01.01.2005 Генка: ЗНАЕШ ТИ - 2-ра част Знаеш братко в този час... до Скелета: За пелина силно ти благодаря! Всички много, много го харесаха.... Надя: ЧНГ и на всички вас! Надяваме се да сте скоро с нас!... 03.01.2005 до ВБЛ: Странен ден е днес във София!... Улиците празни са... Генка: Във Софето съм сега, утре къде сутринта,... 05.01.2005 до ВБЛ: За Великия Ламбовски нека лека тази нощ е! :)... 06.01.2005 ВБЛ: В Бургас отивам аз - и кланям се на вас! ... до ТТ: Живо, здраво! Как ли Тошко Толев е? Тук направо... до ВБЛ: Тази вечер във Бургас ли си? - да те питам аз.... ВБЛ: Седя във Варвара пиян, пращам ти хубав нишан!... до ВБЛ: За хубавия ти нишан благодаря! А таз Варвара - где е тя?... до ВБЛ: Света се държи в неспирно движение от невзаимните съотношения :) ... 07.01.2005 ВБЛ: Жив и здрав! Във Варвара съм аз - до Турция.... Марти: Ванко мили Ванко драг да празнуваш днеска пак,... Генка: Ние, местните дупкари, знай, те поздравяваме,... 08.01.2005 до Кольо Дързев: За info-то - благодаря! А този номер да запиша ли?... ВБЛ: Веч се върнах като хайта - триж мерси за сайта!... до ВБЛ: Не искаш ли със еднодневно закъснение... ВБЛ: Благодарско, но съм гроги - ти хапни, пийни.... 09.01.2005 до Павката и Наташа: За честитката благодаря!... до Генка и ВБЛ: Интернетът вече влезе в къщата със пълна сила.... Викито - щастлива! : ) ... Генка: Честит да ви е Интернета а неговата майка клета... 10.01.2005 ТТ: /cp кк Тази вечер - нещо ново: позачу се бегло слово,...
Генка: (11:21)
ЗНАЕШ ТИ - 2-ра част
Знаеш братко в този час
получаваш 2-ра част,
знаеш си пак от кого,
знаеш също и защо :))
до Скелета:
За пелина силно ти благодаря!
Всички много, много го харесаха.
Ето, сядаме отново ний сега,
та отново да му се изкефим :)
Надя: (20:28)
ЧНГ и на всички вас!
Надяваме се да сте скоро с нас!
В очакване сме да се изпълни Коледното ти пожелание...
до ВБЛ:
Странен ден е днес във София!...
Улиците празни са
като в някаква утопия
с постновогодишни празници :)
Генка: (16:15)
Във Софето съм сега,
утре къде сутринта,
можем ли изпи кафе,
ако да где :)
________________________________________________ 03.01.2005
ВБЛ: (09:10)
В Бургас отивам аз -
и кланям се на вас!
до ТТ:
Живо, здраво!
Как ли Тошко Толев е?
Тук направо
денем пролет е :)
до ВБЛ:
Тази вечер във Бургас
ли си? - да те питам аз.
Щтото, ако си в Бургас,
изкефи му се тогаз! ;)
Със другари похапни,
после сладинко поспи! :)
ЛН, ВБЛ! :)
ВБЛ: (21:45)
Седя във Варвара пиян,
пращам ти хубав нишан!
до ВБЛ:
За хубавия ти нишан благодаря!
А таз Варвара - где е тя?
Във София или в Бургас? -
да те попитам, друже, аз :)
Наздраве! :)
до ВБЛ:
Света се държи в неспирно движение
от невзаимните съотношения :)
ОК?
________________________________________________ 06.01.2005
ВБЛ: (10:01)
Жив и здрав!
Във Варвара съм аз - до Турция.
Марти: (11:09)
Ванко мили Ванко драг
да празнуваш днеска пак,
с биричка в ръката
с мацка на краката! :)
Генка: (20:25)
Ние, местните дупкари,
знай, те поздравяваме,
с кротък лаф и със пелин
тук се забавляваме :))
________________________________________________ 07.01.2005
до Георги Данаилов:
Честит да си и в този ден,
че той за теб е ден рожден!
Успехи, задоволство ти желаем!
С което и вървим към края
на този поздравителен адрес,
изпратен като SMS :)
до Кольо Дързев:
За info-то - благодаря!
А този номер да запиша ли?
Защото мойта NOKIA
не знае да е твой. Та питам :)
ВБЛ: (13:11)
Веч се върнах като хайта -
триж мерси за сайта!
до ВБЛ:
Не искаш ли със еднодневно закъснение
ивановденско угощение?
