... до ТТ: Да, събудих се. И ето - в офиса съм след което.... ТТ: ОЛЕЛЕ !
Мили Ванко, лошо! Лошо! Ти по стъпките на Тошо... Мариан: Огън се в гърди разгаря, порив нов в сърце стаен е,... Мариан: Бляскав, братко, SMS! Пратих го на Тошко мигом.... ТТ: Яко е!!!* А пък аз - ИНВЕРСИЯ :
Днес пренесох ДРБ-то... Мариан: Зимата е верно страшна - бяла, сприхава стихия.... ТТ: ВАРИАЦИЯ ПО МАРИАН:
Огънят гърди разпаря,... ТТ: ПАК ПО МАРИАН:
Вън е хладно, тъмно, гадно. За мъже неподходящо.... Мариан: Тошко винце си налива. Тошко умен е и знае -... до ТТ: Днес си много продуктивен. Мариан и той.... ТТ: ЗА МАРИАН:
Виното съдържа много ценни елементи.... 28.01.2007 ТТ: ЛЕКА НОЩ, МВ !
Утре е неделен ден! И отново ще е хубаво!... до ТТ: Прав си - готин е студът. Адекватността, ебати,... ТТ: НАБЛЮДЕНИЕ:
Гледам - зимата удари бизнеса емблематичен... до ТТ: Гледай ме какъв, ебати, неграмотен съм приятел :(... Венци: В Загора, братко, по-добре е и от карибското море!... ТТ: Дълъг sms ти пратих. Ти получи ли го цял? Най-сериозно го съставих.... 29.01.2007 Камелия: Мариан е безспорният талант!!! ... Генка: Тошко е недостижим :) ... ТТ: сним: jpg/tt/1881_Tegetthof.jpg jpg/tt/sm_1881_Tegetthof.jpg 1881 Tegetthof... Венци: Ергенски купон у бат Станчо. Вий как сте у горското ранчо?... 30.01.2007 Мария: здрасти доживехме :) ... заприходил си много сладки нови есемеси :)... до Мариан: 1503 Дето донесе ни, братко, един в едра бутилка осмарски пелин,... ТТ: Стой на топличко, до печката. Зима е, затуй - полечката! :-)... до ТТ: Ще послушам ти съвета. Сгушил съм се в кафенето :)... ТТ: Нека този sms е мезето за кафето! Хубав ден да бъде днес! :-)... до ВБЛ: Бре, Ламбовски! Що с теб стана?! Зрителна ли бе измама?!... 31.01.2007 Венци: Благодаря ти, мили друже Ваньо! Със Гунов ще ви черпя по голямо.... Венци: ОК и се често смей! И за мой къ-смет-ка... Генка: Message az ti pi6a, message malko proben*, 6te li go polu4i6 s na4in tyi-udoben :)... Венци: blagodaria ti vanio za uslugata благодаря ти ваньо за услугата... Венци: po4ina moi priatel-Bobi Rusev . saxist velik igo po4etem, 6te sas muzika razbira se i s jem... Мариан: Приятен, ама нямам време да яда :-) ... ТТ: Май обядът ще почака. Бързам, ще изпусна влака*.... Венци: Благодарско драги друже!!! И аз нявга ще услужа!... до Венци: Туй шега е свежа, ака! Кат от Венци - Тромпетака :)... ТТ: Ванко, мисля че добре е кротичко да се прозее...
ВБЛ: (09:33)
Щом така е зиме,
лятос как, бре Миме?!
ду, вид!
до ВБЛ:
Лятоска с палтата
топлички, ебати :)
ДУ, ВБЛ!
Благодаря ти за римувания SMS!
до ВБЛ:
или, както ти SMS-нах преди седмица:
На пролет времето избива.
А чакаме тепърва зимата.
Така не мой! Така не бива!
Измята ни се нещо климата :)
до Мариан:
... Как ще живееш днес?
Неделя е - да ти напомня. :)
Мариан: (10:21)
Днес ще поработя доста,
нямам време да се бавя,
че не мога като Господ
в 6 дни всичко да направя. :-)
Тоня: (10:43)
Аз ще поработя също,
пък макар и да се мръщя.
Щото съм във час сега.
А мечтая за гора... :)
до Мариан, Тоня:
Схващането за НЕДЕЛЯ,
гледам - нещо се проваля :(
Мили хора, карайте я
по-агаля*, по-агаля! :)
---
* (тур.) леко, спокойно, не припряно; = (англ.) easy :) (бел.а. доколкото знае)
Мариан: (11:06)
Все тъй става, бачкам много
във неделя баш.
Инак ще ми се да можех
по-яваш, яваш... :-)
до Надя:
Надя,
За рождения ти ден -
поздрави от Лена и от мен!
Поздравяваме те SMS-но,
че така ни е по-лесно :)
П.П.
Нахрани другарска чета
с твойте пържени кюфтета :)
---
ТТ: (15:07) НЕДЕЛНА ИДИЛИЯ
Хапнах постнички сърми.
Баба Донка ги направи.
С Клара в къщи сме сами.
И Аврам ни изостави.
В сесия е и снове.
Имал теми да развива.
Май хормонът го зове.
Ех, душицо нечестива!
В легълцето съм се сврял.
Карат ме да боледувам.
Преди малко бях заспал.
Даже мислех че сънувам. :-)
---
ТТ: (15:54) ПРОБЛЕМ ИМАМ
Смятат ме перверзен тип:
gsm-yt е с вибратор.
Да оправи този чип
трябва моят оператор.
Казват ми че е така:
"Тези вещи са комбайни".
"Да, бе!" - махвам им с ръка.
Лъжат тези криви майни!
Ако истина бе туй -
ето смислена задачка:
Вместо уред като хуй -
gsm с нокторезачка! :-)
ТТ: (10:24) ПО МАГИСТРАЛАТА
Гълта ме асфалтът сив.
А пейзажът е красив,
но далечен е чаровникът.
Бързам, гледам си часовника.
Орди подивели Скании*
прашат за Испания** :-)
---
* = марка камиони (бел.а.)
** = и за другаде, но не става римата (бел.а.)
до ТТ:
Ти нагде си запрашил
с твоя бърз автомобил? :)
ТТ: (11:05)
На проекта договора.
Те това е отговора. :-)
ТТ: (11:17) ПОЯСНЕНИЕ
Най-тържествен ритуал.
Договорите ще връчват.
От досада премалял,
вече мисля си за кръчма. :-)
до ТТ:
Тоз тържествен ритуал,
зная, че не ще те смачка.
Ти с велик си потенциал.
Той* за теб ще е играчка :)
---
* ритуалът (бел.а.)
ТТ: (16:05) СЦЕНКА ОТ МИТИНГ
Буни се, бучи тълпата.
Тези, с малката заплата
или с пенсиите малки,
разтревожени и жалки,
искат социални мерки.
Хлопат с празните манерки
и дюдюкат, и крещят.
Полицаите стоят
във редица мълчаливо.
Старец там един гневливо
с репликите си замеря
отегчени репортери.
... Друг е фокуса в момента -
клетвата на Президента... :-)
---
до ТТ:
"СЦЕНКА ОТ МИТИНГ" - Бисер, ама бисер!
ЕВАЛЛА!
Приятна вечер!
до ТТ: 2202
Вдигаш ръст в нечут възход!
Творчество от теб прелива!
За околния народ
ти си случка най-щастлива :)
ЛН, МТ!
ТТ: (20:10) МИЛИ ВАНКО :
Стихоплетец sms-ен
теб, будителю чудесен,
почит изпровожда!
Щом те има, лесно рима
пътьом се запложда!
Здрав бъди ми, много рими
още ще ти пиша!
Все за радост, против гадост
и душевна киша!
Стихоплетец sms-ен
тебе ниже с обич песен
и те поздравява!