А що е хайта, срам не срам,
да си призная, аз не знам :)
ВБЛ: (13:58)
Благодарско, но съм гроги -
ти хапни, пийни.
хайта - развейпрах!
до Лазарина: (която ми честити имения ден)
Експресно ти благодаря
за твоите добри слова!
И нека в Новата година
си все тъй мила, Лазарина! :)
до Павката и Наташа:
За честитката благодаря!
Бих се радвал да се срещнем.
Ала мъчно е това
да се случи. Тъй усещам :)
до Генка и ВБЛ:
Интернетът вече влезе
в къщата със пълна сила.
Викито - щастлива! :)
Генка: (22:35)
Честит да ви е Интернета
а неговата майка клета
по-рядко да я споменавате
докато вий се забавлявате :)
________________________________________________ 09.01.2005
ТТ: (21:03) /cp кк
Тази вечер - нещо ново:
позачу се бегло слово,
че след месец - току виж
ще се ходи до Париж.
С обич аз :)'ица ти пращам
и каня се за в къщи път да хващам ...
________________________________________________ 10.01.2005
Венци: (Wed, 12 Jan 2005 12:22:37 +0200) 9.1.2005, сутринта , небето...... 13.01.2005 Венци: Да бе отворил свойта поща, за мене ще научиш още.... до Илко Вакарелов: Тази вечер вдигай пир! Яж и пий като за сватба!... 14.01.2005 до ВБЛ: Приятен ден, друже, на теб пожелавам! Зърното е важно. Но също и плявата. :) ... Марти: Що на Дупка сам стоя? Де'й дупкарската тайфа?... 16.01.2005 ТТ: Где изчезна яко дим? Ти си ми необходим! _ 16.01.2005... 17.01.2005 до ВБЛ: Приятна вечер, ВБЛ! Дано си вече оздравел! :)... 18.01.2005 до ТТ и ВБЛ: Както и снощи така и таз нощ всеки нечетен час паля колата.... до Митко Танев: Със кефски лаф и сладичко кафе... до Людмила: Чрез този примитивен SMS ти пращам, Мила, поздрав днес!... до ТТ и ВБЛ: Поправиха в сервиза днес колата.... ТТ: /cp Днес направих катастрофа. Малка. Посветих й тази строфа.... ТТ: /cp кк Пострадали за радост обща няма. Белята хич не е голяма.... 19.01.2005 Генка: И от нас ти приеми поздрави големи! Болен Скелет си лежи,... ТТ: /cp кк ПАСТОРАЛНО - 2 Първо я изгледа жадно.... до ТТ: Много яко го раздаваш. Много ярко го раздаваш.... ТТ: /cp Аз си мисля, Ванко мили - копролалният формат -... 20.01.2005 до ТТ и ВБЛ: Чисто нов акумулатор само за 2 дена падна.... до ТТ: Е, колата е разгеле пак във сервиза - благодатен завършек на локалната криза :)... до никого: 3 коджа автомобила във гората днес се скрили.... ТТ: /cp Пак ли дертове с колата имаш, Ванко мили?... до ТТ: Твойте рими много, много са добри и ме мощно, Тошко, утешават.... до Иво: Поздрава ми прочети! Просто сетих се за теб.... до ВБЛ: Б. Ламбовски, тази вечер в задоволство се къпи!... ТТ: /cp То, добре че ДЗИ-то има грижа за шасито....
начело с българският джазов кардинал -
левиев, с чин майорски генерал ,
на оргии без стрес у беч (клуб порги с бесс) ,
елита наш сега се е събрал .
професорът банан му асистира ,
поливащ баклава със чаша бира .
усмихнат купонджия от лион ,
изважда от роял вълшебен тон .
добре стана , че станчев бе поканен ,
макар делим го със народ нахален .
друг франкофон , със дългий си тромбон ,
париж напусна след бол кандарми .
корназ , ербап - излъгах го с кебап .
гаргантюата вси ни изуми !
доцент и композитор - екс-наследник
на европейски яйчений картел ,
показа , че щом силно го желаеш ,
и в софия те смятат за успел .
представител на клана владигеров ,
в тандем с младежа хубав christoph huber ,
със много нерви , също и пари ,
събра ги вкупом всички тез звезди .
това , че пиша аз във самолета ,
напомня ми - там чуха и поета .
остави в дания той порги без тромпет ,
банджист , а бесс без взор си детски чист .
за 3 дни само - все пак е артист !
ще продълджа със дамата от изток -
представител на отоманский джаз .
със четири октави тя се слави -
пармака пък на мечка я направи !
* (ето вече люта зима -грея се на мойта печка.