Жив бъди ми много зими,
другото е плява! :-)
---
ТТ: (21:48) ИЗНЕНАДА :
Снажен, мускулест и курест.
На живота в апогей.
Сепнах се, изтръпнал в ужас.
Не било човек, а гей! :-)
ТТ: (22:05)
Мили Ванко, лека нощ!
Утре ще ти пратя йощ! :-)
ТТ: (18:26) САМОИРОНИЯ :
Време е по късна доба
в къщи да напрадна боба.
С чесан и сланина.
И похапнал за двамина,
в ложа тялото да сложа,
да го разположа.
Нямам сили за тревога,
горест, шум и рев до Бога.
И ми е противно.
За да мисля позитивно -
сполучливо глух глушея.
И ще онемея. :-)
---
до ТТ:
Таз стратегия със боба
вечер, в следработна доба,
мене здраво ми взучи.
С положителни лъчи
нека тя да те огрее!
Няма веч ням да немее
най-способният човек
в тоз и в миналия век :)
ТТ: (20:04) ДНЕС... :
Постна супа. Постен ден.
Мислите са постни.
"Моля, биричка за мен?"
"Има само вносни!" :-)
ТТ: (20:39)
Значи, мигом подир боба,
хоп! - нахлузвам нощна роба!
Или, казано във скоба -
чака ме солена глоба,
ако в полунощна доба
още тъпи книжки зоба... :-):-)
________________________________________________ 23.01.2007
________________________________________________
24.01.2007
до Генка:
Ооо, Генка!
Генка, сръчната и ненаситна програмистка! :)
Генка: (12:18)
:)
цикли да зациклям, братко,
туй за мене е тъй сладко:)
до Генка:
цикли да се циклят вечно
е жестоко, безчовечно :)
Генка: (12:23)
но животът - няма спор,
...... без for :)
(12:28)
аз отивам на обяд,
после ще ти пиша пак
може би след малко бира
лесно ще ми дойде рима :)
---
Венци: (16:44)
Ето ни вече в Родината -
ти май си пак в планината...
Здраве и радост да имате -
да поздравиш и жената!
до Венци:
Добре дошъл, мили Венци! Къде си?
Венци: (16:58)
zidam-znae6 moia dom
no kapitalizma s vzlom
pru4ka v koleloto slaga
i na mene krak podlaga
ot Zagora do Panama
toi ebava na6ta mama
no ne e za nas tui drama
dramaturga-rejisior
da si vijdal tui,bez zor?
bez sas komp da mu ugajda^
ugajda6,vupreki 4e vse pogajda6???
до Венци:
Станчо те чака с голямо нетърпение.
Хвали ми се че много сте си чатили.
Радвам се за вас :)
Венци: (17:03)
znaia - toz entusiast,
tozi jazz-eklesiast
6to e leki4ko strahliv
i poniavga - malko div
daje dnes mi e zvanial
ne, vaob6te ne e nahal...
до Венци: Станчо - той е бисер цял :)
no kompania jelae
i ne moje hi4 da trae
biser e ala bodliv
i po-gore kazah - DIV
az go pra6tam - toi ne 6te
...
Utre ste zvania togaz
leka no6t, na dоbar 4as!!!
---
ТТ: (20:40) ЗИМНА ШЕГА:
Ванко, евалла на птичките -
че са им на топло пичките.
Само жал ми е за котките -
на студено им са топките. :-)
до ТТ:
Към природата, се вижда -
имаш отношение.
Радвам се, че те е грижа,
кой кое къде му е :)
.
ЛН, МТ!
---
________________________________________________ 24.01.2007
________________________________________________
25.01.2007
до ВБЛ:
Добро утро, Велики Бойко Ламбовски!
.
Писателството здраво дръж!
Обществено значим си мъж! :)
---
до ТТ:
Добро утро, мили Тошко!
.
С блестящите си наблюдения
надграждай нашите селения! :)
---
ТТ: (09:48) МАЛКА РЕПЛИКА :
Ванко, казваш - "наблюдения"
и го считаш факт.