няма я йълдъз наблизо - да ми ревне като мечка)
васил пармаков,7.1.2005.*
не бе извикан тоз пиян герой -
голям талант , но страшен при запой !
и дядя толя - той дойде от варна .
два гига хвана - пачка ще е харна ,
макар free джаз-а - музика коварна .
диверсията тоз път ще е тройна -
басистът нов е стара кримка бойна .
антони предпочита вече еко ,
да му подпира хорусите леко .
последният - любимец на девойки ,
жени и други , влизал доста меко .
пристигнах в копенхаген - тука спирам
върху тефтера свой да мастурбирам .
зафер галибов фотоси покажа .
за старо време джазово разказа .
дом витгенщейн ни дадоха подслон .
яви се там агент - троянски кон ,
що конкурентен фолк концерт направи ,
но стунджи деликатно го поправи .
елица - както винаги до него -
с вокал и drums, и чар създаде жега .
пристига днеска банда черни роми -
напук на евронатовски закони .
със тях критик сърдит и пресериозен -
от чудждите успехи все тормозен .
за жалост някои рязани евнуси ,
обсъждат туй , което често виждат .
такива ний ги носим на гърба си .
защо бе , джанъм ,толкоз ни завиждат?
---
arhus-viborg,влака,15.30h.
последен спринт от този сложен преход -
виена - viborg . във уши ми екот
от публика страхотна , фестивална ,
от глъчка на колеги уникална .
тоз христо huber , този владигеров ,
на песимизма смачкаха джигера .
дано и някой друг да се намери
в европа нашто войнство да събере.
в туй малко кралство вчера страшна буря,
посякла е дървета из полето .
за малко влакът мой да закъснее -
на бяло конче вятър да ме вее .
води високи ,трупове дървесни ,
намират също място в мойте песни .
тук виждам супер дългокрака скандинавка -
да я отмина -туй ще е минавка .
дори и тез води насред полята ,
на ней ще стигнат само до средата .
танцьорка ли ил' баскетболистка -
не знам , но класа никак не е ниска .
отново влакът спря , клепачът пада -
със тоз живот и тялото ще страда .
дърветата , погубени от вятър
и дъжд , съзирам ги нашире и надлъж.
последен спринт - очаква ме таксито ,
в хотела - душ , в театъра - момите .
току що заговорих и виборг-ка -
веч зная всичко - за хотел и ...театър.
приготвил съм уйски и бонбони .
не ще ли някой - нека ме прогони .
опита ли ги пък - ще се разгони ,
кат тоз , със чийто лик ги опаковат .
след kuegeln и девици се таковат .
на шефката пък дал бих десетина ,
за да ме пуска пак тъй до амина.
и моцарт толкоз много е пътувал .
и той е страдал - също и палувал .
и него гледали го богаташи .
такива са и днес съдбите наши...
Венци: (18:24)
Да бе отворил свойта поща,
за мене ще научиш още.
Сега съм в Дания, където
със бури плаши ни морето.
Привет на Лена и детето,
на Ники, Весето и вси
нам приятели добри!
до Илко Вакарелов:
Тази вечер вдигай пир!
Яж и пий като за сватба!
Радостта ти май разбирам -
толкоз хора днес зарадва. :)
Наздраве!
________________________________________________ 13.01.2005
до ВБЛ:
Приятен ден, друже, на теб пожелавам!
Зърното е важно. Но също и плявата. :)
ОК?
Марти: (19:54)
Що на Дупка сам стоя?
Де'й дупкарската тайфа?
________________________________________________ 14.01.2005
до ТТ и ВБЛ:
Както и снощи така и таз нощ
всеки нечетен час паля колата.
Та сутринта да е топла все още,
за да запали и в 7 горката :)
до Митко Танев:
Със кефски лаф и сладичко кафе
и този ден изкарайте добре! :)
до Людмила:
Чрез този примитивен SMS
ти пращам, Мила, поздрав днес!
От усмивката във края
се надявам да узнаеш,
че ти радост пак желая :)
до ТТ и ВБЛ:
Поправиха в сервиза днес колата.
Съгласен съм - нареждат се нещата.
И трябва само да се потърпи,
че важни са ни тез коли! :)
ТТ: (18:30) /cp
Днес направих катастрофа.
Малка.
Посветих й тази строфа.
Жалка.
ТТ: (21:37) /cp кк
Пострадали за радост обща няма.
Белята хич не е голяма.
Но макар да пиша "хич",
днес се чувствам полу-пич.
Най- не ща да те тревожа.
Читава е мойта кожа! :-)
________________________________________________ 18.01.2005
Генка: (16:06)
И от нас ти приеми
поздрави големи!
Болен Скелет си лежи,
но ще се съвземИ :))
ТТ: (21:20) /cp кк
ПАСТОРАЛНО - 2
Първо я изгледа жадно.
Страстно.
Сетне я погали грубо.
Властно.
Тя се кротна на сеното.
Прясно.
И прилежно даде путе.
Тясно.
Настървено той я цепи.
Бясно.
Цепи жежко, цепи върло.
И ужасно...
Без онази увертюра,
със която крием кура -
колко просто, явно, ясно:
пасторалното ебане е прекрасно...:)
до ТТ:
Много яко го раздаваш.
Много ярко го раздаваш.
Браво!
Копролог се пръв явяваш
с право. :)
ТТ: (22:22) /cp
Аз си мисля, Ванко мили -
копролалният формат -
дързък, весел, грубоват,
человеку дава сили
да усети доста точно
зад словата нагло сочни -
истината за нещата,
често - твърде мръсновати...:(
________________________________________________ 19.01.2005
до ТТ и ВБЛ:
Чисто нов акумулатор
само за 2 дена падна.
Бездиханна пак колата
чака в центъра, горката,
с нея да се занимавам.
Май със мене се ебава. :)
до ТТ:
Е, колата е разгеле пак във сервиза -
благодатен завършек на локалната криза :)
до никого:
3 коджа автомобила
във гората днес се скрили.
Там изплюли си шофьорите
да се учат от неволите.
Па със фарове замигали,
гонели се и се стигали
те по горските пътеки,
дето хич не били леки,
но голям пък бил им кефът
докато се забавлявали.
Глей ти кви работи ставали! :)
ТТ: (15:32) /cp
Пак ли дертове с колата
имаш, Ванко мили?
И страдае ти душата -
грохнала без сили?
Таз шофьорска одисея
сигур ти додея.
Та затуй ти рими пея -
да те поразсмея...:)
до ТТ:
Твойте рими много, много са добри
и ме мощно, Тошко, утешават.
Във процеса на изчезването ми,
че съм още тук ме уверяват :)
до Иво:
Поздрава ми прочети!
Просто сетих се за теб.
Че си много готин ти!
Пиша аз във 6 без 5 :)
до ВБЛ:
Б. Ламбовски, тази вечер
в задоволство се къпи!
Мимолетно се кефи!
Че го заслужаваш ти
с приноса си вечен :)
ТТ: (23:16) /cp
То, добре че ДЗИ-то
има грижа за шасито.
А пък тялото е цяло
(но дискретно посиняло).
Бледа случка без размах -
просто да те скапе смях. :=>
21.01.2005 до Надя: Честит да е рожденият ти ден от обичта към тебе окрилен!... до Надя: Мила Надя, таз идея е прекрасна! Но за нея... Тоня: Имам ново телефонче. Сладко е като бонбонче.... до Таня Матева: С SMS те поздравявам! Че сънувах те таз нощ.... 22.01.2005 до ТТ: Във сладкарница "Романс" 2-ма с Лена кафе пием.... Марти: Поздрави във този час да приемеш ти от нас! :)... до ТТ и ВБЛ: Помисляш ли нявга, дор караш колата,... ТТ: /cp В Хасково бях тази вечер, с някакъв доклад.... ТТ: Казваш - "яхнал" Затова мисловната мощ я мерят в конски сили :-)... Генка: във леност - чрез дупки и кино, текущата седмица мина... Надя: Всички дупкари са в моя хол, но без вас сякаш е гол!... до Надя: Наздраве, мила Надя! Кефете се безмерно!... до Надя: Улица "Явор", в по-голямата си част, е всъщност стръмна и камениста горска пътека.... до Надя: Кво говорите за нас? Нещо лошо? - Зная аз ;)... Надя: Кюфтенцата във купата димят, къде е Ваньо - тихичко мълвят -... Надя: Попреядохме ний вече, семки чоплиме, човече!... до Надя: С кеф си Викито аз чаках, че си SMS-вах в мрака... 23.01.2005 ВБЛ: (Sun, 23 Jan 2005 13:44:26 +0100 (CET)) Мисля веч за риболов - писна ми от пустослов!... до Венци: До Великия Тръбач: Поздрави от ГогоМиха... 24.01.2005 до ВБЛ: Снежецът е красив, но мамата сий бало... ВБЛ: (Mon, 24 Jan 2005 16:06:21 +0100 (CET)) Привет, Ванко, Сняг ли затрупа... Венци: Поздрави от Нюрнберг! По-здрави от берг!... до Илко Вакарелов: Илко, вий да не родихте? Кажи какво правиш?... 