Те отломки са на бдения.
Просто - артефакт.
Даже имам подозрения -
че им липсва такт.
Че са кухи изречения.
И безсмислен акт. :-)
---
ТТ: (17:02) ПАК ЗА БОБА :
Тази вечер, покрай боба,
сам в опушената соба,
почнах да мъдрувам.
Чак покри се с бръчки лоба
и клокочи гняв и злоба,
даже взех да псувам.
Ванко, ролята на роба,
под окови зарад боба,
вече ме нервира!
И в протест най-чиста проба,
Ванко, моята особа
май ще пие бира!
ПРИПЕВ:
Тъмна бира във утроба
да изсипем бърже!
Няма да е постен боба!
Мръвката се пържи!
Ний превземките на сноба
трябва да накажем!
Вярвам в прелестта на боба!
Но ако е блажен! :-)
---
Мариан: (19:07)
re: Как си, мили Мариане?
- Как си, мили Мариане? -
Бачкам, слушам своя глас,
дето горе, на тавана
писахме със теб у вас. :-)
ТТ: (19:28)
ПРИПЕВ (ВАР.2):
Да нарежем лук връз дроба
и добавим люто!
Да не е самотен боба,
разшири менюто!
Тъмна бира във утроба
да налеем бърже!
Няма да е постен боба -
мръвката се пържи!
Нито болка, ни тревога
няма да ни плаши!
Страж е силата на боба
за вразите наши!
Ний превземките на сноба
трябва да накажем!
Вярвам в прелестта на боба!
Но ако е блажен! :-)
---
до ТТ, Мариан: 1945 В ХОРЕМАГА
Тука влиза кой как иска.
С панталона пояджийски,
с плетената шапка, Митко!
гледа шах и пий мастички :)
---
* Почти дипломиран борец (ВИФ). От СЗ. Работи строителен работник/майстор. Готин. (бел.а.)
ТТ: (22:03) ПАК ЗА БОБА 2:
Тази вечер, покрай боба,
сам в опушената соба,
почнах да мъдрувам.
Чак покри се с бръчки лоба
и клокочи гняв и злоба,
даже взех да псувам.
Ванко, ролята на роба,
под окови зарад боба,
вече ме нервира!
И в протест най-чиста проба,
Ванко, моята особа
май ще пие бира!
ПРИПЕВ:
Да нарежем лук връз дроба
и добавим люто!
Да не е самотен боба -
разшири менюто!
Тъмна бира във утроба
да налеем бърже!
Няма да е постен боба -
дробът ще се пържи!
Ежедневната тревога
няма да ни плаши!
Страж е силата на боба
за вразите наши!
А превземките на сноба
трябва да накажем!
Вярвам в прелестта на боба!
Но ако е блажен! :-)
---
до Мариан:
Е, как е [записът]?
ОК ли е?
Купуваш ли [се*]?
---
* Мариан чете текста. И пак той е възложителят. (бел.а.)
Мариан: (22:10)
Добър е записът, прекрасен!
Си майстор на добрия звук -
богат и цветен, плътен, ясен...
Го правиш като никой друг!
ТТ: (22:14) ЯВНО Е :
Лувър наш квартален днеска
май е хоремага.
Срещу делничната треска
явно е - помага. :-)
:)
величествено
---
ТТ: (15:27)
Мили Ванко,
Чуй привета ми далечен -
то, макар и да е ранко,
вече съм за сън облечен! :-)
до Мариан:
Где се губиш, бре човече?!
7 и двайс'5 е вече!
SMS-ен стихоплет
пише ти от "Шипка" 5 :)
.
Шега. Спокойно!
.
Знаеш - бързането мразя.
Карай с темпо що ти мяза :)
---
Мариан: (19:49)
Млада още вечерта е,
с работа се пак мотае,
занят техният другар.