25.01.2005 до ВБЛ: Голямо и важно е твоето дело! В ръцете със вестник "СЕГА"... ВБЛ: ДУ, ВИД! Ярка е значимостта на снега! ... ВБЛ: ДУ, ВИД! Ярка е значимостта на снега! ... ВБЛ: ДУ, ВИД! Ярка е значимостта на снега! ... до ВБЛ: Понеже януарският диспут за тебе, мисля, нивга не скончава,... ТТ: /cp кк Мили Ванко, пак започвам Майски фестивал.... до ТТ: Пак прелестно стихче за радневско щастие... 26.01.2005 до ТТ: Наближавам хоремага. Там кафенцето ме чака.... до ГогоМих: Тия мандолини, значи знай, направо са трепачи!... ГогоМих: Ура! Мисля събота срещу неделя, ако ме поканите на село... ТТ: /cp RE: КОСМИ И ОСМИЦИ ... Мили Ванко, правиш ти поезия - лирична, ... до ТТ: Непукист съм. Чуй! Твоето като получих... до ТТ: Ето нещичко свръх ново: Паяк грабнал бе колата.... до ВБЛ: Щото си ми мил, стихчета бая съм ти днес спестил :)... 27.01.2005 Генка: Ако паяк те полази туй на хубаво е знай... до ВБЛ: Ще ми се да те зарадвам, но не зная със какво.... до ВБЛ: Велики са твоите стихове, друже! Достойно е доста над тях да се трудиш.... до DJ Пепи: DJ Пепи, с образ ярък като теб, че се познавам... DJ Пепи: как, защо, не зная аз ти крила ми даваш... до DJ Пепи: ... Мила Пепи, по-полека! : ) Те крилата са в човека -... Тоня: Хубавата музика на Брамс ме омайва и изпадам в транс... до Тоня: Брамса нека слушат бабите! А да се ебат пък младите :)... 28.01.2005 ВБЛ: ДУ, ВИД! Гледай на София отвисоко! ... до ТТ: Ура! От вторник продължава временната ми заетост.... Тоня: (Fri, 28 Jan 2005 10:47:11 +0200 (EET)) Препоръката разбрах,... до ТТ: Ако е кат теб човека, да живее 2-3 века! Нека!... до ТТ: Хей, колата веч е пушка! Пали, спира... Люта чушка... ТТ: /cp кк Мили Ванко, бях в София. Отбелязах го така:... ТТ: /cp ФОЛК-ЕЛЕГИЯ Все всуе сукман засуква. Строен стан предлага.... 29.01.2005 до ВБЛ: Пухкав сняг е наваляло и Симеоново е цяло... ВБЛ: Днес дете у нас на гости аз ще карам, подир туй при болни старци ме зоват. ... до ВБЛ: ОК. Мерси! Мръсното кафяво на кишавия път... до ТТ: Слушам, друже, фолк-вълната пак е плиснала в главата.... ТТ: (из e-mail, Sat, 29 Jan 2005 11:24:14 +0200) Върнах се от София по тъмно снощи.... до ТТ: Е, нека се помолим на Ватмана, тогава, и нека е молбата... до ТТ: И в Древна Гърция и в Стара Загора е готин животът... 30.01.2005 до ВБЛ: Как сте днес, Ламбовски? Не щете ли тука... ТТ: /cp ХЕДОНИСТИЧНО Днеска в къщи полежах и за корабчета четох.... 31.01.2005 до ВБЛ: -7 градуса е днес в столицата наша. Само информирам с този SMS.... до ТТ: Майски фестивал подготвяш, а минусови са температурите.... до ТТ: Аптекарка със гребло пред аптеката разчиства.... Тоня: (Mon, 31 Jan 2005 10:33:56 +0200 (EET)) Манджа къкри на котлон....
до Надя:
Честит да е рожденият ти ден
от обичта към тебе окрилен!
Празнувай ярко, шумно, с много кеф!
Хем пий, хем махмурлукът да е лек! :)
до Надя:
re: Благодаря... Идвайте си утре на купон!
Мила Надя, таз идея
е прекрасна! Но за нея
и да мисля тук не смея :(
Купонясвайте със кеф!
Най да ти е кеф на теб!
Аз ще гледам, за по-лесно,
да присъствам SMS-но :)
Тоня: (09:55)
Имам ново телефонче.
Сладко е като бонбонче.
Чопля си го във захлас
миг след миг и час след час.
Ти със мен се изкефи,
щот' приятел си, нали?! :)
до Таня Матева:
С SMS те поздравявам!
Че сънувах те таз нощ.
Хем сънят не бе хич лош ;)
Даже супер бе сънят!
Да е супер днес денят ти,
мила Таня, пожелавам! :)
________________________________________________ 21.01.2005
до ТТ:
Във сладкарница "Романс"
2-ма с Лена кафе пием.
Знаем, че е нулев шанса
теб да срещнем тука ние.
Преговаряме наглас,
преповтаряме в захлас
стихчето за ДЗИ-то
дето мисли за шасито :)
ПП:
Лена казва, че душата
пълни й се като гледа
през стъклата планината :)
Марти: (13:56)
Поздрави във този час
да приемеш ти от нас! :)
до ТТ и ВБЛ:
Помисляш ли нявга, дор караш колата,
каква си мисловна мощ яхнал, ебати? :)
ТТ: (15:28) /cp
В Хасково бях тази вечер,
с някакъв доклад.
Сетне веселба потече -
станах почти млад.
Вечерта бе доста хладна
и дъждът бе як,
та компанията гладна
първо пи коняк.
После - перлови ракии
(или май мускат?)
"шопски" в шарени чинии...
Вие ми се свят!...
Появи се после скара...
Да припаднеш чак...
Топла ароматна пара...
"Давай пак коняк!"...
Позачух относно кучки -
май били са три.
Даже имало и случки...
Но това се скри... :)
ТТ: (15:41)
RE: КОЛАТА
Казваш - "яхнал"
Затова мисловната мощ
я мерят в конски сили :-)
Генка: (17:02)
във леност - чрез дупки и кино,
текущата седмица мина
дано и след нея да има
пак леност - пък може и с вино :))
Надя: (20:54)
Всички дупкари са в моя хол,
но без вас сякаш е гол!
Кюфтенца ядем в захлас
и си говорим за вас!
до Надя:
Наздраве, мила Надя!
Кефете се безмерно!
И нека сал кафето
накрая да е черно! :)
Ти Илко също поздрави!
Той пич е твърде здрав, нали? :)
(Не мога ти описа от где пиша...)
до Надя:
Улица "Явор", в по-голямата си част,
е всъщност стръмна и камениста горска пътека.
Със кола да я изкачваш никак не е леко.
В тихата Жигула
Викито изчаквам.
Тя е на рожден ден,
скоро ще си тръгва.
С туй не се оплаквам -
просто ти рисувам
сцената отдето
SMS римувам
чакайки детето :)
Пак наздраве,
Надя! Евалла!
до Надя:
re: ...говорим за вас!
Кво говорите за нас?
Нещо лошо? - Зная аз ;)
Скелет, братко, там ли си?
От мен поздрав приеми!
Дарвин също поздравете!
Потанцувайте, хапнете!... :)
Наздраве!
Надя: (21:08)
Кюфтенцата във купата димят,
къде е Ваньо - тихичко мълвят -
Наздраве! Да е жива, здрава Надя,
в Симеоново да не избяга!
Надя: (22:31)
Попреядохме ний вече,
семки чоплиме, човече!
Наближава новий ден,
не свърши ли тоз ден рожден?!
до Надя:
С кеф си Викито аз чаках,
че си SMS-вах в мрака
с най-великата жена!
Надя, знай, се казва тя.
Ден рожден си днес празнува,
та чак в София го чувам!
Ха, наздраве!
________________________________________________ 22.01.2005
Петьо Митев: (11:59)
Да живее КСАР
/Китайско Симеоновската Автономна Република/
Михалков президент
ВБЛ: (Sun, 23 Jan 2005 13:44:26 +0100 (CET))
Мисля веч за риболов - писна ми от пустослов!
Още веднъж ще пеем - Пролет пукна, ние не, а?
до Венци:
До Великия Тръбач:
Поздрави от ГогоМиха
ти изпращам с тез 2 стиха!
Той е вече непушач. :)
________________________________________________ 23.01.2005
до ВБЛ:
Снежецът е красив, но мамата сий бало
по пътя към Симеоново - пързалка е направо!
Със Викито оставихме колата и
колите изпреварихме с краката си :)
Много внимавай!
ВБЛ: (Mon, 24 Jan 2005 16:06:21 +0100 (CET))
Привет, Ванко,
Сняг ли затрупа
твойта хралупа?
Карай внимателно -
туй е желателно.
Венци: (16:54)
Поздрави от Нюрнберг!
По-здрави от берг!
По-богат да бъдеш
и от Албан Берг!!!
до Илко Вакарелов:
Илко, вий да не родихте?
Кажи какво правиш?
Може би редиш субтитри?
Да не ме забравиш?!
Туй шега е, то се знае,
но да си го кажа в края :)
до ВБЛ:
Голямо и важно е твоето дело!
В ръцете със вестник "СЕГА"
един човек тука си пие кафето.