Ала няма миг покой -
ей го, бърза, бърза той -
вихрен като горски цар... :-)
до Мариан:
С бързане се не мъчи!
Хич те не припирам.
Увлечението ти,
вервай ми - разбирам :)
ТТ: (21:17) ПИСМО:
Мили Ванко, що се губиш?
Да не ти е лошо?
Почваш вече да ме чудиш.
Ха със здраве! Тошо. :-):-)
ТТ: (10:38)
МВ
Ти събуди ли се вече?
Гледай, слънцето напече!* :-)
---
* шегичка (бел.а.)
до ТТ:
Да, събудих се. И ето -
в офиса съм след което.
Тук е, Тошко, мойто Раднево.
А навънка, прав си - хладно е :)
ПД!
ТТ: (11:30) ОЛЕЛЕ !
Мили Ванко, лошо! Лошо!
Ти по стъпките на Тошо
недей крета - участ клета
тебе дебне!
Ако искаш да те ебне
както мене от години -
чакай перманентни зими
и безспирен зор!
Подир бръмбар се не ходи -
щото неизменно води
към купа със тор! :-):-):-)
---
Мариан: (16:03)
Огън се в гърди разгаря,
порив нов в сърце стаен е,
Небесата се разтварят
и лъчи, лъчи над мене,
нежно литват пеперуди,
плисва светлина сияйна...
Ако някой ме събуди,
ще му тегля яка майна! :-)
---
Мариан:
Бляскав, братко, SMS!
Пратих го на Тошко мигом.
Е за мен голяма чест,
че до мене той* пристига :)
---
* твоят, братко, SMS :) (бел.а.)
ТТ: (16:30)
Яко е!!!*
А пък аз - ИНВЕРСИЯ :
Днес пренесох ДРБ-то
вкъщи, близо до кюмбето.
Подскрежен от зима сташна**,
гледай - нося си домашна. :-)
---
* SMS-а на Мариан "Огън се в гърди разгаря..." (бел.к.)
** хипербола (лит.) (бел.а.)
Мариан: (16:42)
Зимата е верно страшна -
бяла, сприхава стихия.
Не за работа домашна,
а за греяна ракия :-)
ТТ: (17:42) ВАРИАЦИЯ ПО МАРИАН:
Огънят гърди разпаря,
в порив див сърце немее.
Апетит ми се отваря
и устата жадно зее.
Сочни шишчета! Мавруди!
Тлее светлина потайна...
Ако някой ме събуди
ще му тегля п-ка майна! :-)
---
ТТ: (18:15) ПАК ПО МАРИАН:
Вън е хладно, тъмно, гадно.
За мъже неподходящо.
Край софричката приседнах.
Мами ме винце искрящо... :-)
Мариан: (19:36)
Тошко винце си налива.
Тошко умен е и знае -
истината там е! Жива
в чашата му радостта е!
Виното е дар от Бога,
дух, в бутилка уловен,
дух, що скърби и тревога
гони надалеч от мен. :-)
---
до ТТ:
Днес си много продуктивен.
Мариан и той.
SMS-и ми пратИхте
много. И без бой! :)
.
ПВ с храната и винцата!
---
ТТ: (21:13) ЗА МАРИАН:
Виното съдържа много
ценни елементи.
Но ефектът му изисква
още компоненти.
Мръвчица в легло от праз
е целебна в студ и мраз.
От научна гледна точка,
знаем - чашата височка
съчетава се с пържола.
Както и със кака гола.
Още : в ледения дъжд
здраво вилицата дръж! :-)
---
ТТ: (09:47) ЛЕКА НОЩ, МВ !
Утре е неделен ден!
И отново ще е хубаво!
Вън пейзажът вледенен,
вече с адекватни студове,
е красив - поне за мен.
С тези къщи - хладни кубове.
И отново ще е ден!
Утре искам да е хубаво!
Лягам си обнадежден.
И не мисля че е глупаво! :-)
PS:
беше късно за изпращане снощи
---
до ТТ:
Прав си - готин е студът.