И бяло е вън от снега :)
Успехи!
ВБЛ: (10:03)
ДУ, ВИД!
Ярка е значимостта на снега!
ВБЛ: (10:03)
ДУ, ВИД!
Ярка е значимостта на снега!
ВБЛ: (10:10)
ДУ, ВИД!
Ярка е значимостта на снега!
до ВБЛ:
Понеже януарският диспут
за тебе, мисля, нивга не скончава,
през процепи на времето се спускаш
във пусти и железни пещери.
Там ти си цар. И тихо е в държавата ти :)
ТТ: (15:34) /cp кк
Мили Ванко, пак започвам
Майски фестивал.
А навън са снежни локви
и унила кал.
От зор усукан съм на осем.
Сплъстен и сгъгрен - също пичи косъм...:)
до ТТ:
Пак прелестно стихче за радневско щастие
на мен Двете ТъТа за радост изпратил е :)
________________________________________________ 25.01.2005
до ТТ:
Наближавам хоремага.
Там кафенцето ме чака.
Изпотих се този път
по Симеоновския път.
Бая бяха крачките!
Да. Колата е в сервиза.
(Правят й спирачките.)
Вече в хоремага влизам :)
до ГогоМих:
Тия мандолини, значи
знай, направо са трепачи!
И ще паднеш, обещавам,
като чуеш какво става.
На Петров* ги ний дължим
и ще му благодарим :)
---
* Петър Петров - композитор
ГогоМих: (15:37)
Ура!
Мисля събота срещу неделя,
ако ме поканите на село
да послушам. :-)
ТТ: (17:37) /cp
RE: КОСМИ И ОСМИЦИ ...
Мили Ванко,
правиш ти поезия - лирична,
нежна, тънка.
А аз - глума неприлична
и хабна напънка -
само лаф да става.
Ум не ми поддава
как словото скъпо
да дипля красиво.
Все излиза тъпо,
смъртоносно сиво.
И ето - с псевдопохотлива зной
думи копролални бликат като гной...:-)
до ТТ:
Непукист съм. Чуй!
Твоето като получих
тъкмо пишех туй:
(малко е във стил частушка)
Вече си сеира гледам.
"Хармоничен е светът."*
Сто и седемдесет лева
бе ремонтът този път :)
---
* стих от Бойко Ламбовски,
"Уповавам се на благодарността си" (бел.а.)
до ТТ:
Ето нещичко свръх ново:
Паяк грабнал бе колата.
30 лева и - готово.
Но пък светло е в душата :)
до ВБЛ:
Щото си ми мил,
стихчета бая
съм ти днес спестил :)
________________________________________________ 26.01.2005
Генка: (08:39)
Ако паяк те полази
туй на хубаво е знай
ти любим човек ще срещнеш
тъй съм чувала комай
е, безплатно е в трева
30 лева във града :)
до ВБЛ:
Ще ми се да те зарадвам,
но не зная със какво.
Е, усмихнат - се надявам -
си и без това писмо :)
до ВБЛ:
Велики са твоите стихове, друже!
Достойно е доста над тях да се трудиш.
Хем не за пари, хем не и за слава,
а просто защото са прави и стават :)
до DJ Пепи:
DJ Пепи, с образ ярък
като теб, че се познавам
се гордея.
Знам, това ми е подарък -
няма да се възгордявам -
Рими лея.
( че да пея
не умея :)
DJ Пепи:
(15:13)
как, защо, не зная аз
ти крила ми даваш
с твоите искрици
и ... това ме сбрица...
сякаш Господ ме погали
и ме по-'на кеф' направи...
(15:15)
щото Драголов за мен
си е Бога на Земята...
думичките ме увличат,
но не знам дали ясно става,
че те обичам :о)
(15:19)
а пък Старата Загора
по-несветла е без теб,
и във радиото ние
все за тебе си тъжиме,
но си знаем, че това не е краят
и те чакаме с любов!
до DJ Пепи:
Мила Пепи, по-полека! :)
Те крилата са в човека -
само съм ти ги напомнил.
Как да туря тъй сега
(С моята вградена скромност)
твърде силните слова
тук, във мойта римотека?
Туй задача е нелека.
Даже мъчна е задача,
аз да ти се пооплача :)
Ще пищя и ще ги слагам -
пълнотата го налага :)
Колкото се по разбираме
толкова се по въздигаме
ний към корена си горен.
Че е горен този корен!
Е, поне един от двата.
Дарвин казва, че в земята
другият е прикован.
Прав е, не е на Луната.
Не оспорвам, знай, това :)
Знам на дивото зова...
За да бъда тук по-кратък:
и така нататък :)
Тоня: (19:38)
Хубавата музика на Брамс
ме омайва и изпадам в транс
и мечтая си за свят по-хармоничен
и на този никак не-приличен :)
до Тоня:
Приемаш ли дебелашки отговор? Ако да:
Брамса нека слушат бабите!
А да се ебат пък младите :)
ВБЛ: (10:03)
ДУ, ВИД!
Гледай на София отвисоко!
до ТТ:
Ура! От вторник продължава
временната ми заетост.
Във работа да се забравя
се урежда, ето!
Топъл офис, благ чоек...
Тъй бих карал аз и век :)
Тоня: (Fri, 28 Jan 2005 10:47:11 +0200 (EET))
Препоръката разбрах,
но все пак не проумях:
може ли това ебане
непрекъснато да стане?
Има време и за Брамс,
дето ме отнася в транс.:)
до ТТ:
Ако е кат теб човека,
да живее 2-3 века!
Нека!
до ТТ:
Хей, колата веч е пушка!
Пали, спира... Люта чушка
сякаш във гъза завряна
има - тъй търчи горкана.
Но за смяна всички, значи,
казват, че колата плаче :)
ТТ: (23:08) /cp кк
Мили Ванко, бях в София. Отбелязах го така:
"... Този сняг!
Хладен гаден и недраг!
Аз - пак в бяг,
съм си враг..."
сетне, в една кръчма - затоплен, но все още кахърен,
преосмислих нещата и ти съчиних тази ФОЛК-ЕЛЕГИЯ:
ТТ: (23:10) /cp
ФОЛК-ЕЛЕГИЯ
Все всуе сукман засуква.
Строен стан предлага.
И от бюста сладост руква.
Ала не помага.
В клепките сълза трепти.
И тъжно се сцежда.
И остала без надежда -
недонодена скимти ...:-)
до ВБЛ:
Пухкав сняг е наваляло
и Симеоново е цяло
в снежно бяло, в снежно бяло.
Опела си запалете!
Мигом тука долетете! :)
( Лена казва: Много си досаден. )
ВБЛ: (11:20)
Днес дете у нас на гости аз ще карам,
подир туй при болни старци ме зоват.
Та е зор, но приеми привет!
до ВБЛ:
ОК. Мерси!
Мръсното кафяво
на кишавия път
вписва се естествено,
вписва се изцяло
в преобладаващото бяло.
"Хармоничен е светът."*
---
* стих от Бойко Ламбовски, "Уповавам се на благодарността си" (бел.а.)
до ТТ:
Слушам, друже, фолк-вълната
пак е плиснала в главата.
Може би от бюрократи
писнало ти е, ебати :)
ТТ: (из e-mail, Sat, 29 Jan 2005 11:24:14 +0200)
Върнах се от София по тъмно снощи.
А там не мога да ти се обадя, 'щото съм
като трамвай на релси и друг ми е ватмана.
до ТТ:
Е, нека се помолим
на Ватмана, тогава,
и нека е молбата
към Ватмана такава:
Когато тука идваш
на теб да разрешава
микроскопично кривване
от релсите тъй прави.
И в мекото залитване
над релсите корави
за миг да се повидим.
Кажи, така не става ли?
И ако да, то - нека!
( Претенцийката "лека"
надявам се - прощаваш ми :)
до ТТ:
И в Древна Гърция
и в Стара Загора
е готин животът
за готините хора :)
до ВБЛ:
Как сте днес, Ламбовски?
Не щете ли тука
да дойдете на гости
докато капчука
йощ не е закапал
и бяло и тихо е?
Отговора чакам,
може и не в стихове :)
ТТ: (18:52) /cp
ХЕДОНИСТИЧНО
Днеска в къщи полежах
и за корабчета четох.
През следобеда поспах
и филийки си изпекох.
Сладък беше този грях -
още съм сконфузен.
Днес на работа не бях -
та затуй съм гузен ! :->
________________________________________________ 30.01.2005
до ВБЛ:
-7 градуса е днес
в столицата наша.
Само информирам с този SMS.
Няма да се плашиш :)
ДУ, ВБЛ! :)
до ТТ:
Майски фестивал подготвяш,
а минусови са температурите.
Ти си най-добрият, Тошко! -
Хазал бих на журито :)
до ТТ:
Аптекарка със гребло
пред аптеката разчиства.
В делото си тъй добро
ще се стопли - си помислям :)
Тоня: (Mon, 31 Jan 2005 10:33:56 +0200 (EET))
Манджа къкри на котлон.
Тони, като гладен слон,
се на манджата нахвърли
и езика си опърли!:))))
(И от мене поздрави
свойта булка Лена ти):)