Адекватността, ебати,
кефи. Вятър. Празен път.
Пламнаха от студ лицата :)
ДНУ, МТ!
ТТ: (12:21) НАБЛЮДЕНИЕ:
Гледам - зимата удари
бизнеса емблематичен
на кварталните клошари
във аспект направо личен.
Калпав, мокър, хладен ден.
Как да изрека "сполука",
ако в кофата боклука
е противно изстуден?
Лошо зимата попари
бизнеса непридирчив
на кварталните клошари.
Хладен ден, унил и сив... :-)
---
до ТТ:
Гледай ме какъв, ебати,
неграмотен съм приятел :(
Дай ми барем грамота
"ПЪРВИ В НЕГРАМОТНОСТТА" :)
Венци: (14:43)
В Загора, братко, по-добре е
и от карибското море!
ТТ: (15:33)
Дълъг sms ти пратих.
Ти получи ли го цял?
Най-сериозно го съставих.
Сигурно си зор видял! :-)
Камелия: (11:02)
Мариан е безспорният талант!!!
Генка: (11:08)
Тошко е недостижим :)
ТТ: (11:23)
1881 Tegetthof
Венци: (22:24)
Ергенски купон у бат Станчо.
Вий как сте у горското ранчо?
________________________________________________ 29.01.2007
________________________________________________
30.01.2007
здрасти
доживехме :)
...
заприходил си много сладки нови есемеси :)
---
до Мариан: 1503
Дето донесе ни, братко, един
в едра бутилка осмарски пелин,
пръстче по пръстче, вечер след вечер,
знай, че изпихме го - няма го вече. :)
ТТ: (15:03)
Стой на топличко, до печката.
Зима е, затуй - полечката! :-)
до ТТ:
Ще послушам ти съвета.
Сгушил съм се в кафенето :)
ТТ: (15:11)
Нека този sms
е мезето
за кафето!
Хубав ден да бъде днес! :-)
до ВБЛ:
Бре, Ламбовски! Що с теб стана?!
Зрителна ли бе измама?!
Има ли те? Где се дяна?
Спомняш ли си за Ивана?
.
Май изчезвам. Май ме няма :)
.
SMS-неш ли ми, лукса
ще почувствам пак, че тук съм :)
или
Има ли, има ли "друга причина"*,
братко Ламбовски, тук да ме има?! :)
---
* цитатът твой (бел.а.)
________________________________________________ 30.01.2007
________________________________________________
31.01.2007
Венци: (07:47)
Благодаря ти, мили друже Ваньо!
Със Гунов ще ви черпя по голямо.
Венци: (09:03)
ОК и се често смей!
И за мой къ-смет-ка
му пийнете -
мойте друзи са и твои! Ето %)
---
Генка: (10:09)
Message az ti pi6a,
message malko proben*,
6te li go polu4i6
s na4in tyi-udoben :)
---
* тест на FORM => EMAIL (ползвайки PHP) (бел.к.)
Венци: (10:16)
blagodaria ti vanio za uslugata
благодаря ти ваньо за услугата
ще видиме се седмицата другата
Венци: (10:18)
po4ina moi priatel-Bobi Rusev
.
saxist velik igo po4etem, 6te
sas muzika razbira se i s jem
---
Мариан: (13:16)
re: Приятен обяд!
Приятен, ама нямам време да яда :-)
ТТ: (13:18)
re: Приятен обяд!
Май обядът ще почака.
Бързам, ще изпусна влака*.
Утре следва да съм в Бяла.
Значи мама си ебала... :-)
---
* метафорично (бел.а.)
Венци: (16:45)
Благодарско драги друже!!!
И аз нявга ще услужа!
до Венци:
Туй шега е свежа, ака!
Кат от Венци - Тромпетака :)
ТТ: (17:34)
Ванко, мисля че добре е
кротичко да се прозее
и задреме труженика,
щом успее да изтика
трудовия ден до края.
Почвам го, не ще се мая! :-)